Fotowoltaika Kielce – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Kielce i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Kielcach

Montaż paneli fotwoltaicznych w Kielcach i okolicy

solar panels on roof

Fotowoltaika to tak zwana zielona inwestycja – wybór takiego typu pozyskiwania prądu jest ekologiczny oraz przyjazny dla środowiska. Skoro w szybki i bezproblemowy sposób możemy przyczynić się do jego ochrony, a przy okazji móc oszczędzać znaczne sumy pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną, to dlaczego z tego nie skorzystać? Promieniowanie słoneczne jest darmowe, dostępne dla każdego i odnawialne. Taki rodzaj produkcji prądu we własnym zakresie sprawia, że możemy stać się niezależni od zewnętrznego dostawcy, a co za tym idzie wahających się i skaczących w górę podwyżek cen prądu, a także przerw w jego dostawie.


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Kielcach?

Kielce to miasto leżące w województwie świętokrzyskim, w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. To gospodarcze oraz turystyczne centrum, a także ważny ośrodek targowy, jedno z najszybciej i najprężniej rozwijających się polskich miast, zapewniające dobre połączenia komunikacyjne do innych dużych miast i miejscowości: Krakowa, Rzeszowa, Warszawy. Z jednej strony pełne udogodnień i nowych, ciekawych możliwości miasto, z drugiej zaś bliskość gór i terenów zielonych sprawiają, że wiele osób wybiera Kielce jako idealne miejsce do życia lub do czynienia mniejszych i większych inwestycji oraz otwierania biznesów. Aby takie przedsięwzięcia stały się jeszcze bardziej opłacalne, warto zainwestować w fotowoltaikę, która świetnie sprawdzi się w przypadku firm, przedsiębiorstw, hoteli, pensjonatów, biurowców, no i oczywiście domów mieszkalnych, garaży i gruntów. W Kielcach i najbliższych okolicach średnia roczna temperatura wynosi 8,7 stopni Celsjusza, nasłonecznienie 1080 kWh/m2.


Fotowoltaika w Kielcach – czy to rozwiązanie dla mnie?

Nowoczesne panele fotowoltaiczne świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku domów mieszkalnych, jak i budynków firmowych. Początkowo poniesione koszty, które można znacznie obniżyć, korzystając z przyjaznych dotacji i dofinansowań lub wybierając leasing, zwrócą się już po około 7 latach użytkowania fotowoltaiki. Instalacja będzie zaś sprawnie działać przez minimum 25 lat, gdzie każdy kolejny rok po „spłaceniu” początkowego kapitału to już tylko i wyłącznie czysty zysk. Ewentualne nadwyżki wytworzonej energii można także sprzedawać sieci energetycznej, zyskując tym samym dodatkowe profity. Co ciekawe, jeśli budynek posiada zainstalowaną fotowoltaikę, jego wartość rynkowa wzrasta, zatem w razie ewentualnej sprzedaży domu albo firmy, właściciel może znacznie podnieść jego cenę i zarobić więcej. Oczywiście nie chodzi jednak wyłącznie o pieniądze. Fotowoltaika to także ogromny ukłon w stronę środowiska. Dzięki czerpaniu energii prosto ze słońca, do atmosfery emitowanych jest znacznie mniej dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji, niekorzystnych dla roślin i zwierząt. Pewnie nie wiedziałeś też o tym, że panele fotowoltaiczne zbudowane są z materiałów, które w dużym procencie można recyklingować?


Fotowoltaika Kielce – czy będę musiał dbać o panele słoneczne?

Nie musisz obawiać się, że fotowoltaika będzie wymagała od Ciebie specjalnego zaangażowania i przyniesie ze sobą dodatkowe obowiązki. Można śmiało stwierdzić, że jest to instalacja praktycznie całkowicie bezobsługowa! Po poprawnie przeprowadzonym montażu świetnie działa bez konieczności przeprowadzania regularnych przeglądów, konserwacji, nie wymaga także specjalnego sposobu czyszczenia. Na ogół panele słoneczne oczyszczają się naturalnie podczas deszczowych dni. Warto jedynie od czasu do czasu sprawdzić, czy nie pojawiły się na nich trudniejsze zabrudzenia, które lepiej byłoby doczyścić ręcznie. Fotowoltaika jest cicha i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu oraz praktycznie bezawaryjna i odporna nawet na trudne warunki atmosferyczne oraz bardzo niskie lub też bardzo wysokie temperatury.


Dlaczego Otovo?

Dzięki Otovo Twoje marzenia o własnej fotowoltaice – w domu albo w firmie szybko mogą stać się rzeczywistością. Zadbamy o przeprowadzenie całego przedsięwzięcia od A do Z. Pomożemy dobrać odpowiednią moc, która pokryje Twoje indywidualne potrzeby, zespół wykwalifikowanych fachowców, którzy zajmą się montażem. Udzielimy także wsparcia w zakresie uzyskania dofinansowania bądź też zawarcia umowy leasingowej. Zainstalowanie fotowoltaiki to raptem kilka dni! W przypadku instalacji o mocy do 50 kW nie jest nawet potrzebne pozwolenie na budowę, a jedynie zgłoszenie posiadanej fotowoltaiki do operatora sieci energetycznej.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022