Fotowoltaika Katowice - to się opłaca!

Sprawdź najważniejsze informacje na temat instalacji fotowoltaicznych w Katowicach i otrzymaj spersonalizowaną ofertę bez żadnych zobowiązań!
Katowice widok na ulicę w centrum miasta

Fotowoltaika w Katowicach: ile kosztuje?

Szacunkowa wycena instalacji fotowoltaicznej w Katowicach. Ostateczny koszt może różnić się typu dachu, typu paneli i innych czynników.

 • Panele fotowoltaiczne z medalem

  Zakup bezpośredni bez magazynu energii

    9 paneli od 17 420 zł

    15 paneli od 22 458 zł

    22 panele od 29 043 zł

 • Ikona mangazynu energii

  Zakup bezpośredni z magazynem energii

    9 paneli od 34 351 zł

    15 paneli od 38 849 zł

    22 panele od 45 549 zł

 • Panele fotowoltaiczne z medalem

  Leasing fotowoltaiki bez magazynu energii

    9 paneli od 169 zł miesięcznie

    15 paneli od 218 zł miesięcznie

    22 panele od 282 zł miesięcznie

 • Ikona magazynu energii

  Leasing fotowoltaiki z magazynem energii

    9 paneli od 381 zł miesięcznie

    15 paneli od 425 zł miesięcznie

    22 panele od 491 zł miesięcznie

Fotowoltaika w Katowicach - ile energii można wygenerować?

   Przy nasłonecznieniu w Katowicach system o mocy 4,6 kWp średnio produkuje 4853.25 kWh energii elektrycznej na rok. Przeciętna rodzina zużywa zaś ok. 4200 kWh. Fotowoltaika w Katowicach dostarczy więc wystarczającą ilość energii, aby inwestycja była opłacalna.

   Najlepszym miesiącem pod kątem produkcji jest lipiec, gdzie instalacja o mocy 4.6 kWp będzie w stanie wygenerować około 593.11 kWh.

Grafika z ilością energii słonecznej w Katowicach z podziałem na miesiące

Jak to działa?

 • Dom z panelami słonecznymi - grafika

  Twój dach, Twoja oferta

  Wprowadź swój adres do naszego kalkulatora fotowoltaiki, a my na podstawie wielkości i umiejscowienia Twojego dachu, przedstawimy Ci niezobowiązującą i spersonalizowaną wycenę instalacji fotowoltaicznej.
 • Grafika klienta i instalatora fotowoltaiki, którzy rozmawiają

  Spersonalizowana oferta

  Nasi eksperci pomogą znaleźć Ci najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojego domu. Nasza oferta fotowoltaiki w Katowicach zawsze jest dopasowana do indywidualnych potrzeb naszych klientów i budżetu, którym dysponują.
 • Ikona słońca

  Profesjonalna obsługa

  Towarzyszymy Ci w całym procesie: od stworzenia najlepszej oferty i sposobu finansowania najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb, poprzez profesjonalną instalację fotowoltaiki, jak również pomoc w uzyskaniu dofinansowania.
 • Instalator i klient podają sobie ręce

  Różne opcje finansowania

  Chociaż dbamy o to, by nasze ceny były konkurencyjne, wiemy, że nie wszyscy mają możliwość bezpośredniego zakupu fotowoltaiki. Dlatego oferujemy leasing paneli fotowoltaicznych, by nasi klienci czerpali korzyści z OZE bez wkładu własnego.

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych w Katowicach

Aby zmniejszyć koszty instalacji w panele fotowoltaiczne w stolicy Śląska, możesz skorzystać z różnego rodzaju ulg i dofinansowań, jak na przykład:

   Program Mój Prąd 6.0, który ma niedługo ruszyć.

   Program Czyste Powietrze

   Ulga termomodernizacyjna, którą można łączyć z powyższymi dotacjami.

Grafika z ilością energii słonecznej w Katowicach z podziałem na miesiące

Dlaczego warto wybrać Otovo?

 • Moneta z symbolem słońca

  Międzynarodowe doświadczenie

  Na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w fotowoltaice. Nie każda z nich może jednak pochwalić się doświadczeniem na rynku międzynarodowym. Otovo ma na swoim koncie szereg instalacji fotowoltaicznych wykonanych w Katowicach, ale także w wielu europejskich miastach.
 • Postać kobieca z tarczą

  Wsparcie od A do Z

  Naszych klientów wspieramy na każdym etapie zamówienia – od wyboru ilości, mocy i rodzaju komponentów fotowoltaicznych, które dadzą największe korzyści, aż po pomoc w załatwieniu formalności niezbędnych do uzyskania korzystnego dofinansowania, czy też podpisania umowy leasingowej.
 • Osoba czytająca ksiązkę na sofie

  Gwarancja jakości i troski o klientów

  Nie zostawiamy naszych klientów samych sobie – zawsze jesteśmy gotowi udzielić wsparcia, pomocy lub sprawdzić ewentualne problemy w działaniu fotowoltaiki założonej przez lokalnych instalatorów. Udzielamy długoletniej gwarancji oferując jakość, doświadczenie oraz bezpieczeństwo.

✅Fotowoltaika Katowice i okolice - często zadawane pytania:

A oto najczęstsze pytania związane z panelami fotowoltaicznymi w stolicy Śląska.

Pod jakim kątem montować panele w Katowicach?

W stolicy województwa śląskiego panele słoneczne są najbardziej wydajne, gdy gdy instaluje się je pod kątem 40 stopni. Z tego powodu, montaż paneli fotowoltaicznych przeprowadza się w od południowej strony, chyba że cień rzucany na dach mógłby negatywnie wpływać na ogniwa fotowoltaiczne i zmniejszone wykorzystanie energii słonecznej. Wówczas monterzy wybierają orientację wschód-zachód.

Jak długo trwa proces instalacji paneli fotowoltaicznych w Katowicach?

W zależności od powierzchni dachu albo gruntu, cała instalacja może trwać już od jednego dnia roboczego, do nawet dwóch tygodni (w przypadku naprawdę dużych inwestycji). Wszystko zależy od szczegółów instalacji. Jednak dzięki temu, że współpracujemy ze sprawdzonymi i regionalnymi instalatorami, dokładamy wszelkich starań, by terminy realizacji były jak najkrótsze.

Czy do instalacji paneli w Katowicach jest potrzebne pozwolenie na budowę?

Pozwolenie na budowę jest potrzebne w przypadku instalacji o mocy większej niż 50 kW. A w przypadku instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych ta moc nie przekracza tej wartości.

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę w Katowicach?

Jeśli zastanawiasz się, czy fotowoltaika w Katowicach się opłaca, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Z jednej stron ilość energii pochodzącej ze Słońca jest wystarczająca, żeby inwestycja w panele fotowoltaiczne była opłacalna. Z drugiej, jeśli chodzi o zwrot inwestycji, zwłaszcza dzięki dotacjom, jest to czas względnie krótki.

Jak założyć fotowoltaikę w Katowicach?

Myślisz o założeniu instalacji fotowoltaicznej? Skontaktuj się z nami, podaj swój adres, a otrzymasz niewiążącą wycenę Twojej instalacji fotowoltaicznej. Jeśli nasza oferta Cię przekona, zajmiemy się całą resztą.