Instalacje fotowoltaiczne w Katowicach

Kalkulator fotowoltaiki w Katowicach

Montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach i okolicy

solar panels on roof
Warto szukać oszczędności i próbować podreperować swój domowy budżet. Zwłaszcza że rosnące ceny żywności oraz eksploatacji domu nie napawają zbytnim optymizmem. Także właściciele firm i przedsiębiorstw postawieni zostali w trudnej sytuacji, gdyż rosnące ceny wody, gazu oraz prądu pociągają za sobą coraz większe comiesięczne koszty, na które chyba nikt nie był przygotowany. Zamiast jednak załamywać ręce, lepiej działać i zrobić wszystko, aby poradzić sobie z takim kryzysem. Najprostsza droga to próba znalezienia metod, środków i sposobów na obniżenie rachunków bez szczególnych wyrzeczeń i ograniczeń. Jak się do tego zabrać? A na przykład instalując nowoczesną fotowoltaikę! Fotowoltaika jest najpopularniejsza w Polsce.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Katowicach?

Katowice jako stolica województwa śląskiego i główny ośrodek przemysłu w tamtych rejonach przyciągają wielu inwestorów i przyszłych mieszkańców. To młode, liczące 150 lat miasto, które cały czas prężnie się rozwija i nabiera niepowtarzalnego klimatu. Nowoczesna architektura, świetnie rozwinięta gastronomia, organizowanie wielu wydarzeń kulturalnych, dobre połączenia komunikacyjne, a przede wszystkim niski poziom bezrobocia i wysokie zarobki zachęcają młodych ludzi, aby właśnie tam się osiedlić na dłużej. A czy warto właśnie w Katowicach postawić na fotowoltaikę? Zdecydowanie. Średnia roczna temperatura sięga tam 8,6 stopni Celsjusza, zaś poziom nasłonecznienia jest naprawdę wysoki i korzystny, jak to na południu Polski. Taka inwestycja jest zatem szalenie opłacalna i bardzo szybko się zwróci. Co powiesz na pójście tym tropem i przemyślenie wszystkich za i przeciw? Gwarantujemy, że znajdziesz niemal same zalety takiego rozwiązania.

Fotowoltaika w Katowicach – czy to się opłaca?

Fotowoltaika to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, pozwalające obniżyć rachunki za prąd do 90%. System instalacyjny pobiera energię ze słońca i przerabia na prąd elektryczny, zasilający wszelkie domowe lub firmowe urządzenia. Taki „darmowy prąd” czerpany wprost ze słońca to oprócz ogromnej oszczędności także odpowiedzialność i dbałość o naturalne środowisko i przyszłe pokolenia. O wiele mniejsza emisja dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji, mogących zaszkodzić roślinom i zwierzętom. Budynek, w którym zainstalowano panele fotowoltaiczne znacznie zwiększa swoją wartość i cenę rynkową, co może być szczególnie cenne w sytuacji ewentualnej sprzedaży. Choć założenie fotowoltaiki wiąże się ze sporym kosztem, z którym musimy liczyć się na początku inwestycji, warto wiedzieć, że istnieje możliwość otrzymania atrakcyjnych dotacji, dofinansowania, a także odliczenia takiej instalacji od podatku. Ciekawą opcją może być także wzięcie fotowoltaiki „pod leasing” w alternatywnie do tradycyjnego zakupu.

Fotowoltaika Katowice – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach i mniejszych pobliskich miejscowościach uzależniony jest w dużej mierze od danej pory roku, panujących warunków atmosferycznych, a także zapotrzebowania i dostępności czasowej monterów. Najlepiej skontaktować się z nami indywidualnie celem dopasowania optymalnego dla obu stron terminu. W zależności od powierzchni dachu albo gruntu, cała instalacja może trwać już od jednego dnia roboczego, do nawet dwóch tygodnia, jeśli mowa o naprawdę dużych inwestycjach. Jeśli wiesz zależy Ci na czasie i chciałbyś jak najszybciej móc zacząć oszczędzać, ciesząc się swoim własnym systemem fotowoltaicznym, zadzwoń lub napisz już teraz.

Dlaczego Otovo?

Na rynku zwłaszcza w związku z rosnącym popytem i zapotrzebowaniem na takie usługi znaleźć można wiele firm specjalizujących się instalacją fotowoltaiczną. Nie każda z nich może jednak pochwalić się doświadczeniem na rynku międzynarodowym. Otovo ma na swoim koncie szereg realizacji wykonanych nie tylko w Polsce, ale także w wielu europejskich miastach. Naszych klientów wspieramy na każdym etapie zamówienia – od wyboru ilości, mocy i rodzaju komponentów fotowoltaicznych, które dadzą największe korzyści, aż po pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności, uzyskania korzystne dofinansowania, czy też podpisania umowy leasingowej. Także po zakończonym montażu nie zostawiamy naszych zleceniobiorców samych sobie – zawsze jesteśmy gotowi udzielić wsparcia, pomocy, czy też sprawdzić ewentualne problemy w działaniu fotowoltaiki. Udzielamy długoletniej gwarancji, a nasze najważniejsze postulaty to jakość, doświadczenie oraz bezpieczeństwo.

Logo Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracyWarunki leasingu

© Otovo Sp. z o.o. 2023