Fotowoltaika Bielsko-Biała – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Bielsko-Biała i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Bielsku- Biała

Montaż paneli fotowoltaicznych na terenie Bielsko-Białej i okolic

solar panels on roof

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę? Dla każdego mogą być to inne, istotne względy – bycie eko i dbanie o środowisko poprzez zmniejszenie ilości emitowanych szkodliwych substancji, stawianie na rozwój i nowoczesne technologie, podnoszenie rynkowej wartości budynku. Reasumując, większość osób zgodnie zgadza się co do jednego argumentu, uważając go za kluczowy, niepodważalny i najważniejszy – fotowoltaika to ogromna oszczędność i znaczne sumy pieniędzy, które każdego miesiąca zostają w kieszeni!

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Bielsko-Białej?

Bielsko-Biała to urokliwe miasto położone nad rzeką Białą w województwie śląskim. Znajduje się u stóp Beskidów, co stanowi prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów górskich wędrówek, czy też sportów zimowych. Liczne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe i tereny rekreacyjne sprzyjają wypoczynkowi. Piękne widoki i niesamowity klimat sprawiają, że miejscowość ta niezmiennie przyciąga zarówno turystów, jak i potencjalnych mieszkańców, zwłaszcza że poziom bezrobocia jest w Bielsko-Białej jednym z najniższych w Polsce. Czy w tych rejonach warto postawić na fotowoltaikę? Jak najbardziej tak, zwłaszcza że panele fotowoltaiczne można z powodzeniem montować zarówno na dachach budynków mieszkalnych, firmowych, czy użyteczności publicznej, garażach, jak i budynkach gospodarczych, a nawet bezpośrednio na gruncie. Średnia roczna temperatura wynosi w tych okolicach 8 stopni Celsjusza, nasłonecznienie około 1000 kWh/m2, są to zatem wystarczające warunki na tego typu instalacje.

Fotowoltaika w Bielsko-Białej – czy to rozwiązanie dla mnie?

Działanie systemów fotowoltaicznych jest tak skuteczne, gdyż opiera się na prostych, jasnych zasadach oraz czerpie energię z naturalnych zasobów, czyli ze słońca, które są odnawialne i niewyczerpalne, nie istnieje zatem ryzyko, że może w pewnej chwili ich zabraknąć. To duża przewaga, nawet jeśli odniesiemy się do zewnętrznego dostarczyciela prądu – w takim przypadku istnieje ryzyko chwilowych przerw w dostawie prądu, co może być uciążliwe zwłaszcza dla osób pracujących z domu, które potrzebują stałego źródła energii. Nie mówiąc już o uzależnieniu od stale i niebezpiecznie rosnących cen prądu i coraz to wyższych rachunkach, które niestety przychodzi nam płacić. Fotowoltaika sprawia, że jesteśmy samowystarczalni i niezależni. Dobrze zainstalowane panele są bezpieczne, ciche i będą wykonywać swoją pracę przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Początkowy koszt, jaki musimy zainwestować, zwróci się maksymalnie w ciągu 7 lat, a każdy kolejny rok przyniesie ze sobą wyłącznie zyski.

Fotowoltaika Bielsko – Biała – jak dobrać odpowiednią moc do swojego zapotrzebowania?

Jednym z najtrudniejszych kroków podczas tworzenia projektu fotowoltaiki jest dobór odpowiedniej ilości paneli oraz mocy i wielkości całej instalacji. Nie może być bowiem zbyt mała, gdyż w takiej sytuacji nie zapewni wystarczającej ilości prądu w odniesieniu do zapotrzebowania domowników danego domu lub pracowników danej firmy. Dlatego też nie polecamy kupowania i instalowania fotowoltaiki na własną rękę. Zdecydowanie lepiej zaufać fachowcom, którzy pomogą obliczyć roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną i zgodnie z otrzymanym wynikiem dobiorą odpowiednie komponenty. Wezmą oni pod uwagę także inne ważne parametry jak lokalizacja budynku, kąt nachylenia dachu. Warto wiedzieć, że najlepsze efekty uzyskuje się, umieszczając panele od strony południowej. W kilka dni powstanie Twoja własna, domowa minifabryka prądu.

Dlaczego Otovo?

Razem z Otovo instalacja fotowoltaiki jest szybka, łatwa i przyjemna. Pomagamy swoim klientom zarówno w otrzymaniu dofinansowania, jeżeli zdecydują się na kupno, jak też w zawarciu korzystnej umowy leasingowej. Udzielamy długoletniej gwarancji i wsparcia na każdym etapie realizacji projektu. Wyróżnia nas bogate doświadczenie na rynku europejskim. Dziś uderzamy w Polskę, starając się zarażać pasją i miłością do nowych i ekologicznych technologii, w które to właśnie fotowoltaika wpasowuje się znakomicie. Nasz przygoda z czerpaniem energii ze słońca rozpoczęła się już w 2016 roku. Po prawie 6 latach intensywnej działalności jesteśmy w stanie w 100% doradzić naszym klientom i jak najlepiej dopasować systemy fotowoltaiczne do faktycznego zapotrzebowania. Na naszej stronie udostępniamy wygodny kalkulator idealny do wstępnych obliczeń. Zapraszamy do kontaktu – osobiście, telefonicznie, mailowo albo za pomocą czatu.

, miasto w województwie śląskim, leżące w większości na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Duże zanieczyszczenie Bielsko-Białej związane jest z faktem, że stanowi ono główny ośrodek Bielskiego Okręgu Przemysłowego – jednego z jedenastu okręgów przemysłowych Polski.

Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022