Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Cieszmy się z tego dnia, ponieważ właśnie 08.09.2021 możemy z dumą przedstawić naszą odświeżoną, najnowszą wersją Otovo Solar (v3.3.0). Została ona całkowicie przeprojektowana i zastąpiona starszą wersji aplikacji Otovo Solar, abyś jeszcze lepiej mógł monitorować uzyski z twojej instalacji fotowoltaicznej Oto najważniejsze nowości, których możesz się spodziewać.

aplikacja mobilna do instalacji fotowoltaicznej Otovo

Kup instalację fotowoltaiczną i korzystaj z aplikacji Otovo Solar!

Najważniejsze nowości w aplikacji Otovo Solar

 • Nowy ekran główny- Bądź na bieżąco z uzyskami twojej instalacji fotowoltaicznej.
 • Poprawione statystyki i wykresy produkcji. Łatwo porównuj produkcję w ciągu dni, tygodni i miesięcy (a nawet porównasz uzyski różnych instalacji)!
 • Zakładka Konto- Zobacz szczegóły swojej instalacji.
 • Logowanie hasłem- Dla tych z Was, którzy wolą logować się hasłem zamiast jednorazowym kodem SMS.
 • Poleć znajomych!- Teraz masz dostęp do linku rabatowego w aplikacji, który możesz udostępnić znajomym i rodzinie. Oboje otrzymacie taką samą zniżkę, gdy wasz znajomy przejdzie na energię słoneczną 🔆

Nowy ekran główny w aplikacji Otovo Solar

Nowy ekran główny ma za zadanie poinformować właściciela instalacji fotowoltaicznej na to, jak przebiega codzienna produkcja. Wraz z tygodniowymi i miesięcznymi podsumowaniami zawsze będziesz na bieżąco z tym, ile ostatnio wyprodukowałeś energii.

W zależności od modelu falownika zbieramy dane produkcyjne w różnych odstępach czasu (5,10 lub 15 minut), jeśli dane są nieaktualne, po prostu „pociągnij, aby odświeżyć”, a my pobierzemy najnowsze wartości!

Sekcja "Wpływ na środowisko" pokaże Ci ekwiwalent CO2 Twojej rocznej produkcji. Mam nadzieję, że ułatwi to zrozumienie, jak ważne są Twoje panele słoneczne dla środowiska!

Wygląd ekranu produkcji z instalacji PV
Wygląd ekranu produkcji z instalacji PV
Ulepszone statystyki w aplikacji Otovo Solar

Dzięki informacjom zwrotnym od naszych niesamowitych klientów i naszego wykwalifikowanego zespołu programistów znacznie poprawiliśmy przejście między widokiem „codziennego efektu” a widokiem „cotygodniowej produkcji”.

Ponadto ulepszono nawigację po funkcji dat. Nareszcie dodano porównywanie produktów dla osób z wieloma instalacjami słonecznymi.

Teraz połączyliśmy zarówno efekty dzienne, jak i produkcję historyczną w nowej zakładce „statystyki”. Dzięki zupełnie nowemu kalendarzowi do wybierania dat lub zakresu teraz łatwiej niż kiedykolwiek można cofnąć się w czasie i pokazać swoją historyczną produkcję.

Dla tych, którzy mają wiele instalacji fotowoltaicznych, możesz nawet porównać produkcję pod swoimi adresami. Na "karcie statystyk" po prostu wybierz dzień, który chcesz porównać, i zmień adres w nowym selektorze adresów u góry.

Aplikacja zapamiętuje wcześniej wybraną datę i rozdzielczość (dzień, tydzień, miesiąc lub rok), dzięki czemu możesz łatwo porównać produkcję pomiędzy swoimi instalacjami fotowoltaicznymi.

Wygląd ekranu wpływu na środowisko oraz kalendarz w aplikacji Otovo Solar
Wygląd ekranu wpływu na środowisko oraz kalendarz

Zakładka konto

Dodaliśmy również nową zakładkę, w której można zobaczyć szczegóły dotyczące instalacji fotowoltaicznej i znaleźć łącza do przydatnej dokumentacji, takiej jak umowa z Otovo i dokumentacja techniczna.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę!


Logowanie za pomocą hasła

Tuż przed latem wprowadziliśmy "bez hasłowy" sposób logowania się do aplikacji. Jednak odbieranie jednorazowego kodu SMS-em może nie zawsze działać, na przykład, jeśli podróżujesz lub nie masz zasięgu komórkowego.

W tych scenariuszach dodaliśmy obsługę logowania za pomocą zwykłego adresu e-mail + loginu hasła dla tych, którzy wolą standardową procedurę logowania.

Po prostu kliknij dolny baner na początkowym ekranie logowania i użyj wcześniej ustawionego adresu e-mail i hasła (takich samych, jak w przypadku MyPage). Jeśli zapomniałeś lub nie utworzyłeś wcześniej hasła, możesz je zresetować na naszej stronie, klikając niebieski link „Zapomniałem hasła”.

Jeśli nie pamiętasz, jakiego e-maila użyłeś podczas rejestracji w Otovo, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, a my Ci pomożemy.

Nowe języki w aplikacji Otovo Solar

Dodaliśmy również obsługę języka niemieckiego! W zależności od ustawienia języka w systemie operacyjnym aplikacja jest teraz dostępna w następujących językach:

 • Francuski -Niemiecki
 • Włoski
 • Norweski
 • Polskie
 • Hiszpański
 • Szwedzki
Pobierz naszą aplikację na smartfony z Androidem! Pobierz naszą aplikację na smartfony z IOS!
Kup instalację fotowoltaiczną i korzystaj z aplikacji Otovo Solar!
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.