Fotowoltaika Opole – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Opole i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Opolu

Montaż paneli fotowoltaicznych w Opolu i okolicach

solar panels on roof

Wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, właścicieli firm i innych budynków, a także niezagospodarowanych gruntów, zachęcamy do inwestycji w fotowoltaikę. Wiele mówi się o skuteczności i zaletach takiego właśnie rozwiązania i bynajmniej nie są to jedynie puste obietnice – fotowoltaika to rzeczywiście ogromna oszczędność, a także wsparcie środowiska. Daj szansę nowym technologiom i zmień sposób czerpania energii elektrycznej – zamiast od zewnętrznego dostawcy, pobieraj prąd prosto ze słońca!


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Opolu?

Opole to jedno z najstarszych polskich miast, mogące poszczycić się ciekawą historią i tradycją. To położone nad Odrą miasto wojewódzkie kojarzone jest w szczególności z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki, jednak nie tylko muzyka i szeroko pojęta kultura jest tutaj na najwyższym poziomie. To miasto spokojne i bezpieczne, o dużej ilości terenów rekreacyjnych, sprzyjających wypoczynkowi, przy jednocześnie świetnie rozwiniętej strefie komunikacyjnej oraz biznesowej. Opole kusi i przyciąga nowych mieszkańców, a także inwestorów. Rozwija się, powstają nowe firmy i kolejne miejsca pracy. Coraz więcej osób sięga tam także po systemy fotowoltaiczne, zwłaszcza że nasłonecznienie w tym rejonie oscyluje na poziomie 1190 kWh/m2, a średnia roczna temperatura wynosi 9,8 stopni Celsjusza.


Fotowoltaika w Opolu – czy każdy może założyć fotowoltaikę?

Własna mini elektrownia słoneczna? Świetny pomysł! Ale czy dla każdego? Oczywiście chcąc założyć własną fotowoltaikę, trzeba być prawnym właścicielem danego budynku lub gruntu. Wynajem albo dzierżawa raczej nie wchodzi w grę. Niestety właściciele mieszkań także będą zmuszeni z takiego rozwiązania zrezygnować. Kolejna kwestia to stan techniczny budynku – dach powinien być w dobrej kondycji, gdyż będzie musiał utrzymać spore dodatkowe obciążenie. Aby działanie instalacji przynosiło jak najlepsze efekty, dobrze jest zamontować panele od strony południowej, czyli tam, gdzie nasłonecznienie jest najmocniejsze i na dach bądź grunt dociera najwięcej promieni słonecznych. Rodzaj pokrycia dachu nie ma większego znaczenia. Warto także zdawać sobie sprawę, że w przypadku montażu fotowoltaiki o dużej powierzchni oraz mocy, będzie nam potrzebne pozwolenie na budowę.


Fotowoltaika Opole – kupno czy leasing?

Wybór pomiędzy zakupem a zawarciem umowy leasingowej w przypadku fotowoltaiki można z powodzeniem porównać do nabycia tymi dwoma sposobami samochodu. Wszystko zależy od naszej sytuacji finansowej i faktu, czy wolimy jednorazowo zainwestować większą sumę pieniędzy, czy raczej rozłożyć ją na mniejsze, regularne raty spłacane co miesiąc. W przypadku leasingu dla firm, raty można doliczać do comiesięcznych kosztów uzyskania przychodu oraz odliczyć od podatku. Większość właścicieli firm i przedsiębiorstw wybiera taki właśnie sposób finansowania. Na kupno fotowoltaiki można natomiast uzyskać dofinansowanie, zgłaszając się do regularnie organizowanych programów i korzystając z atrakcyjnych ulg.

Fotowoltaika Opole– czy to opłacalna inwestycja?

Podsumujmy najważniejsze plusy fotowoltaiki:

- znaczne obniżenie comiesięcznych kosztów za energię elektryczną

- bycie niezależnym od zewnętrznych dostawców prądu – podwyżek cenowych oraz przerw w dostawie prądu na skutek trudnych warunków atmosferycznych bądź prac modernizacyjnych i awarii

- wartość nieruchomości, na której dachu zamontowano fotowoltaikę szybuje ku górze

- zakładając fotowoltaikę, wspierasz działanie proekologiczne i dbasz o nasze naturalne środowisko


Dlaczego Otovo?

Firm specjalizujących się w projektowaniu i zakładaniu fotowoltaiki jest na rynku całkiem sporo. Co jednak sprawia, że to właśnie postawienie na nasze usługi będzie najlepszym wyborem? Jesteśmy profesjonalni, terminowi i posiadamy bogate doświadczenie. Działamy już od 2016 roku, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Współpracujemy z monterami, którzy mają niezbędne kwalifikacje. Udzielamy gwarancji na nasze usługi i produkty od 10 do 20 lat, w zależności od formy finansowania – kupna bądź leasingu. Zapraszamy do skorzystania z wygodnego kalkulatora dostępnego na naszej stronie i dokonania wstępnych obliczeń, a następnie do kontaktu z nami w preferowanej formie – osobiście, telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu z konsultantem. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniej ilości oraz mocy paneli fotowoltaicznych. Razem stworzymy idealny projekt, który spełni Twoje oczekiwania. Postaw na fotowoltaikę i zacznij oszczędzać na prądzie już dziś!


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022