Fotowoltaika Zielona Góra – montaż paneli i instalacji na terenie miasta Zielona Góra i okolic

Kalkulator fotowoltaiki w Zielonej Górze

Montaż paneli fotowoltaicznych w Zielonej Górze i okolicy

solar panels on roof

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak poradzić sobie z rosnącymi w zastraszającym tempie cenami eksploatacji domu. Znacznie wyższe rachunki stają się naszą nową rzeczywistością, z którą musimy pogodzić się i ją zaakceptować. Ale czy na pewno? A może istnieją jakieś sposoby, aby zatrzymać to błędne koło i mimo wszystko płacić mniej, dzięki czemu nasz comiesięczny budżet nie zostanie tak mocno nadszarpnięty? Jedną z najprostszych, a zarazem najbardziej dostępnych i korzystnych opcji jest oszczędzanie na prądzie poprzez zmianę sposobu jego pozyskiwania: już nie od firmy zewnętrznej, ale poprzez czerpanie go z własnego źródła energii – fotowoltaika.


Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Zielonej Górze?

Zielona Góra to znane dolnośląskie miasto położne w województwie lubuskim, na zboczu doliny Odry. Nazwa miasta ma swoje odzwierciedlenie w terenach zielonych, których w okolicy nie brakuje. Duże bogactwo lasów, ciekawych gatunków roślin i zwierząt, sprawiają, że to idealne miasto na weekendowe spacery i rodzinne wycieczki. Znajdziemy tam także ogród botaniczny, palmiarnię, mini zoo, a nawet rezerwat przyrody. Zielona Góra jest drugim najbardziej zielonym polskim miastem! Prężnie rozwijająca się gospodarka sprawia, że to świetne miejsce do życia i rozwoju. Czy będąc mieszkańcem Zielonej Góry, warto zdecydować się na fotowoltaikę? My nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Średnia roczna temperatura utrzymuje się tam na poziomie 8,5 stopnia Celsjusza, a stopień nasłonecznienia około 1150-1200 kWh/m2. To warunki, które bez problemów pozwalają na założenie paneli fotowoltaicznych. Zainwestuj w nowoczesne technologie, dzięki którym sporo zaoszczędzisz i staniesz się bardziej eko!


Fotowoltaika w Zielonej Górze – czy to się opłaca?

Działanie fotowoltaiki oparte jest na przetwarzaniu światła słonecznego na prąd elektryczny, który następnie można użytkować w domach, firmach, czy innego typu budynkach użytkowych. Jej działanie jest proste, a tak efektywne! Dzięki takiemu rozwiązaniu stajesz się należny od zewnętrznego dostawcy prądu, gdyż wytwarzasz go dla siebie sam! Czy to nie cudowna myśl? Choć początkowy wkład w instalację jest całkiem spory, możesz starać się o dofinansowania i dotacje, albo zamiast kupna zdecydować się na leasing. To bardzo korzystna opcja, zwłaszcza jeśli w danej chwili nie jesteś w stanie pozwolić sobie na tak duży jednorazowy wydatek. Dodatkowo możesz liczyć na zwrot części poniesionych kosztów dzięki uldze podatkowej.

Ale jak to obsłużyć? Obawiasz się, że użytkowanie instalacji fotowoltaicznej i przerabianie pozyskanej ze słońca energii na prąd elektryczny jest skomplikowane i będzie wymagało od Ciebie podjęcia szeregu działań? W żadnym razie! To urządzenie bezobsługowe, a Ty nic nie będziesz musiał robić, poza ewentualnym czyszczeniem paneli od czasu do czasu, jeśli z ewentualnymi zabrudzeniami nie poradzi sobie padający deszcz.


Fotowoltaika Zielona Góra – jak długo trzeba czekać?

Zadzwoń lub napisz do nas już dziś, a wspólnie znajdziemy dogodny dla Ciebie termin! Postaramy się zrobić co w naszej mocy, abyś nie musiał zbyt długo czekać na montaż swojej wymarzonej instalacji i mógł cieszyć się z własnej mini fabryki prądu. Przy małej powierzchni dachu, cała instalacja to raptem 1-2 dni. Przy większych inwestycjach czas ten proporcjonalnie się wydłuży do maksymalnie kilkunastu. Podczas instalacji muszą panować optymalne warunki atmosferyczne bez gwałtownych burz, śnieżyc, czy intensywnych opadów deszczu.


Dlaczego Otovo?

Wiele jest firm oferujących fotowoltaikę, jednak nasza wyróżnia ogrom realizacji wykonanych od 2016 roku w najróżniejszych europejskich miastach. Tak bogate doświadczenie sprawia, że bez trudu jesteśmy w stanie doradzić klientowi jak najkorzystniejsze opcje i rozwiązania, które pozwolą mu jak najniższym kosztem uzyskać najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Dla nas liczą się efekty, dlatego cała instalacja, od A do Z jest wykonywana wyłącznie przez wykwalifikowane ręce fachowców i ekspertów, a wykorzystywane komponenty posiadają wszelkie certyfikaty jakości i są przez nas sprawdzone oraz przetestowane w 100%. Zapraszamy na nasz czat online to rozmowy z konsultantem, który z chęcią odpowie na wszelkie pytania. Może i pieniądze nie spadają z nieba, ale energia, którą możesz zamienić na prąd już tak. Żyj mądrze i oszczędzaj tam, gdzie jest to możliwe, zwłaszcza jeśli możesz w ten sposób zadbać także o środowisko i nie emitować takiej ilości substancji szkodliwych.


Logo Otovo
Moja strona
Blog Otovo
Polityka prywatnościWarunki współpracy

© Otovo Sp. z o.o. 2022