Fotowoltaika Łódź – montaż paneli i instalacji na terenie miasta i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Łodzi

Lokalne dotacje na instalację PV

solar panels on roof

Rosnące rachunki za prąd Cię przerażają? Możesz je obniżyć, na przykład stosując w domu lub swojej firmie fotowoltaikę. Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę w Łodzi lub okolicach i chcesz płacić mniej za prąd, skorzystaj z naszej oferty profesjonalnego montażu paneli oraz całej instalacji fotowoltaicznej. Zajmiemy się wszystkim, począwszy od projektu, przez dostarczenie sprzętu, na montażu skończywszy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług - fotowoltaika od Otovo.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Łodzi?

Łódź to miasto wojewódzkie na prawach powiatu i główny ośrodek włókienniczy w Polsce. Leży na Wysoczyźnie Łaskiej i obszarze Wzniesień Łódzkich w dziale dorzeczy Odry i Wisły. Średnia roczna temperatura w Łodzi to 8,9 stopni Celsjusza, nasłonecznienie wynosi 1087,3 kWh/m2.

Średnia wysokość terenu to 214 m n.p.m. Optymalny kąt nachylenia modułów PV to 37/180 stopni. Warunki dla instalacji fotowoltaicznej, która może przynieść naprawdę wiele korzyści, są tutaj naprawdę dobre. To nie tylko oszczędność energii i niższe rachunki za prąd. Średnie roczne uzyski z instalacji PV są najwyższe od maja do sierpnia, a więc w czasie letnim, kiedy jest najwięcej słońca. Zimą jednak też można korzystać z fotowoltaiki.

Fotowoltaika w Łodzi – czy to się opłaca?

Wiele osób obawia się tego, że montaż dużo kosztuje. Jednak wydatek jest wart tego, by zostało później więcej w portfelu. Ponadto właściciele instalacji PV mogą także odsprzedać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej lub też odbierać ją w innym terminie. To daje energetyczną niezależność. Można też uzyskać dotacje na montaż fotowoltaiki.

W Łodzi i całym województwie łódzkim dostępna jest dotacja EkoDom, ulga termomodernizacyjna oraz program Mój prąd 3.0. EkoDom to dotacja w wysokości 20% kosztów wykwalifikowanych. Ulga termomodernizacyjna daje możliwość odliczenia od podatku kwoty pozostałej kosztów, czyli tej, która nie została pokryta przez dofinansowanie.

Maksymalnie odliczyć można 53 000 złotych. Ulga termomodernizacyjna przysługuje osobom posiadającym w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i będącym podatnikami PIT, opłacającymi podatek według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem.

Niebawem także ruszy czwarta odsłona rządowego programu Mój Prąd 4.0, która będzie wspierać rozwiązania z obszaru fotowoltaiki. Oczywiście starania się o dotacje wymagają spełnienia szeregu warunków, złożenia wniosków wraz z wieloma załącznikami. Pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Fotowoltaika Łódź – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej w Łodzi i okolicach zależy od pory roku. Przeciętnie oczekiwanie trwa od 2 do 4 tygodni. Latem z powodu zwiększonego zapotrzebowania na komponenty, a także zwiększoną liczbę zakupionych instalacji, czas oczekiwania jest najdłuższy, czyli do 4 tygodni.

Natomiast zimą jest to 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Oczywiście po złożeniu przez Ciebie zamówienia pozostaniemy w stałym kontakcie i ustalimy termin montażu, który będzie Ci najlepiej odpowiadał.

Pamiętaj, że cały montaż instalacji i paneli trwa około 2-3 dni w przypadku domu jednorodzinnego i nawet około 1-2 tygodnie w przypadku firm. Wszystko zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym dłużej potrwa montaż.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy profesjonalną firmą międzynarodową zatrudniającą wykwalifikowanych pracowników. Nasi instalatorzy to doświadczeni specjaliści, od których wymagamy posiadania kompletu wymaganych certyfikatów oraz udzielania 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż.

Regularnie przeprowadzamy także audyty, podczas którego kontrolujemy prawidłowość przeprowadzanego przez naszych instalatorów montażu oraz zadowolenie klientów z wykonanej przez nich pracy i funkcjonowania instalacji.

Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, zapraszamy do kontaktu. Na podstawie przekazanych nam przez Ciebie dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia sporządzimy projekt instalacji, ustalimy termin i zamontujemy instalację.

Na tym nasza współpraca się nie kończy. Pozostaniesz pod naszą opieką. Możesz pytać o wszystko. Udzielimy Ci wszelkich porad i wyjaśnimy wszystko, czego nie będziesz rozumiał. Możesz także zawsze wezwać nas, jeśli Twoja instalacja ulegnie awarii. Sprawdzimy, co się stało i sprawnie naprawimy usterkę.Blog Otovo - fotowoltaika

Źródło wiedzy o fotowoltaice i instalacjach fotowoltaicznych

Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022