Fotowoltaika Zabrze – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Zabrze i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Zabrzu

Montaż paneli fotowoltaicznych w Zabrzu i okolicy

solar panels on roof


Fotowoltaika… z pewnością spotkałeś się już z tym określeniem nieraz. Termin ten pochodzi z połączenia słów: światło i napięcie i najprościej mówiąc, polega na zamianie promieniowania słonecznego na energię elektryczną, czyli prąd w ogniwach fotowoltaicznych. Czy jednak warto skorzystać z takiego rozwiązania? Przecież początkowe koszty są całkiem spore i taka inwestycja to duże przedsięwzięcie. Czy to się w ogóle opłaca i warto zawracać sobie tym głowę? Zdecydowanie tak! Chyba że nie przeszkadzają Ci ceny prądu rosnące w zastraszającym tempie i bycie zależnym od zewnętrznego dostawcy!


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Zabrzu?

Zabrze to miasto leżące w sercu Śląska, w dorzeczu Odry. Znajdziemy tam wiele zabytków, liczne placówki oświatowe, teatry, kina, muzea, a także centra handlowe. Na mieszkańców czeka także wiele terenów zielonych – parki, baseny, tereny rekreacyjne, ogród botaniczny, staw. Oczywiście Zabrze kojarzy się także ze sportem – chyba każdy zna ceniony, odnoszący wiele sukcesów klub piłkarski Górnik-Zabrze. Świetne połączenia komunikacyjne, dużo miejsc pracy i dobrze rozwinięta opieka zdrowotna sprawiają, że jest to korzystne miejsce zarówno do zamieszkania, jak i do czynienia inwestycji. W Zabrzu zdecydowanie warto zdecydować się na fotowoltaikę zarówno w odniesieniu do domów prywatnych, małych przedsiębiorstw, jak i dużych firm. Średnia roczna temperatura to 9,3 stopni Celsjusza, a poziom nasłonecznienia to około 1000 kWh/m2. Są to optymalne warunki do realizowania tego typu konstrukcji i wydajnego czerpania energii prosto ze słońca.


Fotowoltaika w Zabrzu – czy to się opłaca?

Wciąż masz wątpliwości, czy fotowoltaika rzeczywiście się opłaca? Najlepiej zaświadczyć mogą o tym opinie zadowolonych klientów. Z pewnością nawet wśród swojej rodziny albo znajomych znajdziesz kogoś, kto już zainwestował w taką instalację i może podzielić się z Tobą swoimi pozytywnymi doświadczeniami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa i po zamontowaniu nie będzie wymagała od Ciebie żadnych czasochłonnych ani wymagających zabiegów, serwisowania, przeglądów technicznych. Fotowoltaika nawet czyści się sama! Z większością zabrudzeń poradzi sobie padający deszcz. Jedynie od czasu do czasu warto ręcznie przeczyścić panele z ewentualnych trudniejszych zabrudzeń i plam. Choć kuszące może wydawać się kupno i instalacja fotowoltaiki na własną rękę, pamiętaj, że tylko wykwalifikowana w tym zakresie firma pomoże Ci dobrać odpowiednią moc i ilość paneli potrzebnych, aby pokryć Twoje indywidualne zapotrzebowanie. Nie ma sensu także ryzykować uszkodzeniem dachu, czy niepoprawnym zainstalowaniu całej konstrukcji, co może skutkować mniejszą wydajnością oraz usterkami, których lepiej unikać.


Fotowoltaika Zabrze – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na instalację fotowoltaiki zależny jest oczywiście od obłożenia terminów, danej pory roku, warunków atmosferycznych oraz indywidualnych ustaleń. Aktualnie wraz z nowym rokiem i cenami prądu, które podskoczyły w górę aż o 24%, zainteresowanie zdecydowanie wzrasta. Cały proces wymaga także pewnych formalności, uzyskania dofinansowania i ewentualnych pozwoleń, podpisania umowy kupna bądź umowy leasingowej. Jednak bez obaw – od początku do końca służymy naszym klientom pomocą i wsparciem. Pomagamy w dobraniu idealnego projektu, wielkości oraz mocy instalacji w stosunku do lokalizacji domu, położenia, nasłonecznienia oraz kąta nachylenia dachu. Rodzaj dachu nie ma większego znaczenia – fotowoltaikę można montować zarówno na blachodachówce, blasze trapezowej, dachówce ceramicznej, goncie oraz papie. Fotowoltaika to nie tylko domy jednorodzinne, to także firmy, budynki gospodarcze, garaże i grunt.


Dlaczego Otovo?

Ciężko wśród tak wielu firm specjalizujących się w systemach fotowoltaicznych wybrać tę jedną jedyną. Z naszej strony możemy zagwarantować Ci pełen profesjonalizm, wsparcie na każdym etapie realizacji, a nawet po zakończeniu prac montażowych, 100% bezpieczeństwo oraz ogromne doświadczenie, gdyż wykonaliśmy cały szereg instalacji fotowoltaicznych zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. U nas możesz liczyć na wieloletnią gwarancję, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Wierzymy w nowoczesne, technologiczne i ekologiczne rozwiązania. Stawiamy na lepsze jutro, w którym każdy człowiek może sam produkować dla siebie prąd, stając się niezależny i samowystarczalny.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022