Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Znana firma technologiczna Huawei jest również zaangażowana w energię słoneczną, będąc jednym z największych producentów falowników słonecznych na świecie. W Otovo stawiamy między innymi na falowniki do fotowoltaiki, aby oferować naszym klientom najlepsze systemy paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika to przyszłość!


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na falownik Huawei


Jeżeli chcesz założyć instalację fotowoltaiczną na swój dach lub grunt, to musisz wiedzieć, że komponenty to nie tylko panele fotowoltaiczne na dachu. Równie ważnym jest tak zwane, serce całej instalacji fotowoltaicznej, czyli inwerter.

Falownik to nie jedyne rozwiązanie fotowoltaiczne, jakie oferuje ten producent. Poniżej podpowiemy, na które falowniki Huawei stawiamy, oraz szczegółowo opiszemy inne produkty z jej oferty fotowoltaicznej. Jeżeli przeczytałeś wstęp i temat falowników Huawei na Twoim domu rodzinnym nadal cię interesuje, to zapraszamy do przeczytania całości.

Huawei falownik jednofazowy i 3 fazowy

W Otovo oferujemy zarówno jednofazowe, jak i trójfazowe falowniki Huawei. W obu przypadkach mamy do czynienia z kilkoma mocami nominalnymi urządzeń. W ten sposób udaje nam się dostosować nasze instalacje „pod klucz” do potrzeb wszystkich gospodarstw domowych.

Warto dodać, że cała instalacja fotowoltaiczna jest przyłączana przez doświadczonych specjalistów z zakresu montażu paneli na dachu i na gruncie.

Szczegółowo opisujemy cechy modeli, które umieszczamy w naszych obiektach.

Falowniki jednofazowe Huawei

Falowniki jednofazowe, kompatybilne z jednofazowymi instalacjami fotowoltaicznymi tego producenta, które dołączamy do naszych instalacji to:

 • SUN2000-2KTL-L1
 • SUN2000-3KTL-L1
 • SUN2000-3.68KTL-L1
 • SUN2000-4KTL-L1
 • SUN2000-4.6KTL-L1
 • SUN2000-5KTL-L1
 • SUN2000-6KTL-L1

Te falowniki do fotowoltaiki posiadają moce od 2 kWn do 6 kWn , dzięki czemu dostosowują się do różnej wielkości instalacji fotowoltaicznej o poborze własnym. Nie zajmują dużo miejsca w domu, gdyż mają wymiary 365mm * 365mm * 156mm i ważą tylko 12kg.

falownik jednofazowy firmy Huawei
Falownik jednofazowy Huawei

Falowniki jednofazowe Huawei mają wysoką wydajność, różniącą się w zależności od modelu od 98,2% do 98,4% . Gwarantuje to wysoką produkcję fotowoltaiczną.

Z drugiej strony, według producenta, produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej może wzrosnąć o 30%, jeśli zostaną zainstalowane optymalizatory. Optymalizator kompatybilny ze wszystkimi tymi modelami falowników to SUN2000-450W-P.

Ten Falownik do fotowoltaiki jest również kompatybilny z instalacjami fotowoltaicznymi z bateriami, ale doskonale sprawdzają się również w instalacjach podłączonych do sieci.

Trójfazowe falowniki Huawei

W zakresie trójfazowych instalacji fotowoltaicznych proponujemy następujące modele falowników do fotowoltaiki tego producenta:

 • SUN2000-3KTL-M1
 • SUN2000-4KTL-M1
 • SUN2000-5KTL-M1
 • SUN2000-6KTL-M1
 • SUN2000-8KTL-M1
 • SUN2000-10KTL-M1

Falowniki te mają moce od 3 kWn do 10 kWh . Są nieco większe od jednofazowych: 525mm * 470mm * 146,5mm i ważą 17kg.


Wyceń swoją instalację + falownik Huawei w 2 minuty!

Sprawność tych modeli również przekracza 98% , a produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej może wzrosnąć nawet o 30% przy zastosowaniu optymalizatorów. Kompatybilny model jest taki sam jak w przypadku jednofazowego: SUN2000-450W-P. I podobnie jak jednofazowe są kompatybilne z bateriami słonecznymi, czyli są to falowniki hybrydowe.

Gwarancja inwerterów Huawei

Huawei oferuje 10-letnią gwarancję na wszystkie modele falowników, z którymi współpracujemy w Otovo. Do 2020 roku gwarancja na te urządzenia wynosiła 5 lat, jednak producent zdecydował się zaoferować dłuższą gwarancję, zarówno na falowniki fotowoltaiczne zakupione po tej zmianie, jak i na te zakupione wcześniej.

W tym celu należy skontaktować się z instalatorem systemu fotowoltaicznego. Za przedłużenie gwarancji odpowiada dystrybutor materiałów fotowoltaicznych.

Dodatkowo firma Huawei ma w swojej ofercie opcję przedłużenia gwarancji na 10 dodatkowe 10,15 lub 20 lat. Świadczy to o pozycji marki na rynku. Porównując inne marki, niższej klasy falowników nie ma opcji przedłużenia gwarancji.    

Co obejmuje gwarancja na falownik fotowoltaiczny?

Gwarancje obejmują wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowe działanie falownika, które nie zostały spowodowane przez jego niewłaściwe użytkowanie.

Ważne jest, aby wiedzieć, że gwarancje nie są ubezpieczeniem systemu paneli słonecznych . Aby uniknąć niedogodności, które mogą być spowodowane niewłaściwym użytkowaniem urządzenia, zaleca się posiadanie polisy ubezpieczeniowej domu, która obejmuje instalację fotowoltaiczną.

Oprócz gwarancji oferowanej przez producenta, w Otovo oferujemy również gwarancje rozszerzone :

 • 3 lata na zakup paneli słonecznych, przy czym średnia w branży wynosi 2. W tym przypadku nie będziesz osobą odpowiedzialną za zarządzanie wymianą wadliwych elementów.
 • 20 lat na leasing paneli słonecznych. Niezależnie od gwarancji udzielanych przez producentów materiałów użytych w instalacji.

Jak skonfigurować falownik Huawei?

Kolejnym ważnym aspektem dla prawidłowego funkcjonowania systemu fotowoltaicznego jest uruchomienie falownika. Aby zapewnić optymalne działanie tego samego, konfiguracja musi być przeprowadzona przez wykwalifikowanego profesjonalistę.

Przed uruchomieniem falownika Huawei należy sprawdzić, czy wszystkie elementy są prawidłowo zainstalowane i działają:

 • Sam inwerter
 • Antena Wi-Fi
 • Kable
 • Połączenie uziemienia
 • Przełącznik
 • Nieużywane terminale i porty
 • Środowisko instalacji

Po zweryfikowaniu wszystkich tych elementów należy wykonać następujące kroki:

 • Jeżeli port akumulatora falownika jest podłączony do akumulatora, należy włączyć pomocniczy przełącznik zasilania akumulatora, a następnie przełącznik akumulatora.
 • Przełącznik AC między falownikiem a siecią elektroenergetyczną jest aktywny.
 • Śruba blokująca przełącznik DC jest usunięta (krok opcjonalny).
 • Przełącznik DC między łańcuchem fotowoltaicznym a falownikiem, jeśli jest, jest włączony.
 • Włącznik DC na spodzie falownika jest włączony.
 • Na koniec należy obserwować diody LED, aby sprawdzić stan pracy falownika.

Poza konfiguracją falownika Huawei , należy uruchomić aplikację pozwalającą na obejrzenie produkcji fotowoltaicznej. Ten nazywa się FusionSolar i jest dostępny zarówno w Google Play, jak i App Store. Jednak według producenta zalecane jest korzystanie z wersji na Androida.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na instalację PV + falownik Huawei


W Otovo oferujemy instalacje pod klucz, co oznacza, że ​​nasi klienci nie muszą martwić się o uruchomienie instalacji. Dodatkowo w swojej ofercie dla zainteresowanych posiadamy również magazyn energii firmy Huawei.

Inne rozwiązania fotowoltaiczne Huawei

Oprócz falowników solarnych, Huawei oferuje inne rozwiązania fotowoltaiczne:

 • System przechowywania LUNA2000-5/10/15-S0 . Te baterie litowe mają od 1 do 3 modułów, które są używane w zależności od potrzeb każdego domu. Jeśli jest tylko jeden moduł, bateria oferuje 5 kWh użytecznej energii. Każdy dodany moduł dodaje 5 kWh więcej. W ten sposób baterie Huawei mają 5, 10 lub 15 kWh. Są dobrym rozwiązaniem, gdy chcesz zmaksymalizować oszczędności na rachunku za prąd. Ponadto są bardziej opłacalne niż akumulatory innych producentów dzięki przystępnym cenom. Baterie Huawei są kompatybilne tylko z falownikami tego samego producenta, i to właśnie one dołączamy do naszych instalacji fotowoltaicznych.
 • Skrzynka zapasowa. Jest to urządzenie gwarantujące ciągłość dostaw energii elektrycznej w przypadku awarii sieci. W tym celu rozdziela obciążenia, aby nadać priorytet ciągłości najważniejszych obciążeń.
 • Inteligentny optymalizator. Ten optymalizator może zwiększyć produkcję fotowoltaiki nawet o 30%. Jest kompatybilny ze wszystkimi falownikami Huawei.
 • Inteligentny czujnik mocy Huawei. To jest licznik energii Huawei, za pomocą tego urządzenia można zobaczyć, oprócz produkcji energii słonecznej, zapotrzebowanie instalacji i można go zaprogramować na Wtrysk Zerowy do sieci elektrycznej.
 • Inteligentny klucz WLAN-FE . Jest to niewielkie urządzenie, które pozwala falownikowi pracować z połączeniem 4G, 3G lub 2G, a nie tylko WLAN.

Inni producenci falowników, z którymi współpracujemy

W Otovo oprócz Huawei współpracujemy również z następującymi producentami:

Współpracujemy tylko z wiodącymi markami w branży i z kilkoma modelami każdego z nich, aby zaoferować instalacje fotowoltaiczne dostosowane do potrzeb każdego domu.

Wybór falownika do Twojej instalacji nie jest tak łatwy jak wybór taryfy u operatora czy ogrzewania podłogowego do Twojego domu. Jednak mamy nadzieje, że dzięki wyżej wypisanej wiedzy z pewnością wybierzesz falownik firmy Huawei.

Wiele osób się zastanawia, czy fotowoltaika się opłaca? Nasza odpowiedź brzmi tak. Przy doborze odpowiednich komponentów, instalacja fotowoltaiczna będzie ci służyć przez wiele długich lat. Skontaktuj się, a nasi eksperci doradzają najlepsze możliwe rozwiązanie.


Uzyskaj wycenę na instalację PV i falownik Huawei
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.