Fotowoltaika Sosnowiec – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Sosnowiec i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Sosnowcu

Montaż paneli fotowoltaicznych w Sosnowcu i okolicy

solar panels on roof

Na dachu Twojego domu jednorodzinnego albo budynku firmy wciąż brakuje fotowoltaiki? Najwyższa pora to zmienić! Nie czekaj, aż ceny prądu wzrosną jeszcze bardziej, sprawiając, że ogarnięcie domowego bądź firmowego budżetu stanie się niewyobrażalnie trudne. Bo skoro można czerpać prąd taniej, a do tego w sposób naturalny i ekologiczny, prosto ze słońca, to dlaczego z tego nie korzystać? Fotowoltaika to przyszłość!


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Sosnowcu?

Sosnowiec to miasto znajdujące się w południowej Polsce, w województwie śląskim. Prężnie rozwija się tam rynek nieruchomości i powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe, w tym także skupiska domków jednorodzinnych, albo takich w zabudowie szeregowej. Sosnowiec to z jednej strony zieleń, cisza i spokój, a z drugiej prężnie rozwijający się handel i gospodarka. Znajdziemy tam wiele galerii handlowych, restauracji i miejsc, w których można miło spędzić wolny czas. Średnia roczna temperatura w Sosnowcu wynosi 9,1 stopni Celsjusza, a poziom nasłonecznienia 1080 kWh/m2. Co ciekawe, na Śląsku i okolicach, gdzie smog i inne zanieczyszczenia powietrzna stanowią prawdziwy problem, fotowoltaika może okazać się jego rozwiązaniem i dużym ratunkiem. Odnawialne źródła energii to wspaniała i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego sięgania po inne surowce.


Fotowoltaika w Sosnowcu – wspieranie walki ze smogiem

Smog bardzo negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, w szczególności na układzie oddechowym i krwionośnym, zatem powinniśmy zrobić wszystko, aby jakoś się temu zjawisku przeciwstawić. Fotowoltaika będąca naturalnym i w pełni odnawialnym źródłem energii, nie wpływa w żaden sposób negatywnie na środowisko i powietrze, którym oddychamy. Dzięki fotowoltaice wielu mieszkańców i inwestorów może przestawić się z ogrzewania węglowego, na ogrzewanie na prąd, bez obaw o ogromne rachunki i comiesięczne koszty.


Fotowoltaika w Sosnowcu – zalety i wady

Zdecydowanie nie ma powodu obawiać się fotowoltaiki, gdyż takie rozwiązanie ma wiele niepodważalnych zalet:

- obniżenie rachunków za prąd od 90 do 100%

- brak emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery

- skuteczna walka ze smogiem

- niezależność od zewnętrznego dostawcy prądu, skaczących cen, awarii i przerw w jego dostawie

- możliwość gromadzenia ewentualnych nadwyżek prądu w sieci elektroenergetycznej albo ich sprzedaży

- wzrost wartości nieruchomości, na której dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne

Pośród wad ciężko wymienić cokolwiek poza koniecznością poczynienia sporej inwestycji i dysponowania sporą sumą pieniędzy na samym początku. Koszty te jednak zwrócą się w przeciągu pierwszych kilku lat, a dodatkowo można je obniżyć dzięki przystąpieniu do specjalnych programów, skorzystania z ulg podatkowych i dofinansowań. Ciekawą i korzystną opcją, szczególnie dla przedsiębiorców może być także wzięcie fotowoltaiki w leasing.


Fotowoltaika w Sosnowcu – czy każdy może założyć fotowoltaikę?

Założenie fotowoltaiki nie wymaga spełnienia szczególnie dużej ilości norm ani formalności. Oczywiście cały budynek musi być w dobrym stanie technicznym, a już w szczególności dach, który będzie musiał unieść dodatkowe obciążenie. Rzecz jasna fotowoltaikę może założyć wyłącznie właściciel będący prawnym posiadaczem danego budynku. Poleca się instalację paneli od strony południowej, czyli tam, gdzie dociera jak najwięcej słońca. Pokrycie dachu może być dowolne. Czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę? W przypadku dużych inwestycji i sporej mocy tak.


Dlaczego Otovo?

Zapraszamy Cię do Otovo, gdzie wspólnie wyruszymy w podróż po świecie paneli słonecznych i fotowoltaiki. U nas masz gwarancję wykorzystywania wyłącznie materiałów najwyższej jakości oraz korzystania z usług profesjonalnych monterów, dysponujących odpowiednim sprzętem i niezbędnym przeszkoleniem technicznym. Już od 2016 roku działamy prężnie na rynku europejskim, a teraz wkraczamy do Polski. U nas możliwy jest zarówno zakup od ręki, jak i wzięcie fotowoltaiki w leasing. Na naszej stronie znajdziesz wygodny kalkulator, z którego pomocą dokonasz kalkulacji wstępnej, a także wygodną formę czatu z konsultantem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Oczywiście zachęcamy także do tradycyjnych form kontaktu – osobiście, mailowo i telefonicznie. Postaw na fotowoltaikę, a zobaczysz jak wielka to oszczędność i krok ku lepszej przyszłości – innowacyjnej, otwartej na nowe możliwości i zdecydowanie bardziej eko.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracyWarunki leasingu

© Otovo Sp. z o.o. 2022