Fotowoltaika Warszawa – montaż paneli i instalacji na terenie miasta lub okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Warszawie

Lokalne dotacje na instalacje PV

solar panels on roof

Rachunki za energię elektryczną wciąż rosną. Są jednak sposoby na ich obniżenie, a jednym z nich jest wykorzystanie energii słonecznej. Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę na terenie Warszawy lub okolic i chcesz płacić mniej za prąd, oferujemy Ci profesjonalny montaż paneli oraz całej instalacji fotowoltaicznej. Zajmujemy się wszystkim – od projektu, przez dostarczenie sprzętu, po pełny montaż. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Fotowoltaika pozwoli Ci zaoszczędzić.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Warszawie?

Warszawa, czyli stolica Polski, to nie tylko największe miasto w kraju, ale również najbardziej zaludnione. Średnia roczna temperatura w mieście to 9 stopni Celsjusza, nasłonecznienie wynosi 1088 kWh/m2. Średnia wysokość terenu, to 135 m n.p.m. Optymalny kąt nachylenia modułów PV to 37/180 stopni.

Są to bardzo dobre warunki dla instalacji fotowoltaicznej, która może przynieść naprawdę wiele korzyści. To nie tylko oszczędność energii i mniejsze rachunki za prąd. Dzięki fotowoltaice możesz mieć prąd w domu nawet wtedy, gdy w twojej okolice zdarzy się awaria elektryczności.

Średnie roczne uzyski z instalacji PV są najwyższe od maja do lipca. Jest to czas letni, a więc wtedy słońca jest najwięcej. Nie znaczy to jednak, że fotowoltaika nie nadaje się na zimę.

Fotowoltaika w Warszawie – czy to się opłaca?

Wiele osób obawia się wysokich cen związanych z montażem. Jednak warto wydać te pieniądze, by móc cieszyć się niższymi rachunkami za prąd. Ponadto właściciele instalacji PV mają również możliwość odsprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej, a także odbieranie jej w innym terminie.

To daje energetyczną niezależność. Kosztami montażu też nie trzeba się tak bardzo martwić. Można bowiem uzyskać naprawdę wysokie dotacje. W przypadku dotacji Warszawskiej można uzyskać maksymalnie 15 000 złotych dofinansowania.

Istnieje jednak możliwość łączenia tej opcji z ulgą termomodernizacyjną, a nawet wymianą kotła centralnego ogrzewania. W przypadku wymiany kotła kwota dotacji może być znacznie wyższa i wynieść nawet 25 000 złotych.

Ulga termomodernizacyjna natomiast to możliwość odliczenia od podatku kwoty pozostałej kosztów, czyli tej, która nie została pokryta przez dofinansowanie. Maksymalnie odliczyć można 53 000 złotych. Ulga termomodernizacyjna przysługuje osobom posiadającym w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i opłacającym podatek PIT według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem.

Niebawem także ruszy czwarta odsłona rządowego programu Mój Prąd 4.0, która dodatkowo będzie wspierał rozwiązania z dziedziny fotowoltaiki. Oczywiście starania się o dotacje wymagają spełnienia szeregu warunków, złożenia wniosków wraz z wieloma załącznikami. Nie musisz jednak się tym martwić. We wszystkim możemy Ci pomóc.

Fotowoltaika Warszawa – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej w Warszawie jest zależny od pory roku. Średnio wynosi od 2 do 4 tygodni. Latem z powodu zwiększonego zapotrzebowania na komponenty, a także zwiększoną liczbę zakupionych instalacji, czas oczekiwania jest najdłuższy, czyli do 4 tygodni.

Natomiast zimą jest to 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Oczywiście, jeśli złożysz zamówienie, będziemy w stałym kontakcie i ustalimy termin montażu, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Montaż instalacji i paneli zajmuje około 2-3 dni w przypadku domu jednorodzinnego i nawet około 1-2 tygodnie w przypadku firm. Wszystko zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym dłużej potrwa montaż.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy profesjonalną firmą międzynarodową z wieloletnim doświadczeniem. Zatrudniamy certyfikowanych instalatorów, od których wymagamy posiadania kompletu wymaganych certyfikatów oraz udzielania 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż.

Regularnie przeprowadzamy audyty kontrolujące prawidłowość pracy naszych instalatorów oraz zadowolenie klientów z wykonywanych przez nich instalacji. Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, zapraszamy do kontaktu.

Na podstawie przekazanych nam przez Ciebie dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia sporządzimy projekt instalacji, ustalimy termin i zamontujemy instalację. Na tym nasza współpraca się nie kończy. Pozostaniesz pod naszą opieką. Możesz pytać o wszystko i wezwać nas, jeśli instalacja ulegnie awarii.

Blog Otovo - fotowoltaika

Źródło wiedzy o fotowoltaice i instalacjach fotowoltaicznych

Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022