Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Gorzów Wielkopolski i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Gorzowie Wielkopolskim

Montaż paneli fotowoltaicznych w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

solar panels on roof

Nie wiesz, czy instalacje fotowoltaiczne są właśnie dla Ciebie? Wciąż wahasz się i odkładasz tę decyzję na później? Nie ma sensu dłużej czekać! Każdy kolejny miesiąc to wciąż rosnące rachunki za prąd, które negatywnie wpływają na stan Twojego portfela i domowego budżetu. Czy jest sens przepłacać, skoro można czerpać energię ze słońca i generować prąd bez korzystania z usług firm zewnętrznych? Fotowoltaika jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Gorzowie Wielkopolskim?

Gorzów Wielkopolski to średniej wielkości miasto w województwie lubuskim, które może poszczycić się świetną lokalizacją – z Gorzowa do Berlina jest tylko 2,5 godziny drogi samochodem! Znajdziemy tam nie tylko świetnie rozwiniętą kulturę, rozrywkę, czy gastronomię, ale również wiele terenów i okolic idealnych na weekendowy wypoczynek – lasy, jeziora, kąpieliska. A nad samo polskie morze dotrzemy w jedynie dwie do trzech godzin w zależności od pory roku i aktualnego natężenia ruchu. To zatem świetne miasto do zamieszkania – nie za duże, ani nie za małe, jednym słowem idealne. Czy jednak sensowne i opłacalne będzie w Gorzowie postawić na fotowoltaikę? Zdecydowanie tak, zwłaszcza że średnia roczna temperatura w tych rejonach to aż 10 stopni Celsjusza! To naprawdę sporo, biorąc pod uwagę fakt, że średnia roczna temperatura dla całego kraju wynosi od 6 do 8 stopni Celsjusza. Poziom nasłonecznienia natomiast utrzymuje się na poziomie 1080 do 1160 kWh/m2. To świetne warunki do zainstalowania fotowoltaiki na dachu domu, firmy, czy też na gruncie.


Fotowoltaika w Gorzowie Wielkopolskim – czy to się opłaca?

Panele fotowoltaiczne można zamontować na większości dachów, zarówno jeżeli chodzi o ich powierzchnię, kąt nachylenia oraz rodzaj pokrycia dachowego. Zdecydowanie jednak nie warto zabierać się za to na własną rękę. Aby fotowoltaika została zamontowana w poprawny sposób, potrzebne jest wykonanie profesjonalnych pomiarów, ustalenie odpowiedniej mocy i ilości paneli. Monterzy oceniają także stan techniczny dachu i dopasowują cały projekt pod konkretne zapotrzebowanie na prąd właściciela danego domu albo firmy. Czy fotowoltaika to opłacalna inwestycja? Jak najbardziej. Dzięki niej w bezpieczny i ekologiczny sposób pozyskuje się darmowy prąd, czerpany bezpośrednio ze słońca. Stajemy się dzięki temu niezależni od zewnętrznych dostawców i skoków cen energii elektrycznej. Pieniądze zainwestowane początkowo zwracają się już po kilku latach, z reguły mowa tutaj o pięciu, maksymalnie siedmiu, a następne lata to już tylko i wyłącznie zysk i ogromna oszczędność. Zakup fotowoltaiki można znacznie obniżyć, korzystając z programów oferujących dofinansowania i dotację lub zamiast zakupu decydując się na leasing, co polecamy zwłaszcza w odniesieniu do firm i przedsiębiorstw.


Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski – jak długo trzeba czekać?

Im wcześniej się z nami skontaktujesz, tym szybciej znajdziemy optymalny termin na zainstalowanie Twojej własnej fotowoltaiki i możliwość cieszenia się z domowej „fabryki prądu”. Czas oczekiwania może nieco wydłużyć się przez wzgląd na załatwienie wszelkich formalności i ewentualnych pozwoleń, gwarantujemy jednak, że przez cały proces pomożemy przejść Ci szybko, sprawnie i bezproblemowo. Pomożemy także w obliczeniu, jaką moc fotowoltaiki dobrać do pokrycia indywidualnego zapotrzebowania. Jednak bez obaw – nawet jeżeli wyprodukujesz za dużo (na przykład w okresie letnim), nadwyżka prądu nie przepada, ale jest magazynowana i możliwa do wykorzystania w późniejszych, chłodnych miesiącach lub do odsprzedania sieci energetycznej.


Dlaczego Otovo?

Firma Otovo korzysta wyłącznie z produktów najwyższej jakości oraz pracy monterów posiadających niezbędne kwalifikacje, certyfikaty i doświadczenie. Stosowane przez nas panele fotowoltaiczne, falownik, cały system montażowy, okablowanie i zabezpieczenia to komponenty z najwyższej półki, za które możemy poręczyć, gdyż będą sprawnie działały przez wiele długich lat. Udzielamy aż 10-letniej gwarancji w przypadku zakupu praz 20-letniej, jeżeli zdecydujesz się na leasing. Ogrom realizacji, które mamy już na swoim koncie sprawia, że potrafimy jak najlepiej doradzać naszym klientom, rozwiewać ich wątpliwości i służyć fachową poradą. Zapraszamy do kontaktu telefonicznie, mailowo, a także na naszym czacie, gdzie w szybki i wygodny sposób można porozmawiać z konsultantem i uzyskać cenne, wstępne informacje. Fotowoltaika z Otovo to inwestycja w przyszłość.Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022