Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Bezzwrotne dotacje od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa na fotowoltaikę stanowiły w 2021 roku istotne wsparcie dla osób prywatnych i przedsiębiorców, którzy chcieli inwestować w to źródło energii.

W 2022 roku fotowoltaika bije kolejne rekordy popularności. Sprzyjają temu między innymi liczne prawa i dotacje na fotowoltaikę. Jak się okazuje, Dotacja Warszawska kontynuowana jest również w 2022 roku, jednak chcąc z niej skorzystać, należy złożyć wniosek w terminie od 1 września 2021 do 31 marca 2022.

Mimo tak popularnej dotacji jaką jest dotacja Warszawska jest ona tylko jedną z nielicznych na liście dotacji i ulg. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.


Wpisz swój adres, otrzymaj darmową wycenę i skorzystaj z dotacji Warszawskiej.Dotacja Warszawska fotowoltaika 2022 – co warto o niej wiedzieć?


Z Dotacji Warszawskiej korzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, spółdzielnie oraz sektor finansów publicznych. Maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać to 15 tysięcy złotych – jej wysokość zależy przede wszystkim od mocy instalacji fotowoltaicznej (1,5 tysiąca złotych na każdy 1 kW mocy).

Co więcej, dotacja może być łączona z:


• ulgą termomodernizacyjną – w przypadku części kosztów, które nie zostały pokryte z dofinansowania, można odliczyć je od podatku dochodowego;
• wymianą kotła centralnego ogrzewania – w takim wypadku łączna kwota dofinansowania może wynieść nawet 25 tysięcy złotych;

Termin składania wniosków i procedura


Chcąc skorzystać z Dotacji Warszawskiej na fotowoltaikę, należy złożyć wniosek do 31 marca 2022 roku. W przypadku planowanych inwestycji zostaną one rozpatrzone po tym terminie, chyba że dofinansowanie dotyczy instalacji fotowoltaicznej wraz z wymianą pieca – takie wnioski rozpatrywane są na bieżąco.

Cały proces składa się z sześciu etapów:


• etap I – zgromadzenie dokumentów;
• etap II – złożenie wniosku do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej;
• etap III – analiza wniosku i podpisanie umowy;
• etap IV – realizacja inwestycji;
• etap V – rozliczenie dotacji;
• etap VI – wypłata środków;

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat Dotacji Warszawskiej i zyskać dokładną wiedzę na temat każdego z etapów, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące ciebie pytania. Wpisz swój adres poniżej, a nasz specjalista odezwie się do ciebie w ciągu najbliższych 48 godzin.

Chcesz dowiedzieć się, na jakie dofinansowanie przysługuje dla Ciebie? Sprawdź dofinansowania dla:

A jeżeli interesują Cię inne dotacje, które mogą ci przysługiwać, to sprawdź nasze materiały na temat:


Wpisz swój adres i skorzystaj z dotacji Warszawskiej

Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.