Fotowoltaika Wrocław – montaż paneli i instalacji na terenie miasta lub okolic

Kalkulator fotowoltaiki we Wrocławiu

Lokalne dotacje na instalacje PV

solar panels on roof

Coraz wyższe rachunki za prąd przyprawiają Cię o gęsią skórkę? Możesz przestać się tym martwić dzięki instalacji fotowoltaicznej. Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę we Wrocławiu, lub okolicach i zależy Ci na niższych opłatach za energię, zobacz naszą ofertę profesjonalnego montażu paneli oraz całej instalacji fotowoltaicznej. Robimy wszystko, zaczynając od projektu, przez dostarczenie sprzętu, na montażu kończąc. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług. Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę we Wrocławiu?

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska i należy do najstarszych i najpiękniejszych miast w kraju. Położony jest u podnóża Sudetów, nad Odrą, której dopływy przecinają go wzdłuż i wszerz czyniąc Wrocław miastem 12 wysp z licznymi mostami. Średnia roczna temperatura we Wrocławiu wynosi 9,8 stopni Celsjusza, nasłonecznienie zaś 1117,1 kWh/m2. Średnia wysokość terenu wynosi 125 m n.p.m.

Optymalny kąt nachylenia modułów PV to 37/180 stopni. Warunki dla korzystnej instalacji fotowoltaicznej są na tym terenie bardzo dobre. Fotowoltaika to nie tylko niższe opłaty za prąd. Średnie roczne uzyski z instalacji PV są najwyższe od maja do lipca, a więc w czasie letnim, kiedy jest najcieplej najwięcej słońca. Zimą jednak też fotowoltaika się sprawdza.

Fotowoltaika we Wrocławiu – czy to się opłaca?

Duże koszty montażu sprawiają, że wiele osób nie jest do tego przekonanych. Jednak mimo wydatku można liczyć później na więcej w portfelu. Ponadto właściciele instalacji PV mogą także odsprzedać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej lub też odbierać ją w innym terminie, a więc być energetycznie niezależni.

Można też uzyskać dotacje na montaż fotowoltaiki. Niestety na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska nie ma specjalnych programów dotacji do montażu. Dostępna jest jedynie ulga termomodernizacyjna. Ulga termomodernizacyjna daje możliwość odliczenia od podatku kwoty pozostałej kosztów, czyli tej, która nie została pokryta przez dofinansowanie.

Maksymalnie odliczyć można 53 000 złotych. Z ulgi termomodernizacyjnej mogą korzystać osoby, które posiadają w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i płacą podatek PIT według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem. Niebawem także ruszy czwarta odsłona rządowego programu Mój Prąd 4.0. W sprawie formalności związanymi ze staraniem się o dofinansowania możesz liczyć na naszą pomoc.

Fotowoltaika Wrocław – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie Wrocławia zależy od pory roku. Przeciętnie czekać trzeba od 2 do 4 tygodni. Latem zwiększa się zapotrzebowanie na komponenty oraz większa jest liczba kupowanych instalacji, więc wtedy czas oczekiwania jest najdłuższy, czyli do 4 tygodni.

Zimą jest to 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Kiedy złożysz zamówienie, ustalimy termin montażu, który będzie Ci najlepiej odpowiadał. Montaż instalacji i paneli trwa zazwyczaj około 2-3 dni w domu jednorodzinnym i nawet około 1-2 tygodnie w budynku firmy.

Czas trwania prac zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym montaż trwa dłużej.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy międzynarodową firmą specjalizującą się w branży fotowoltaicznej. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. Od naszych instalatorów wymagamy posiadania kompletu wymaganych certyfikatów oraz udzielania 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż.

Regularnie przeprowadzamy także kontrole prawidłowości przeprowadzanych przez naszych instalatorów prac i badamy zadowolenie klientów z wykonania i działania całej instalacji. Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, zapraszamy do kontaktu.

Na podstawie przekazanych nam przez Ciebie dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia przygotujemy cały projekt instalacji, po czym ustalimy termin montażu i zamontujemy instalację wraz z panelami.

Na tym nie koniec naszej współpracy. Zostaniemy i będziemy do Twojej dyspozycji również po zamontowaniu. Możesz uzyskać od nas różne informacje i porady.

Wyjaśnimy Ci wszystko, co nie będzie dla Ciebie jasne. Będziesz mógł też skontaktować się z nami i poprosić o pomoc w razie awarii czy nieprawidłowego działania instalacji. Sprawdzimy, co się stało i naprawimy usterkę.

Blog Otovo - fotowoltaika

Źródło wiedzy o fotowoltaice i instalacjach fotowoltaicznych

Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022