Fotowoltaika Radom – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Radom i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Zielonej Górze

Montaż paneli fotowoltaicznych w Radomiu i okolicy

solar panels on roof

Popularność fotowoltaiki przechodzi częste wzloty i upadki. Wraz z nowym rokiem i ogromną podwyżką cen prądu od zewnętrznych dostawców, coraz to więcej osób ponownie zainteresowało się tematem alternatywnych sposobów pozyskiwania energii i szukania oszczędności na najróżniejszych polach. Bo skoro można płacić mniej i podreperować swój domowy budżet, to dlaczego z tego nie skorzystać? Sprawdźmy, czy warto zainwestować w fotowoltaikę w Radomiu i okolicach. Naszym zdaniem fotowoltaika to dobre rozwiązanie.


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Radomiu?

Radom to miasto leżące w województwie mazowieckim nad rzeką Mleczną. Wyróżnia je bogate życie społeczne i kulturowe, mieszkańcy oceniają je często jako idealne miejsce do życia, założenie rodziny i osiedlenia się na stałe, gdyż na wyciągnięcie ręki oferuje zarówno miejsca pracy, dostęp do rozrywki, a także do czystego powietrza. Wszędzie jest blisko, a dla spragnionych większych wrażeń, ogromną zaletę może stanowić fakt, że z Radomia do samej stolicy jest tylko około półtorej godziny jazdy samochodem. Wiele Radomian oraz inwestorów decyduje się na założenie systemów fotowoltaicznych na dachach swoich domów albo firm, zwłaszcza, że warunki ku temu są wystarczające. Średnia roczna temperatura wynosi 9,1 stopnia Celsjusza, a nasłonecznienie 1080 kWh/m2.


Fotowoltaika w Radomiu – czy to rozwiązanie dla mnie?

Mimo wielu bezsprzecznych zalet fotowoltaiki rozumiemy, że wciąż możesz mieć wątpliwości i wahać się, czy to na pewno jest dobra decyzja. Być może obawiasz się, że początkowo poniesione koszty okażą się bardzo duże, a przecież cała inwestycja zwraca się dopiero po upływie kilku pierwszych lat użytkowania. Pamiętaj jednak, że istnieją korzystne i opłacalne dofinansowania, programy państwowe i społeczne, dzięki którym będziesz mógł znacznie obniżyć początkową kwotę. Kolejna opcja to wzięcie fotowoltaiki w leasing. Nie tylko samochód można nabyć taką właśnie drogą. Umowa leasingowa to świetne rozwiązanie nie tylko dla firm, ale także dla klientów indywidualnych, którzy zamiast jednorazowej wpłaty początkowej, wolą podzielić całość inwestycji na kilkanaście mniejszych, regularnych rat spłacanych co miesiąc. Dodatkowy zarobek można także uzyskać, sprzedając nadwyżki pozyskanej energii do sieci energetycznej. A budynek, na dachu którego zainstalowana została fotowoltaika znacznie zwiększa swoją wartość rynkową i jest wart więcej, zatem nawet w przypadku jego sprzedaży, zainwestowane w fotowoltaikę pieniądze nie przepadają.


Fotowoltaika Radom – z myślą o przyrodzie

Świetną wiadomością dla wszystkich ekomaniaków może być także fakt, że fotowoltaika to rozwiązanie eko. Dzięki czerpaniu energii wprost ze słońca, czyli naturalnego i odnawialnego źródła energii, dbamy o środowisko i zostawiamy czystsze powietrze dla przyszłych pokoleń. Nie emitujemy dwutlenku węgla do atmosfery, zmniejszając tym samym zanieczyszczenie atmosfery. Wybierając fotowoltaikę, wspieramy działania proekologiczne, dbamy o rośliny i zwierzęta i podejmujemy mądre, świadome decyzje. Panele fotowoltaiczne zbudowane są z tworzyw podlegających w dużej mierze recyklingowi, zatem nawet po zużyciu można je powtórnie przetwarzać i wykorzystać. Fotowoltaika czyści się praktycznie sama, dzięki naturalnym opadom atmosferycznym i nie wymaga stosowania silnych ani drażniących środków chemicznych, które również negatywnie wpływałyby na środowisko.


Dlaczego Otovo?

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zdecydujesz się wybrać właśnie naszą firmę, jako tę, z której pomocą zaprojektujesz i stworzysz swoją własną domową bądź firmową fotowoltaikę. Możesz być pewien, że dołożymy wszelkich starań, aby nasza współpraca przebiegała przyjemnie, owocnie i bezproblemowo. Znajdziemy dla Ciebie najatrakcyjniejsze ceny, najlepszych fachowców i doradzimy na każdym etapie realizacji – od ustalania faktycznego zapotrzebowania miesięcznego na energię elektryczną, aż po dopięcie całej inwestycji na ostatni guzik. Posiadamy duże, międzynarodowe doświadczenie, gdyż działamy w branży już od 2016 roku, podejmując się wielu mniejszych i większych projektów zarówno w Polsce, jak i w wielu europejskich miastach. Z nami zakup lub wzięcie fotowoltaiki w leasing nie jest skomplikowane. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów. Niech to będzie ostatni miesiąc, w którym korzystasz z dotychczasowego dostarczyciela prądu. Stań się samowystarczalny i stań po stronie zielonych inwestycji, które są nie tylko opłacalne, ale także dobre dla naszej planety.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022