Fotowoltaika Poznań – montaż paneli i instalacji na terenie miasta lub okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Poznaniu
Lokalne dotacje na instalacje PV
solar panels on roof
Fotowoltaika to wspaniały pomysł na oszczędność energii i zmniejszenie rachunków za prąd. Jeśli jesteś mieszkańcem Poznania lub okolic albo prowadzisz tam firmę i przerażają Cię rosnące ceny prądu, możesz skorzystać z naszej oferty profesjonalnego montażu instalacji oraz paneli fotowoltaicznych. Zaprojektujemy dla Ciebie całą instalację, dostarczymy wszystkie elementy i zamontujemy. Zapraszamy do kontaktu i zamawiania usług.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Poznaniu?

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego leżąca nad Wartą i Cybiną. Jest to jedno z najstarszych i największych miast w Polsce. W obrębie miasta znajduje się duży węzeł drogowy oraz międzynarodowy port lotniczy Ławica. Średnia roczna temperatura w Poznaniu to 9,6 stopni Celsjusza, nasłonecznienie wynosi 1079,4 kWh/m2. Średnia wysokość terenu to 64 m n.p.m. Optymalny kąt nachylenia modułów PV to 37/180 stopni. Panują tu więc całkiem dobre warunki dla instalacji fotowoltaicznej. To nie tylko oszczędność energii i niższe rachunki za prąd. Średnie roczne uzyski z instalacji PV są najwyższe od maja do lipca, a więc wtedy, gdy jest najcieplej i najwięcej słońca. Jednak zimą mimo braku słońca także fotowoltaika przynosi korzyści.

Fotowoltaika w Poznaniu – czy to się opłaca?

Wiele osób obawia się dużych kosztów montażu. Inwestycja jednak z czasem się zwraca dzięki niższym rachunkom. Ponadto właściciele instalacji PV mogą także odsprzedać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej lub też odbierać ją w innym terminie. To daje energetyczną niezależność. W Poznaniu można uzyskać także dotacje dla instalacji fotowoltaicznych. Najpopularniejsze to ulga termomodernizacyjna. Dzięki uldze termomodernizacyjnej można odliczyć od podatku pozostałą kwotę kosztów, czyli tę, która nie została pokryta przez dofinansowanie. Jest jednak limit odliczenia. Maksymalnie odliczyć można kwotę do 53 000 złotych. Ulga termomodernizacyjna przysługuje osobom posiadającym w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i będącym podatnikami PIT opłacającymi podatek według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem. Oczywiście starając się o dotacje, trzeba spełnić szereg warunków oraz złożyć wnioski i wszystkie niezbędne dokumenty. Pomożemy Ci w załatwieniu wszystkich formalności.

Fotowoltaika Poznań – jak długo trzeba czekać?

W Poznaniu i okolicach czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej jest zależny od pory roku. Przeciętnie trzeba czekać od 2 do 4 tygodni. Najdłużej trzeba czekać latem z powodu zwiększonego zapotrzebowania na komponenty, a także zwiększoną liczbę zakupionych instalacji. Natomiast zimą oczekiwanie jest nieco krótsze, 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Oczywiście, kiedy złożysz zamówienie, będziemy z Tobą w stałym kontakcie i ustalimy jak najdogodniejszy dla Ciebie termin montażu. Pamiętać musisz tylko o tym, że cały montaż instalacji i paneli potrwa 2-3 dni, jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, ale może potrwać nawet około 1-2 tygodnie w przypadku firmy. Czas trwania montażu zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym dłużej potrwa montaż.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy profesjonalną firmą międzynarodową zatrudniającą wykwalifikowanych pracowników. Nasi instalatorzy to doświadczeni specjaliści, którzy posiadają komplet wymaganych przez nas certyfikatów oraz udzielają 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż. Dbamy o jakość naszych usług poprzez regularne audyty, podczas których sprawdzamy, czy nasi instalatorzy prawidłowo zamontowali instalację i działa ona jak należy oraz, czy klienci są z niej zadowoleni. Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, zapraszamy do kontaktu. Na początek poprosimy Cię o przesłanie niezbędnych dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia. To wszystko jest potrzebne, byśmy mogli sporządzić projekt instalacji. Następnie ustalimy termin i zamontujemy instalację. Na tym jednak nasza współpraca się nie kończy. Cały czas będziesz pod naszą opieką. Możesz pytać nas o wszelkie porady, a my wyjaśnimy Ci wszystkie Twoje wątpliwości. Jeśli zaś pojawią się problemy z instalacją, będziesz mógł nam to zgłosić. Sprawdzimy wtedy, co się dzieje i naprawimy usterkę jak najszybciej.


Logo Otovo