Fotowoltaika Gliwice – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Gliwice i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Gliwicach

Montaż paneli fotowoltaicznych w Gliwicach i okolicy

solar panels on roof

Rosnące ceny prądu, sięgające aż 24% to niestety nie sen, ale nasza nowa rzeczywistość. Zamiast jednak biernie przyglądać się coraz to większym i szokującym rachunkom, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać najróżniejszych możliwości oszczędzania. Czasami nawet drobna zmiana codziennych nawyków może zaowocować pewnym obniżeniem comiesięcznych kosztów. Nie będą to jednak zbyt znaczące zmiany. Aby naprawdę odczuć ogromną różnicę i zacząć oszczędzać na energii elektrycznej, trzeba ją sobie samemu wyprodukować! Fotowoltaika to się opłaca.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Gliwicach?

Gliwice to miasto leżące na Górnym Śląsku, stanowiące idealny kompromis pomiędzy dużą aglomeracją miejską, a spokojnym zakątkiem idealnym do rodzinnego życia. Znajdziemy tu uroczy rynek i wiele wspaniałych zabytków, a także terenów zielonych sprzyjających wypoczynkowi na łonie natury. Na brak pracy nie ma co narzekać, świetnie jest również rozwinięta sieć komunikacyjna oraz oferta edukacyjna. Gliwice przyciągają przedsiębiorców i inwestorów – wciąż powstają tam nowe firmy i ciekawe projekty, stwarzające dla mieszkańców nowe, ciekawe możliwości. Panują tam również optymalne warunki na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, czyli montaż fotowoltaiki. Średnia temperatura w ciągu całego roku wynosi 9,4 stopnie Celsjusza, co daje bardzo wysoki wynik w skali kraju. Poziom nasłonecznienia to 1100 kWh/m2. Parametry te sprawiają, że zarówno właściciele posesji prywatnych, jak i właściciele własnej działalności odniosą ogromne korzyści, stawiając na instalacje fotowoltaiczne.


Fotowoltaika w Gliwicach – czy to się opłaca?

Wśród plusów fotowoltaiki należy przede wszystkim wskazać ogromną oszczędność w comiesięcznych rachunkach za prąd oraz fakt, że taka inwestycja, choć początkowo wymaga sporego nakładu finansowego, bardzo szybko, już po kilku latach zwraca się nawet w 100%. Warto także zdawać sobie sprawę, że istnieje możliwość wzięcia fotowoltaiki w leasing. Jeśli zależy Ci na dbaniu o środowisko naturalne, może to być kolejny znaczący argument – panele słoneczne emitują o wiele mniejszą ilość dwutlenku węgla i innych substancji szkodliwych niż tradycyjny sposób pozyskiwania energii elektrycznej od zewnętrznego dostawcy prądu. Zamiast więc narzekać na rosnące koszty codziennego życia, warto wziąć spawy w swoje ręce i szukać sposobów na to, aby płacić mniej w obszarach, gdzie jest to możliwe. Część osób może obawiać się, że fotowoltaika oznacza ogromny nakład środków, które trzeba uzbierać i zainwestować na początku swojej drogi z takim typem pozyskiwania energii. Warto jednak zagłębić się w temat i dowiedzieć, że istnieje wiele atrakcyjnych programów państwowych i społecznych, które oferują korzystne dotacje i dofinansowania. Cała instalacja jest cicha i nie słychać jej ani w domu, ani w ogrodzie.


Fotowoltaika Gliwice – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na instalację systemów fotowoltaicznych uzależniony jest od wolnych terminów oraz pory roku i panujących warunków atmosferycznych. Należy także wziąć pod uwagę dodatkowy czas, który może być potrzebny celem załatwienia niezbędnych formalności, uzyskania pozwolenia na budowę, jeżeli jest taka potrzeba, ustalanie wszystkich szczegółów i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Sam proces montażu to najczęściej od jednego do dwóch dni roboczych, chyba że mówimy o naprawdę dużych powierzchniowo inwestycjach – wtedy będzie on proporcjonalnie wydłużał się w zależności od wielkości dachu bądź też gruntu. Jeśli nie chcesz dłużej przepłacać za prąd elektryczny, a do tego zależy Ci na byciu bardziej eko, skontaktuj się z nami już dziś, a przekonasz się, jak wielką zmianę na plus przyniesie Ci Twoja własna fotowoltaika.


Dlaczego Otovo?

Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem w zakresie jak najlepszego dopasowania systemów fotowoltaicznych do oczekiwań i potrzeb klienta. Z sukcesem zrealizowaliśmy wiele projektów nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Zaowocowało to ogromem wiedzy i praktycznych umiejętności, z którymi chętnie dzielimy się, udzielając fachowych porad i wspierając naszych konsumentów na każdym etapie współpracy. Nasz priorytety to bezpieczeństwo i profesjonalizm. Na naszej stronie możesz znaleźć praktyczny kalkulator, dzięki któremu w kilka chwil będziesz mógł obliczyć wstępny kosztorys projektu. Oferujemy zarówno tradycyjny zakup bezpośredni, jak i możliwość zawarcia umowy leasingowej. Postaw na Otovo i zacznij oszczędzać na prądzie, dzięki produkowaniu go „na własną rękę.Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracyWarunki leasingu

© Otovo Sp. z o.o. 2022