Mój Prąd w 2021 roku, co dalej?

Druga edycja programu zakończyła się w grudniu 2020, ale wiemy, że planowana jest kolejna edycja w 2021 roku. Kiedy? Nie wiadomo.

Wnioski z ostatniej edycji czekają nadal na rozpatrzenie, obecnie zajmuje to ok. 6-7 miesięcy. Program polegał na dofinansowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych od 2kwp do 10kwp. O dofinansowanie można było aplikować po zainstalowaniu fotowoltaiki oraz podpisaniu umowy z dystrybutorem energii. Wysokość dotacji wynosiła do 5 000 zł.

Są inne, atrakcyjne programy, z których można skorzystać już teraz, nie czekając, sprawdź nasze zestawienie.

Ulga termomodernizacyjna w 2021 roku

Jest to ulga, która przysługuje właścicielom i współwłaścicielom domków jednorodzinnych. Z ulgi można skorzystać tylko w przypadku już gotowych budynków. W tym programie można odliczyć wydatki poniesione na termoizolacje swojego domu. Jest to dosyć szeroko zakrojony program, gdzie można odliczyć między innymi koszty mikroinstalacji fotowoltaicznych.

link: Ulga termomodernizacyjna w 2021 roku - pytania i odpowiedzi


Program Czyste Powietrze w 2021 roku

Jest to program, który wspiera wymianę starych sposobów ogrzewania budynków na najnowocześniejsze i ekologiczne. Dopłaty skierowane są do właścicieli domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkaniowych z odrębną księgą wieczystą. Dofinansowanie to nawet 37 000 zł, jeśli modernizacja uwzględnia instalację fotowoltaiczną.

Kredyt na fotowoltaikę w 2021;

Eko pożyczki na fotowoltaikę są coraz bardziej popularne i wiele banków udziela ich na atrakcyjnych warunkach. Banki oferują niższe prowizje dla takich kredytów, a nawet z nich rezygnują. Rata kredytu może być niższa niż dotychczasowy rachunek za prąd, dlatego warto przyjrzeć się bliżej takiemu rozwiązaniu. Sprawdź nasze zestawienie najbardziej atrakcyjnych pożyczek na fotowoltaikę w 2021 i nie płać za prąd.

Dotacja Warszawska zmiany w 2021 roku

Jest to dotacja, którą mogą otrzymać mieszkańcy miasta Warszawy. Wnioski na zainstalowanie fotowoltaiki są przyjmowane jeszcze do 31 marca 2021. Wysokość dopłaty to nawet 15 000 PLN. Dopłatę można wykorzystać razem z ulgą termoizolacyjną, oznacza to, że część kosztów instalacji, które nie zostały pokryte z Dotacji Warszawskiej, można odliczyć od podatku dochodowego.

Co istotne, wniosek o dotacje składamy przed instalacją fotowoltaiki.