Fotowoltaika Toruń – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Toruń i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Toruniu

Montaż paneli fotowoltaicznych w Toruniu i okolicy

solar panels on roof

Od miesięcy wahasz się i zwlekasz z podjęciem decyzji odnośnie fotowoltaiki? Najwyższa pora przejść od myśli do czynów. Fotowoltaika już teraz. Zwłaszcza że podejmując współpracę z solidną, zaufaną firmą specjalizującą się w tego typu systemach, cały proces przebiegnie wyjątkowo, sprawnie, szybko i przyjemnie. Po co czerpać prąd od zewnętrznego dostawcy, narażając się tym samym na ciągłe podwyżki cen i przerwy w jego dostawie? Zamiast tego stań się niezależny i produkuj energię elektryczną dla siebie, czerpiąc ją bezpośrednio ze słońca, bez względu na to, czy jesteś właścicielem domu rodzinnego, budynku firmowego, czy też posiadasz niezagospodarowane pole i grunty.


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Toruniu?

Czy wiedziałeś, że województwo kujawsko-pomorskie posiada nie jedno, jak ma to miejsce w większości innychwojewództw w Polsce, ale aż dwa miasta wojewódzkie? Toruń (drugim miastem jest Bydgoszcz) zachwyca zarówno turystów, jak i mieszkańców swoim niepowtarzalnym klimatem. Nic w tym dziwnego, w końcu został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z czym kojarzy się nam Toruń? Oczywiście z toruńskimi pierniczkami, gdyż miasto słynie na cały kraj z tych właśnie przepysznych wypieków, ale również z historycznych zabytków oraz astronomii. To także bardzo zielone okolice – lasy i parki stanowią tutaj aż 30% powierzchni miasta. Nie zapominajmy także, że Toruń leży nad Wisłą. Nie sposób odmówić walorów tego klimatycznego miasta i najbliższych okolic. Co jednak z fotowoltaiką? Czy sprawdzi się w tych rejonach? Średnia temperatura roczna w Toruniu wynosi 7,9 stopni Celsjusza, a poziom nasłonecznienia 10,80 kWh/m2. Takie warunki pogodowe są korzystne i bez problemu umożliwiają montaż paneli fotowoltaicznych, zarówno na dachach budynków, jak i bezpośrednio na gruncie.


Fotowoltaika w Toruniu – czy każdy może założyć fotowoltaikę?

Jeśli podjąłeś decyzję o własnej fotowoltaice, możesz zastanawiać się, czy to rozwiązanie dla każdego? A może trzeba spełnić jakieś konkretne warunki? Posiadać dostatecznie duży dom albo przebrnąć przez cały ogrom formalności? Tak naprawdę wcale nie ma tego dużo. Rzecz jasna fotowoltaika jest dla prawnych właścicieli domów, budynków firmowych, gospodarczych i gruntów. Raczej nie założymy jej, jeśli wiąże nas jedynie umowa najmu lub dzierżawy, choć takie kwestie należy ustalać indywidualnie. Z przyczyn oczywistych, właściciele mieszkań także nie będą mogli z takich udogodnień skorzystać, jednak domków w zabudowie szeregowej już jak najbardziej tak. Budynek, a przede wszystkim dach musi być w dobrym stanie technicznym, gdyż fotowoltaika to dodatkowe obciążenie dla jego konstrukcji. Jeśli chodzi o rodzaj pokrycia dachu, to nie ma tutaj żadnych wyjątków. Najlepiej, kiedy panele zostaną zamontowane od południa, czyli tam, gdzie w ciągu całego dnia dociera najwięcej światła. W przypadku dużych realizacji o potężnej mocy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeśli jednak dom jest niewielki, wystarczy zgłosić informację o założeniu fotowoltaiki do sieci energetycznej.


Fotowoltaika Toruń – kupno czy leasing?

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego zakupu, może być wzięcie fotowoltaiki pod leasing. U nas w Otovo korzystając z takiego rozwiązania, uzyskasz wydłużoną, aż 20-letnią gwarancję! Leasing jest wygodny, nie wymaga wielu formalności i mówiąc w skrócie, opiera się na płaceniu ustalonych, miesięcznych rat, zamiast na wstępie pokrywać całość inwestycji. Warto wiedzieć, że leasing dla firm to także dodatkowe korzyści – możliwość doliczenia spłacanych rat do kosztów uzyskania przychodu oraz odliczenia tych środków od podatku. Zachęcamy do kontaktu w celu wyjaśnienia szczegółów.


Dlaczego Otovo?

Marzenia o własnej fotowoltaice mogą stać się rzeczywistością znacznie szybciej i prościej, niż Ci się wydaje. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu w celu zaplanowania projektu, dogrania wszystkich szczegółów i dobrania terminu prac montażowych. W Otovo stawiamy na bezpieczeństwo, zaufanie w nowoczesną technologię i wykwalifikowanych współpracowników. Na rynku wyróżnia nas bogate doświadczenie, gdyż zajmujemy się tematem fotowoltaiki już od 2016 roku, prężnie działając zarówno na rynku polski, jak i europejskim. Na naszej stronie znajdziesz wygodny kalkulator, dzięki któremu własnoręcznie wyliczysz wstępny kosztorys. Pamiętaj, że fotowoltaika to nie tylko ogromna oszczędność i mniejsze rachunki za prąd. To także dbałość o środowisko, mniejsza emisja dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracyWarunki leasingu

© Otovo Sp. z o.o. 2022