Fotowoltaika Gdańsk – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Gdańsk i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Gdańsku

Montaż paneli fotowoltaicznych w Gdańsku i okolicach

solar panels on roof

Czy wiedziałeś, że fotowoltaika działa sprawnie przez cały rok, a nie wyłącznie w letnie, bezchmurne, pełne słońca dni? Panele fotowoltaiczne czerpią energię nawet w pochmurne dni, przerabiając ją na prąd zasilający domy, miejsca pracy, czy inne budynki użyteczności publicznej. Taka instalacja jest bezpieczna, nie wymaga dostarczania żadnego innego paliwa, a do tego jest bezobsługowa – jej użytkowanie nie nastręcza żadnych dodatkowych obowiązków poza sporadycznym usunięciem ciężkich zabrudzeń, z którymi nie poradził sobie padający deszcz. Fotowoltaika jest eko, zwróci się w przeciągu pierwszych kilku lat użytkowania, a zostanie z nami na o wiele dłużej, przynosząc w następnym latach wyłącznie zysk i samowystarczalność.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Gdańsku?

Gdańsk to duże miasto portowe, leżące nad Morzem Bałtyckim w województwie pomorskim. Bezpośredni dostęp do morza sprawia, że każdego roku roi się w nim od turystów. Co jednak z mieszkańcami? Czy warto osiedlić się w Gdańsku na stałe, a nie tylko przyjeżdżać na rodzinne wakacje raz do roku? Gdańsk to wyjątkowe miasto z bogatą historią, w którym można odetchnąć czystym, świeżym powietrzem nieskażonym smogiem. Wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych każdego roku sprawia, że nie sposób narzekać tam na nudę. To także świetnie rozwinięte centrum biznesowe, pełne możliwości i rozwoju i to nie tylko w branży turystycznej. Założenie fotowoltaiki w nadmorskim klimacie może być świetną decyzją zarówno dla właścicieli domów prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, hoteli, a także zakładów pracy, jak i firm. Średnia roczna temperatura w Gdańsku utrzymuje się na poziomie 9 stopni Celsjusza, nasłonecznienie 1263 kWh/m2. To bardzo dobre warunki do założenia fotowoltaiki.

Fotowoltaika w Gdańsku – czy to rozwiązanie dla mnie?

Założenie fotowoltaiki nie wymaga spełnienia bardzo restrykcyjnych norm i jest możliwe praktycznie na większości dachów. Oczywiście budynek musi być w dobrym stanie technicznym. Należy także sprawdzić, czy dach jest na tyle solidny, aby wytrzymać dodatkowe obciążenia, gdyż waga paneli fotowoltaicznych to około 20 kg sztuka. Samo pokrycie dachu nie ma znaczenia – może być to zarówno blachodachówka, blacha trapezowa, dachówka ceramiczna, gont, jak i papa. Chyba najwięcej wątpliwości podczas zastanawianiem się nad słusznością takiego rozwiązania może budzić fakt, że na wstępie trzeba zainwestować spore pieniądze, a instalacja zacznie przynosić zyski dopiero po kilku latach użytkowania. I owszem, jest to prawda, jednak poniesione koszty zwrócą się naprawdę szybko, w przeciągu kilku pierwszych lat, a każdy następny rok będzie już generował wyłącznie zyski. To zatem inwestycja długoterminowa, inwestycja w przyszłość, gdyż z fotowoltaiki można sprawnie korzystać nawet przez 25 lat albo i dłużej. Aby obniżyć wstępne koszty, można zatem skorzystać ze specjalnych programów oferujących dofinansowanie bądź zamiast zakupu zdecydować się na leasing.

Fotowoltaika Gdańsk – jak dobrać odpowiednią moc do swojego zapotrzebowania?

Ile paneli? Czy pokryć nimi cały dach, a może wyłącznie jakąś jego część? Jaka moc całego systemu sprawdzi się najlepiej? Pamiętaj, że nie musisz nawet zaprzątać sobie głowy takimi pytaniami. Jeśli nawiążesz współpracę z zaufaną i kompetentną firmą, to właśnie fachowcy zajmują się specjalistycznymi obliczeniami i pomogą dobrać jak najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Przydadzą się dotychczasowe rachunki za prąd oraz przemyślenie nawyków rodziny, przyszłych planów dotyczących zakupu dodatkowych sprzętów elektronicznych bądź też ewentualnej zmiany ogrzewania domu na ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej. Zapraszamy do Otovo – z nami bez problemu przejdziesz przez cały proces tworzenia własnej fotowoltaiki – od projektu po montaż i całą realizację.

Dlaczego Otovo?

W Otovo otrzymasz gwarancję najniższej ceny za fotowoltaikę! Nasza platforma współpracuje z fachowcami i monterami oraz pomaga dobrać najwyższej jakości produkt w najkorzystniejszej cenie w Twojej okolicy. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora fotowoltaiki dostępnego na naszej stronie, dzięki któremu już w 3 minuty sprawdzisz wstępną kalkulację wybranej instalacji. U nas możesz zakupić fotowoltaikę, jak i zawiązać umowę leasingową, co może być niezwykle korzystne w przypadku, kiedy nie dysponujesz środkami na pokrycie kwoty całego przedsięwzięcia za jednym razem. U nas liczy się bezpieczeństwo, profesjonalizm i dbałość o dobro klienta, dlatego możesz liczyć nawet na 20 lat gwarancji!


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022