Fotowoltaika Szczecin – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Szczecin lub okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Szczecinie

Montaż paneli fotowoltaicznych w Szczecinie i okolicy

solar panels on roof

Zatrważający wzrost cen w dostawie prądu może niestety niejednej osobie spędzić sen z powiek i przynieść sporo zmartwień oraz trudności w domowym budżecie. Można próbować oszczędzać prąd, gasić światło i ograniczyć korzystanie ze sprzętów elektronicznych. Tylko, czy to nie przykre, że musimy zmieniać swoje nawyki i przyzwyczajenia i dostosowywać się do negatywnych zmian związanych z rosnącymi w zastraszającym tempie rachunkami? Zresztą w dobie komputerów i tak wysoko rozwiniętej technologii, ciężko w jakikolwiek sposób zmniejszyć ilość zużywanego prądu. Proponujemy zatem inne rozwiązanie – nie oszczędzaj prądu, ale zmień sposób jego pozyskiwania: zainwestuj w nowoczesną fotowoltaikę! Fotowoltaika pomoże Ci walczyć z rachunkami!


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Szczecinie?

Szczecin to stolica, a zarazem największe miasto województwa pomorskiego, leżące nad rzeką Odrą, z dostępem do Morza Bałtyckiego. To miasto, które prężnie i dynamicznie się rozwija, gdzie prym wiedzie przemysł – morski i stoczniowy, powstaje coraz więcej miejsc pracy i możliwości dla młodych ludzi. Oczywiście to także miejscowość turystyczna, gdzie szczególnie latem nie brakuje przyjezdnych i urlopowiczów. Szczecin nie jest jednak wyłącznie miejscem idealnym na wakacje. To także bardzo atrakcyjne i korzystne miejsce dla codziennego życia. Tylko, czy są tam odpowiednie warunki na montaż fotowoltaiki? Oczywiście, że tak! Średnia roczna temperatura w Szczecinie wynosi 9,6 stopni Celsjusza, natomiast roczny poziom nasłonecznienia jest jednym z najwyższych w naszym kraju! Wartość ta sięga nawet do 1200 kWh/m2. Łatwo można zatem wywnioskować, że instalacja paneli fotowoltaicznych może w tym rejonie okazać się strzałem w dziesiątkę!


Fotowoltaika w Szczecinie – czy to się opłaca?

Fotowoltaika wciąż budzi pewne wątpliwości. Bo, czy istotnie można na tym zaoszczędzić? Przecież cała instalacja wymaga od nas niemałych kosztów finansowych. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że jest to owszem pewna inwestycja, ale taka, która zwraca się już po kilku latach. To zatem świetne rozwiązanie zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i dla firm czy przedsiębiorstw. Koszt przedsięwzięcia można dodatkowo znacznie obniżyć, dzięki skorzystaniu z dotacji i dofinansowania (np. EkoDom, Mój Prąd 4.0, indywidualne dofinansowanie od miasta).

W przypadku firm dodatkowo możemy odliczyć pełny VAT na poziomie 23% oraz koszty poniesione podczas montażu fotowoltaiki odpisać od podatku. Ciekawą opcją jest także możliwość skorzystania z opcji leasingowania! Już nie tylko samochody firmowe, ale także fotowoltaikę możesz nabyć w formie comiesięcznego czynszu. Ogromną zaletą całej inwestycji jest możliwość gromadzenia nadwyżek prądu w miesiącach bardziej słonecznych i wykorzystywania jej w drugiej połowie roku, czyli jesienią i zimą.


Fotowoltaika Szczecin – jak długo trzeba czekać?

Fotowoltaika to nie tylko oszczędność, ale też dbanie o środowisko, gdyż dzięki wyborowi takiego właśnie sposobu pozyskiwania prądu, znacząco zmniejszamy emisję szkodliwych substancji i zanieczyszczeń. To prawdziwie przyszłościowa inwestycja. Nawet w przypadku potrzeby sprzedaży domu, jego wartość znacząco wzrośnie, a sama zamontowana instalacja fotowoltaiczna z pewnością przyciągnie potencjalnych nabywców.

Ile trzeba czekać na instalację fotowoltaiki? Wszystko zależy od sezonu (wiosną i latem popyt jest znacznie większy niż jesienią i zimą) oraz dostępności i wolnych terminów ekipy instalacyjnej. Nie powinien jednak być to czas przekraczający maksymalnie kilku tygodni oczekiwania. Czas montażu uzależniony jest oczywiście od powierzchni dachu i może wynosić od dwóch dni roboczych do dwóch tygodni w przypadku bardzo dużych budynków firmowych.


Dlaczego Otovo?

Wybierając firmę zajmującą się montażem firmy fotowoltaicznej, warto postawić przede wszystkim na zaufanie oraz doświadczenie. Otovo ma na swoim koncie ogrom realizacji nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę pracowników, nawiązujemy współpracę z najlepszymi monterami i fachowcami. Co ważne, nawet po zakończonej inwestycji nie pozostawiamy swojego klienta samemu sobie. W razie wszelkich pytań, czy ewentualnych problemów, zawsze jesteśmy do dyspozycji i spieszymy z jak najszybszą pomocą. Oferujemy 10-letnią gwarancję w przypadku zakupu oraz aż 20-letnią w przypadku zawarcia umowy leasingowej. Stawiamy na jakość, najlepsze komponenty i profesjonalny sprzęt. Podejmij decyzję odnośnie zainstalowania fotowoltaiki, a my zajmiemy się całą resztą.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022