Fotowoltaika Gdynia – montaż paneli i instalacji na terenie miasta lub okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Gdyni

Montaż paneli fotowoltaicznych w Gdyni i okolicach

solar panels on roof

Nie ma co ukrywać, rachunki za prąd nie napawają zbytnim optymizmem. Zamiast przepłacać za energię elektryczną zewnętrznemu dostawcy, możesz jednak poszukać innych alternatyw. Co powiesz na modną i skuteczną fotowoltaikę? Rozwiązanie to niesie za sobą wiele zalet i z pewnością docenisz, jak wielką zmianę wprowadzi w Twoje życie. Fotowoltaika jest dla Ciebie.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Gdyni?

Gdynia to duże miasto, należące do województwa pomorskiego, a ściślej mówiąc do Trójmiasta, wraz z Sopotem oraz Gdańskiem. Dla pragnących osiedlić się nad Morzem Bałtyckim i czerpać pełnymi garściami z wyjątkowego klimatu nadmorskich okolic, Gdynia może okazać się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście jest to także znane i uwielbiane miasto turystyczne, które każdego roku, zwłaszcza w sezonie letnim przyciąga tłumy urlopowiczów, spragnionych szumu fal, plaży i słońca. To zielone, czyste miasto, a jednocześnie dobrze rozwinięte i idące z duchem czasu. A co z fotowoltaiką w tych rejonach? Coraz więcej właścicieli domów, budynków gospodarczych i gruntów, a także inwestorów i biznesmenów decyduje się na montaż fotowoltaiki. Sprzyjają ku temu warunki, jakie panują w tej okolicy. Średnie roczne nasłonecznienie wynosi 1040 kWh/m2, a średnia temperatura w skali roku oscyluje w graniach 8,8 stopnia Celsjusza. Oczywiście lepsze efekty da nam fotowoltaika w miesiącach wiosennych i letnich, jednak także jesienią i zimą będzie czerpać i magazynować dla nas prąd.

Fotowoltaika w Gdyni – czy to się opłaca?

Chociaż montaż fotowoltaiki wymaga zainwestowania sporej sumy pieniędzy, poniesione koszty zwrócą się w przeciągu kilku kolejnych lat. Ewentualne nadwyżki prądu można sprzedawać do sieci publicznej, zyskując w ten sposób pewne zastrzyki pieniędzy lub magazynować na mniej słoneczne okresy w ciągu roku. Warto skorzystać z atrakcyjnych dotacji typu EkoDom, ulga termomodernizacyjna, program Mój prąd 4.0. Właścicieli firm i przedsiębiorstw zachęcamy natomiast do rozważenia umowy leasingowej, której założenia są podobne do leasingowania samochodu – nie płacimy całej dużej kwoty na starcie, ale dzielimy ją na comiesięczne raty. To zdecydowanie mniejsze obciążenie dla biznesu i opcja, na którą więcej osób może sobie pozwolić.

Fotowoltaika Gdynia – jak długo trzeba czekać?

Przeciętny czas oczekiwania na znalezienie wolnego terminu na montaż fotowoltaiki w Gdyni i okolicach uzależniony będzie od kilku czynników: panującego popytu, pory roku oraz warunków atmosferycznych. Najczęściej będzie to od 2 do 4 tygodni. Dlatego lepiej nie zwlekać, ale zainteresować się fotowoltaiką już dziś. Cały proces zaczyna się od obliczeń miesięcznego i rocznego zapotrzebowania na prąd danej rodziny bądź firmy, co przekłada się na ilość zamontowanych paneli słonecznych, a także na moc całej instalacji. Sam montaż nie trwa długo, zaledwie kilka dni, chyba że mówimy o naprawdę dużych, pokaźnych inwestycjach, gdyż w takiej sytuacji może przeciągnąć się na kilka tygodni.

Plusy i minusy fotowoltaiki

Do najważniejszych zalet fotowoltaiki z pewnością zaliczyć można ogromną oszczędność na rachunkach za prąd, bycie niezależnym od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej, a tym samym skoków cen i przerw w dostawie prądu, bycie bardziej eko i stawianie na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do ochrony przyrody. Co ciekawe, wartość nieruchomości, na której dachu znajduje się fotowoltaika, znacząco wzrasta, co może być niezwykle cenne oraz opłacalne w momencie sprzedaży. A czy fotowoltaika posiada jakieś wady? Jedynym minusem może być konieczność zainwestowania sporej sumy pieniędzy w fazie początkowej, co jednak można złagodzić, korzystając z dofinansowania albo decydując się na leasing.

Dlaczego Otovo?

Firm specjalizujących się w systemach fotowoltaicznych wciąż przybywa, w związku z czym konkurencja jest naprawdę spora. Co sprawia, że powinieneś zaprojektowanie oraz instalację swojej fotowoltaiki powierzyć właśnie nam? Wyróżnia nas pełen profesjonalizm i najwyższe kwalifikacje. Posiadamy bogate, kilkuletnie doświadczenie w branży i to nie tylko na rynku Polskim, ale również międzynarodowym, gdyż nasze realizacje można oglądać na dachach budynków wielu europejskich miast. Towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie projektu. Nawet po zakończonym montażu, w razie ewentualnych pytań, wątpliwości, czy awarii, jesteśmy zawsze do dyspozycji i stawimy się na miejscu, aby sprawdzić, co się stało i jak możemy pomóc.

Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022