Fotowoltaika Łódź - opłacalna inwestycja!

Sprawdź kluczowe informacje dotyczące instalacji fotowoltaicznych w Łodzi wraz z bezpłatną wyceną!
Łódź Manufaktura

Fotowoltaika w Łodzi: ile kosztuje?

Orientacyjna wycena instalacji fotowoltaicznej dla mieszkańców Łodzi. Końcowa cena może różnić się w zależności od takich parametrów jak typ i wielkość dachu czy rodzaj wybranych paneli.

 • Panele fotowoltaiczne z medalem

  Zakup bezpośredni bez magazynu energii

    9 paneli od 17 284 zł

    15 paneli od 22 016 zł

    22 panele od 28 554 zł

 • Ikona mangazynu energii

  Zakup bezpośredni z magazynem energii

    9 paneli od 32 432 zł

    15 paneli od 36 971 zł

    22 panele od 43 126 zł

 • Panele fotowoltaiczne z medalem

  Leasing fotowoltaiki bez magazynu energii

    9 paneli od 168 zł/miesiąc

    15 paneli od 214 zł/miesiąc

    22 panele od 277 zł/miesiąc

 • Ikona magazynu energii

  Leasing fotowoltaiki z magazynem energii

    9 paneli od 366 zł/miesiąc

    15 paneli od 411 zł/miesiąc

    22 panele od 471 zł/miesiąc

Ile energii wygenerują panele fotowoltaiczne w Łodzi?

Biorąc za przykład instalację o mocy 4,6 kWp, taki system wyprodukuje około 4878.84 kWh energii słonecznej na rok. W Łodzi najlepszym miesiącem pod kątem produkcji jest czerwiec, gdzie wyżej wymieniona instalacja może wygenerować 610.61 kWh.
Tabelka z nasłonecznieniem w Łodzi

Jak to działa?

 • Dom z panelami słonecznymi - grafika

  Twój dach, Twoja oferta

  Wprowadź swój adres do naszego kalkulatora fotowoltaiki, a my na podstawie wielkości i umiejscowienia Twojego dachu, przedstawimy Ci niezobowiązującą i spersonalizowaną wycenę instalacji i paneli fotowoltaicznych w Łodzi.
 • Grafika klienta i instalatora fotowoltaiki, którzy rozmawiają

  Spersonalizowana oferta

  Nasi eksperci znajdą najlepsze rozwiązanie w każdym przypadku. Nasza oferta fotowoltaiki w Łodzi zawsze jest dopasowana do indywidualnych potrzeb naszych klientów i budżetu, którym dysponują. Dzięki temu jakość naszych usług jest tak wysoka!
 • Ikona słońca

  Lokalni instalatorzy

  Towarzyszymy Ci w całym procesie: od stworzenia najlepszej oferty i sposobu finansowania najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb, aż po profesjonalną instalację fotowoltaiki przez lokalnych instalatorów, którzy najlepiej znają Twoją okolicę.

 • Instalator i klient podają sobie ręce

  Różne opcje finansowania

  Chociaż dbamy o to, by nasze ceny były konkurencyjne, wiemy, że nie wszyscy mają możliwość bezpośredniego zakupu fotowoltaiki. Dlatego oferujemy leasing paneli fotowoltaicznych, by nasi klienci czerpali korzyści z OZE bez wkładu własnego. Nasi doradcy przedstawią Ci szczegóły!

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Łodzi

Aby zmniejszyć nie tylko rachunki za prąd, ale również początkowe koszty systemu fotowoltaicznego na terenie Łodzi i okolic, możesz skorzystać z dostępnych dofinansowań i ulg dla osób prywatnych. Oto najważniejsze z nich

   Program Mój Prąd 6.0 (rusza już we wrześniu 2024 roku!).

   Program Czyste Powietrze.

   Ulga termomodernizacyjna, którą można łączyć z innymi dotacjami, a którą uwzględnia się przy wypełnianiu deklaracji PIT.

Ile energii generuje panele w Łodzi infografika

Fotowoltaika z Otovo: dlaczego warto?

 • Moneta z symbolem słońca

  Międzynarodowe doświadczenie

  Obecnie pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w instalacjach fotowoltaicznych. Nie każda z nich może jednak pochwalić się doświadczeniem na rynku międzynarodowym. W Otovo mamy na koncie szereg instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa łódzkiego, samej Łodzi, a także wielu innych polskich i europejskich miast.

 • Postać kobieca z tarczą

  Wsparcie od A do Z

  Naszych klientów wspieramy na każdym etapie zamówienia – od wyboru ilości, mocy i rodzaju komponentów fotowoltaicznych, które dadzą największe korzyści, aż po pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności w celu uzyskania korzystnego dofinansowania, czy też podpisania umowy leasingowej. Z nami możesz spać spokojnie!
 • Osoba czytająca ksiązkę na sofie

  Gwarancja jakości i troski o klientów

  Nie zostawiamy naszych klientów samych sobie – zawsze jesteśmy gotowi udzielić wsparcia, pomocy lub sprawdzić ewentualne problemy w działaniu fotowoltaiki założonej przez lokalnych instalatorów z Łodzi i okolic. Udzielamy długoletniej gwarancji oferując jakość, doświadczenie oraz bezpieczeństwo. Możesz nam zaufać!

Fotowoltaika w Łodzi i okolicach - często zadawane pytania:

A oto najczęściej zadawane pytania związane z instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Łodzi i okolic.


Panele fotowoltaiczne w Łodzi: jaka jest idealna orientacja i kąt nachylenia?

Orientacja na południe to najbardziej optymalne rozwiązanie. Jeśli nie jest to możliwe z przyczyn technicznych, wybieramy wtedy zachód lub wschód. Z kolei idealny kąt nachylenia paneli w Łodzi to 38 stopni.

Jak długo czeka się na montaż instalacji fotowoltaicznej w Łodzi?

Zależnie od pory roku okres oczekiwania może wynieść od 2 (zimą) do 4 tygodni (latem). Latem okres oczekiwania jest nieco dłuższy z uwagi na największą ilość zamówień oraz zwiększone zapotrzebowanie na komponenty potrzebne do korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Jeśli skorzystasz z naszych kompleksowych usług, będziesz mieć pewność, że będziemy z Tobą w kontakcie, tak aby ustalić najdogodniejszy termin montażu.

Ile trwa sam montaż?

W przypadku standardowych domów jednorodzinnych instalacja paneli trwa około 2-3 dni. Różnice zależeć będą od rodzaju dachu, jego powierzchni, a także wielkości samej instalacji.

Czy żeby zainstalować fotowoltaikę w Łodzi jest potrzebne pozwolenie na budowę?

Nie, chyba że moc instalacji przekracza 50 kW.

Fotowoltaika Łódź: jakie są opcje finansowania?

Wybierając Otovo do wyboru masz zakup bezpośredni lub wynajem instalacji fotowoltaicznej, co pozwala na korzystanie z darmowej energii elektrycznej bez wkładu własnego.

Jak założyć fotowoltaikę w Łodzi?

Jeśli myślisz o założeniu instalacji fotowoltaicznej w Łodzi, Pabianicach lub okolicach, świetnie się składa. Jedyne, co trzeba zrobić to kliknąć w banner, który zamieszczamy poniżej oraz wpisać swój adres. Następnie otrzymasz spersonalizowaną ofertę bez żadnych zobowiązań.