Fotowoltaika Warszawa - warto zainwestować!

Sprawdź najważniejsze informacje na temat instalacji fotowoltaicznych w Warszawie i otrzymaj wycenę fotowoltaiki:
Warszawa widok na plac w centrum miasta

Fotowoltaika w Warszawie: ile kosztuje?

Orientacyjna wycena instalacji fotowoltaicznej w Warszawie. Ostateczny koszt może różnić się zależnie od typu i wielkości dachu, wybranych paneli oraz innych czynników.

 • Panele fotowoltaiczne z medalem

  Zakup bezpośredni bez magazynu energii

    9 paneli od 17 410 zł

    15 paneli od 22 505 zł

    22 panele od 29 363 zł

 • Ikona mangazynu energii

  Zakup bezpośredni z magazynem energii

    9 paneli od 32 462 zł

    15 paneli od 36 865 zł

    22 panele od 43 186 zł

 • Panele fotowoltaiczne z medalem

  Leasing fotowoltaiki bez magazynu energii

    9 paneli od 169 zł miesięcznie

    15 paneli od 218 zł miesięcznie

    22 panele od 285 zł miesięcznie

 • Ikona magazynu energii

  Leasing fotowoltaiki z magazynem energii

    9 paneli od 366 zł miesięcznie

    15 paneli od 407 zł miesięcznie

    22 panele od 469 zł miesięcznie

Ile energii wygeneruje fotowoltaika w Warszawie?

   Przy nasłonecznieniu w stolicy Polski system o mocy 4,6 kWp średnio produkuje 4826.24 kWh energii elektrycznej na rok. Biorąc pod uwagę, że w przeciętnym gospodarstwie domowym zużywa się ok. 4200 kWh, fotowoltaika w Warszawie dostarczy wystarczającą ilość energii, aby inwestycja była opłacalna.

   Najlepszym miesiącem pod kątem produkcji jest czerwiec, gdzie instalacja o mocy 4.6 kWp będzie w stanie wygenerować około 617.87 kWh.

Nasłonecznienie w Warszawie pod kątem fotowoltaiki

Jak to działa?

 • Dom z panelami słonecznymi - grafika

  Twój dach, Twoja oferta

  Wprowadź swój adres do naszego kalkulatora fotowoltaiki, a my na podstawie wielkości i umiejscowienia Twojego dachu, przedstawimy Ci niezobowiązującą i spersonalizowaną wycenę instalacji fotowoltaicznej.
 • Grafika klienta i instalatora fotowoltaiki, którzy rozmawiają

  Spersonalizowana oferta

  Nasi eksperci pomogą znaleźć Ci najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojego domu. Nasza oferta fotowoltaiki w Warszawie zawsze jest dopasowana do indywidualnych potrzeb naszych klientów i budżetu, którym dysponują.
 • Ikona słońca

  Profesjonalna obsługa

  Towarzyszymy Ci w całym procesie: od stworzenia najlepszej oferty i sposobu finansowania najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb, poprzez profesjonalną instalację fotowoltaiki, jak również pomoc w uzyskaniu dofinansowania.
 • Instalator i klient podają sobie ręce

  Różne opcje finansowania

  Chociaż dbamy o to, by nasze ceny były konkurencyjne, wiemy, że nie wszyscy mają możliwość bezpośredniego zakupu fotowoltaiki. Dlatego oferujemy leasing paneli fotowoltaicznych, by nasi klienci czerpali korzyści z OZE bez wkładu własnego.

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych w Warszawie

Aby zmniejszyć koszty instalacji w panele fotowoltaiczne w stolicy naszego kraju, możesz skorzystać z różnego rodzaju ulg i dofinansowań, jak na przykład:

   Program Mój Prąd 6.0, który ma ruszyć we wrześniu.

   Dotacja warszawska przygotowana specjalnie z myślą o mieszkańcach stolicy.

   Program Czyste Powietrze

   Ulga termomodernizacyjna, którą można łączyć z powyższymi dotacjami.

Nasłonecznienie w Warszawie pod kątem fotowoltaiki

Dlaczego warto wybrać Otovo?

 • Moneta z symbolem słońca

  Międzynarodowe doświadczenie

  Obecnie pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w instalacjach fotowoltaicznych. Nie każda z nich może jednak pochwalić się doświadczeniem na rynku międzynarodowym. Otovo ma na swoim koncie szereg instalacji fotowoltaicznych wykonanych w Warszawie, ale także w wielu europejskich miastach.
 • Postać kobieca z tarczą

  Wsparcie od A do Z

  Naszych klientów wspieramy na każdym etapie zamówienia – od wyboru ilości, mocy i rodzaju komponentów fotowoltaicznych, które dadzą największe korzyści, aż po pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności potrzebnych do uzyskania korzystnego dofinansowania, czy też podpisania umowy leasingowej.
 • Osoba czytająca ksiązkę na sofie

  Gwarancja jakości i troski o klientów

  Nie zostawiamy naszych klientów samych sobie – zawsze jesteśmy gotowi udzielić wsparcia, pomocy lub sprawdzić ewentualne problemy w działaniu fotowoltaiki założonej przez lokalnych instalatorów. Udzielamy długoletniej gwarancji oferując jakość, doświadczenie oraz bezpieczeństwo.

Fotowoltaika w Warszawie i okolicach - często zadawane pytania:

A oto najczęstsze pytania związane z panelami fotowoltaicznymi w stolicy Polski:

Jaka powinna być orientacja i kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych w Warszawie?

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest orientacja na południe. Jeśli jednak z przyczyn technicznych nie jest to możliwe, alternatywnym rozwiązaniem jest orientacja na zachód lub wschód. Idealny kąt nachylenia paneli w Warszawie i okolicach to z kolei 38 stopni.

Jak długo trwa proces instalacji paneli fotowoltaicznych w Warszawie?

Czas realizacji instalacji fotowoltaicznej w Warszawie różni się w zależności od pory roku. Przeciętnie wynosi od 2 do 4 tygodni. W okresie letnim, ze względu na większe zapotrzebowanie na komponenty oraz większą liczbę zamówień, czas oczekiwania jest najdłuższy i może wynosić do 4 tygodni.
Zimą czas oczekiwania to zazwyczaj 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich potrzebnych elementów. Oczywiście, po złożeniu zamówienia będziemy w stałym kontakcie, aby ustalić dogodny dla Ciebie termin montażu.
W przypadku domów jednorodzinnych, instalacja paneli fotowoltaicznych trwa około 2-3 dni w przypadku domu jednorodzinnego. Wszystko zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym dłuższy czas montażu.

Czy do instalacji paneli w Warszawie jest potrzebne pozwolenie na budowę?

W przypadku instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych ich moc nie przekracza 50 kW. W związku z tym pozwolenie na budowę nie jest potrzebne.

Jakie są opcje finansowania fotowoltaiki w Warszawie?

Decydując się na współpracę z nami, do wyboru masz zakup bezpośredni oraz leasing fotowoltaiki.
Skontaktuj się z nami, a z chęcią wyjaśnimy Ci różnice pomiędzy tymi dwiema opcjami finansowania.

Jak założyć fotowoltaikę w Warszawie?

Myślisz o założeniu instalacji fotowoltaicznej w Warszawie lub okolicach? Jedyne, co musisz zrobić, to kliknąć w poniższy banner i podać swój adres, tak abyśmy mogli przygotować niewiążącą wycenę instalacji fotowoltaicznej dla Ciebie. Jeśli nasza oferta będzie dla Ciebie atrakcyjna, zajmiemy się całą resztą.