Fotowoltaika Olsztyn – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Olsztyn i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Olsztynie

Montaż paneli fotowoltaicznych w Olsztynie i okolicy

solar panels on roof

Czy wiesz, że w 2022 roku, który właśnie się rozpoczął, ceny prądu wzrastają aż o 24%! Nie jest to dobra wiadomość dla nikogo z nas: ani dla właścicieli domów jednorodzinnych, ani przedsiębiorców posiadających własne firmy. Każdy szuka sposobów, żeby jakoś zaoszczędzić. Ciężko jednak wyobrazić sobie życie bez prądu. Nawet ograniczenie jego zużywania jest często niemożliwe na zbyt wielką skalę, zwłaszcza jeśli nasza praca odbywa się głównie przy komputerze. Nie ma co jednak załamywać rąk i zamartwiać się takim obrotem sprawy. O wiele lepiej jest działać i szukać sposobów na to, aby w jakiś sposób ograniczyć comiesięczne koszty. Jak to zrobić? Jednym z kluczowych i bardzo opłacalnych rozwiązań może być zainstalowanie paneli fotowoltaicznych! Fotowoltaika tu i teraz!


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Olsztynie?

Olszyn to piękne miasto, położne w województwie warmińsko-mazurskim, na Pojezierzu Olsztyńskim, które zachwyca zielenią i bogactwem krajobrazu. Znajduje się tam aż 15 jezior! To cisza, spokój i lasy, ale też dobrze rozwinięte miasto, które jednocześnie jest bardzo bezpieczne i przyjazne dla swoich mieszkańców. Czy warto założyć w Olsztynie, na dachu swojego domu, albo swojej firmy, fotowoltaikę? Bez dwóch zdań. Średnia roczna temperatura to 8,2 stopni Celsjusza, natomiast poziom nasłonecznienia 900 kWh/m2. To naprawdę dobre warunki na taką inwestycję. Zacznij oszczędzać na prądzie, a przy okazji dbaj o środowisko, które na to zasługuje. Bądź odpowiedzialny i podejmuj świadome i dobre decyzje dla siebie i dla przyrody, która nas otacza, a tym samym także dla przyszłych pokoleń.


Fotowoltaika w Olsztynie – czy to się opłaca?

Dlaczego niektórzy boją się fotowoltaiki? Bo nie wiedzą, na czym dokładnie polega ta technika, albo nie trafili dotąd na zaufaną firmę, która rozwieje ich ewentualne wątpliwości, posłuży wsparciem i fachową poradą. Warto iść z duchem czasu i otworzyć się na nowe rozwiązania, a już zwłaszcza na takie, przynoszące cały ogrom korzyści. Dzięki możliwości skorzystania z wielu programów oferujących dotacje i dofinansowania, sam proces instalacyjny nie będzie aż tak obciążający finansowo, jak mogłoby się to wydawać, a finalnie i tak zwróci się w przeciągu kilku najbliższych lat. A zakup fotowoltaiki to nie jedyna opcja – zarówno użytkownicy indywidualni, jak i właściciele firm, mają możliwość skorzystać z oferty leasingowej, czyli zamiast dużej, jednorazowej inwestycji, podzielić cały koszt na miesięczne, wygodne raty.

Obawiasz się, że fotowoltaika może być źródłem hałasu? Bez obaw! Panele są ciche i nie będą Ci przeszkadzać, nawet podczas letniego relaksowania się w ogrodzie. Tylko falownik wytwarza jakikolwiek dźwięk, jednak utrzymuje się on na poziomie zaledwie 18-25 decybeli. A może zastanawiałeś się, czy do montażu fotowoltaiki konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę? Mamy dobrą wiadomość – jeśli moc paneli nie jest wyższa niż 50 kW, a konstrukcja nie jest większa niż 3 metry, takie pozwolenie nie jest potrzebne. Będzie ono obligatoryjne wyłącznie w przypadku naprawdę dużych inwestycji, o dużym natężeniu mocy.


Fotowoltaika Olsztyn – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż fotowoltaiki i wkroczenie ekipy montującej uzależniony jest od pory roku, obłożenia terminów, położenia i wielkości inwestycji. Termin ustalany jest indywidualnie tak, aby jak najlepiej dopasować go do klienta. Cały proces trwa od kilku do kilkunastu dni, zależnie od powierzchni dachu. Nasi fachowcy wyposażeni są w profesjonalny sprzęt i korzystają wyłącznie z produktów i sprzętu najwyższej jakości. Warto podjąć decyzję już dziś i nie przejmować się kolejnymi podwyżkami cen prądu, a co za tym idzie coraz to wyższymi rachunkami. Energia pochodząca ze słońca jest darmowa, odnawialna i ekologiczna. To prawdziwy krok naprzód i ukłon w stronę środowiska.


Dlaczego Otovo?

Otovo to firma, która w dziedzinie fotowoltaiki może nazwać się ekspertem. Posiadamy ogrom doświadczenia i fachowej wiedzy, dzięki której pomożemy jak najlepiej dobrać Ci moc, ilość i dodatkowe parametry, tak aby cała inwestycja przynosiła jak największe korzyści. Stawiamy na bezpieczeństwo i profesjonalizm oraz nowoczesne technologie. Co powiesz, na korzystanie z wygodnej i innowacyjnej aplikacji, na której będziesz mógł każdego dnia sprawdzać dzienną produkcję energii, wytworzoną przez Twoją fotowoltaikę? To wszystko i o wiele więcej masz na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko sięgnąć.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracyWarunki leasingu

© Otovo Sp. z o.o. 2022