Fotowoltaika Lublin – montaż paneli i instalacji na terenie miasta lub okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Lublinie

Lokalne dotacje na instalację PV

solar panels on roof

Inflacja sprawia, że wszystko drożeje, w tym również rachunki za prąd. Jednak możesz uniknąć dużego ubytku w domowym budżecie, montując fotowoltaikę. Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę na terenie Lublina lub okolic i chcesz płacić mniej za prąd, możesz zamówić u nas profesjonalny montaż paneli oraz całej instalacji fotowoltaicznej. Zajmujemy się wszystkim – stworzeniem projektu, dostarczeniem sprzętu i w końcu samym montażem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług - fotowoltaika dla każdego!

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Lublinie?

Lublin, czyli stolica województwa lubelskiego, nazywana także stolicą wschodniej Polski to największe i najprężniej rozwijające się miasto po prawej stronie Wisły. Pełni w regionie rolę administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego centrum. Średnia roczna temperatura w mieście wynosi 8,9 stopni Celsjusza, nasłonecznienie wynosi 1050,1 kWh/m2. Średnia wysokość terenu to 180 m n.p.m. Optymalny kąt nachylenia modułów PV to 37/180 stopni. Te parametry dowodzą na to, że warunki dla instalacji fotowoltaicznej są tu naprawdę dobre. Fotowoltaika to nie tylko oszczędność energii i niższe rachunki za prąd. Dzięki niej możesz mieć prąd w domu nawet w momencie, gdy w Twojej okolicy zdarzy się awaria elektryczności. Średnie roczne uzyski z instalacji PV są najwyższe od maja do sierpnia. To dlatego, że w lecie jest najcieplej i jest najwięcej słońca. Nie znaczy to jednak, że fotowoltaika nie sprawdzi się w zimie.

Fotowoltaika w Lublinie – czy to się opłaca?

Wiele osób chciałoby zainstalować fotowoltaikę, ale brakuje im na to środków. Jest to drogie, ale warto wydać te pieniądze, by później móc cieszyć się niższymi rachunkami za prąd i pełniejszym portfelem. Ponadto właściciele instalacji PV mają również możliwość odsprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej, a także odbierania jej w innym terminie. To daje energetyczną niezależność. Koszty montażu natomiast można obniżyć dzięki naprawdę wysokim dotacjom. Do dyspozycji w Lublinie jest m.in ulga termomodernizacyjna. Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podatku pozostałej kwoty kosztów, czyli tej, którą musisz zapłacić sam, bo nie pokrywają jej dofinansowania. Maksymalnie odliczyć można 53 000 złotych. Ulga termomodernizacyjna przysługuje osobom posiadającym w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i opłacającym podatek PIT według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem. Oczywiście starania się o dotacje wymagają spełnienia szeregu warunków oraz złożenia wniosków wraz z wieloma załącznikami. Nie musisz jednak się tym martwić. We wszystkim możemy Ci pomóc.

Fotowoltaika Lublin – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej w Lublinie jest zależny od pory roku. Średnio wynosi od 2 do 4 tygodni. Latem z powodu zwiększonego zapotrzebowania na komponenty, a także zwiększoną liczbę zakupionych instalacji, czas oczekiwania jest najdłuższy, czyli do 4 tygodni. Natomiast zimą jest to 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Oczywiście, jeśli złożysz zamówienie, będziemy w stałym kontakcie i ustalimy termin montażu, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Montaż instalacji i paneli zajmuje około 2-3 dni w przypadku domu jednorodzinnego i nawet około 1-2 tygodnie w przypadku firm. Wszystko zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym dłużej potrwa montaż.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy profesjonalną firmą międzynarodową z wieloletnim doświadczeniem. Zatrudniamy tylko certyfikowanych instalatorów, od których wymagamy posiadania kompletu wymaganych certyfikatów oraz udzielania 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż. Regularnie przeprowadzamy także audyty, podczas których kontrolujemy prawidłowość wykonania i działania instalacji, a także zadowolenie klientów z wykonanej usługi. Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, zapraszamy do kontaktu. Na podstawie przekazanych nam przez Ciebie dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia sporządzimy projekt instalacji, a następnie ustalimy dogodny dla Ciebie termin i zamontujemy instalację. Na tym nasza współpraca się nie kończy. Pozostaniesz pod naszą opieką. Możesz pytać w razie wątpliwości o wszystko i wezwać nas, jeśli instalacja ulegnie awarii.
Blog Otovo - fotowoltaika

Źródło wiedzy o fotowoltaice i instalacjach fotowoltaicznych

Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022