Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Przed zakupem instalacji fotowoltaicznej na swój dach lub grunt musisz wiedzieć, jaki sprzęt jest potrzebny do odpowiedniego jej działania. Do montażu instalacji potrzebne Ci będą 2 główne elementy, które muszą się znaleźć w Twojej instalacji to panele fotowoltaiczne oraz serce każdej instalacji fotowoltaicznej czyli inwerter.

SolarEdge jest jednym z najlepszych producentów falowników fotowoltaicznych w sektorze konsumpcji własnej. Dzięki swojej długiej historii i ciągłym innowacjom firma rozwinęła się, będąc obecna w kilku krajach na całym świecie i oferując wszystko, od paneli słonecznych po akcesoria do systemów fotowoltaicznych takich jak optymalizator paneli fotowoltaicznych. Instalacje fotowoltaiczne to przyszłość! Nie czekaj i zainwestuj już teraz.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na instalację + falownik Solaredge


W Otovo zdecydowaliśmy się na włączenie do naszej oferty falowników producenta Solaredge, a także kompatybilnych z nimi liczników energii.

Poniżej przedstawimy wszystkie szczegóły dotyczące produktów firmy Solaredge.

Produkty SolarEdge

Asortyment produktów SolarEdge obejmuje szeroką gamę rozwiązań. Wszystkie z niżej wymienionych rzeczy obsługują wszystkie instalacje fotowoltaiczne. Najważniejsze z nich to:

 • falowniki Solaredge
 • Liczniki energii
 • moduły fotowoltaiczne
 • optymalizator paneli fotowoltaicznych
 • Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych
 • Akcesoria i inny sprzęt

Poniżej szczegółowo opisujemy każdy z nich, koncentrując się na produktach, które umieszczamy w naszych obiektach.

Falownik fotowoltaiczny SolarEdge

W Otovo pracujemy z 3 głównymi rodzajami falowników SolarEdge : jednofazowymi, trójfazowymi i hybrydowymi. W ten sposób możemy zaproponować odpowiedni falownik Solaredge, gdzie wszystkie instalacje fotowoltaiczne będą czerpać darmową energię ze słońca

Nasze jednofazowe falowniki SolarEdge

W ofercie Otovo posiadamy falowniki podane poniżej:

 • Aplikacja SE2200H HD-Wave
 • SE3000H HD-Wave SetApp
 • SE3500H HD-Wave SetApp
 • SE3680H HD-Wave SetApp
 • SE4000H HD-Wave SetApp
 • Aplikacja SE5000H HD-Wave
 • SE6000H HD-Wave SetApp

Każdy falownik jest kompatybilny z jednofazowymi instalacjami fotowoltaicznymi. Główną różnicą pomiędzy tymi modelami jest moc nominalna, która waha się od 2,5kWn do 6,0kWn .

Inwerter SolarEdge

Falownik SolarEdge wyróżnia się wysoką wydajnością, osiągając maksymalnie 99,2%. Działają doskonale z optymalizatorami mocy i mają stałe napięcie dla dłuższych ciągów.

Są to urządzenia małe, lekkie i nie hałaśliwe, łatwe w montażu. Są wysoce niezawodne i oferują zindywidualizowany monitoring każdego modułu fotowoltaicznego.

Falownik Solaredge są również bezpieczniejsze niż produkty innych producentów dzięki zintegrowanej ochronie przed łukiem elektrycznym.


Sprawdź ceny falownika Solaredge z Otovo

Falownik trójfazowy SolarEdge

Są one mniej powszechne niż instalacje jednofazowe w instalacjach mieszkaniowych, ponieważ typ instalacji elektrycznej jest zwykle jednofazowy. Współpracujemy z 4 głównymi seriami falowników trójfazowych SolarEdge :

 • SE 3K - 10K
 • SE 12,5K - 27,6K
 • SE 25K ​​/ 30K / 33,3K
 • SE 50K / 55K / 82,8K

Chociaż większość funkcji jest podobna, różnią się one przede wszystkim mocą znamionową.

Falownik Solaredge SE 3K - 10K istnieje z mocami od 3kWn do 10kWn. Mają wydajność większą niż 98%, połączenie przez Ethernet i bezprzewodowe oraz umożliwiają inteligentną kontrolę zarządzania energią. Ponadto falowniki te mają również stałe napięcie dla dłuższych ciągów. Szczególnie skoncentrowany na zastosowaniach mieszkaniowych.

Falownik Solaredge SE 12,5 - 27,6K są dostępne w różnych mocach od 12,5kWn do 27,6kWn. Poza charakterystyką serii SE 3K - 10K są one idealne do instalacji o większej mocy, dlatego posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Wydajność sięga 98,3%.

Falownik Solaredge SE 25K ​​/ 30K / 33,3K mają moce 25kWn, 30kWn i 33,3kWn. Podobnie jak w przypadku falowników serii SE 12,5 - 27,6K, oferują również możliwość rozbudowy systemu o rozwiązania pamięci masowej.


Wreszcie, SE 50K / 55K / 82,8K to te o największej mocy: 50kWn, 55kWn i 82,8kWn, mniej używane w zastosowaniach mieszkaniowych. To, co odróżnia te falowniki od innych, to ich wielkość, wymagająca do montażu więcej niż jednej osoby. Ponadto falowniki te mają również zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

Hybrydowy falownik SolarEdge

W zakresie hybryd kompatybilnych, gdzie system fotowoltaiczny zawierający baterie oferujemy naszym klientom następujące opcje:

 • Aplikacja StorEdge SE2200H HD-Wave
 • Aplikacja StorEdge SE3000H HD-Wave
 • Aplikacja StorEdge SE3500H HD-Wave
 • Aplikacja StorEdge SE3680H HD-Wave
 • Aplikacja StorEdge SE4000H HD-Wave
 • Aplikacja StorEdge SE5000H HD-Wave
 • Aplikacja StorEdge SE6000H HD-Wave

Choć nie zainstalowaliśmy jeszcze żadnego systemu, który je zawiera, wkrótce do naszej oferty dołączymy baterie słoneczne firmy Solaredge i zaczniemy korzystać z modeli z tego asortymentu.

Falownik Solaredge zarządzają zarówno produkcją, zużyciem własnym, jak i ładowaniem akumulatorów. Główną różnicą między modelami jest moc nominalna od 2,2 kWn do 6,0 kW.
W zależności od wybranego modelu wydajność waha się od 98% do 99% .

Są kompatybilne z różnymi markami baterii słonecznych. W Otovo oferujemy naszym klientom możliwość wyboru:

 • Skrzynka akumulatorowa BYD Premium HVM 22,1
 • Enfaza doładowania 3
 • Enphase Encharge 10
 • LG Energy RESU 10H Prime
 • LG Energy RESU 16H Prime

W zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej i mocy znamionowej każdego falownika dołączona zostanie bateria słoneczna dostosowująca się do systemu.

Inne funkcje

W przypadku wszystkich używanych przez nas modeli SolarEdge dużą zaletą jest to, że uruchomienie odbywa się za pośrednictwem telefonu komórkowego i aplikacji SolarEdge SetApp .

Chociaż jest to łatwe do wykonania, zawsze zalecamy uruchomienie przez autoryzowanego instalatora. Ponadto dodatkową zaletą, jakie posiada falownik Solaredgegwarancje: od 12 do 25 lat, co oznacza, że ​​falownik będzie miał tak długo jak moduły fotowoltaiczne.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na panele PV + falownik Solaredge


Inne falowniki tego samego producenta

Oprócz wyżej wymienionych zakresów warto wyróżnić urządzenia przeznaczone do małych instalacji fotowoltaicznych. Działają one z systemami tak małymi jak 3 wysokowydajne moduły fotowoltaiczne, idealne na dachy o ograniczonej przestrzeni.

W Otovo nie pracujemy z tego typu inwerterami, ponieważ w przypadku małych instalacji wybieramy mikroinwertery, aby zaoferować większą rentowność.
Z drugiej strony, te o większej mocy lepiej nadają się do instalacji przemysłowych.

Inne rozwiązania i produkty SolarEdge

Choć firma wyróżnia się dla inwestorów bardziej niż cokolwiek innego, produkuje również inne produkty fotowoltaiczne.

Liczniki energii

Licznik energii z komunikacją Modbus firmy SolarEdge to dwukierunkowy licznik tego producenta, który włączamy do naszych systemów fotowoltaicznych .

Jest to jeden z liczników energii, z którymi pracujemy w Otovo.

Jest to kompatybilne zarówno z instalacjami mieszkalnymi, jak i instalacjami przemysłowymi, czyli zarówno z instalacjami jednofazowymi, jak i trójfazowymi.

Licznik energii współpracuje ze wszystkimi inwerterami i wykorzystuje aplikację mySolarEdge do raportowania danych dotyczących produkcji, zużycia i energii odprowadzanej do sieci elektrycznej.

moduły fotowoltaiczne

Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, SolarEdge produkuje 2 rodzaje paneli: moduł inteligentny 355W - 365W wszystkie czarne SP i moduł inteligentny 345W - 355W SP.

Oba wykorzystują technologię monokrystaliczną PERC.

Producent falowników solaredge oferuje 12-letnią gwarancję na produkt oraz 25-letnią gwarancję na wykonanie.

Optymalizatory Solaredge

SolarEdge oferuje szeroką gamę optymalizatorów energii, kompatybilnych z innymi produktami fotowoltaicznymi. Urządzenia te pełnią funkcję optymalizacji produkcji systemu poboru własnego i zwiększenia wydajności. Sprawność urządzeń może sięgać 99,5%.

Dzięki mocy, jakiej produkują optymalizatory Solaredge  mimo zacienienia Twojego dachu instalacja fotowoltaiczna będzie działać poprawnie.

Gwarancja oferowana przez producenta falowników solaredge wynosi 25 lat.

Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych

Dla domów lub branż, które chcą mieć ładowarki do samochodów elektrycznych, SE3680H-SE6000H to falowniki jednofazowe ze zintegrowaną ładowarką do pojazdów elektrycznych. Produkowane są w 4 mocach od 3,68kWn do 6,0kWn. Gwarancje producenta są takie same jak na inne urządzenia firmy Solaredge.

Ładowarka do samochodów elektrycznych firmy SolarEdge

Akcesoria i inny sprzęt

SolarEdge produkuje również różne akcesoria komunikacyjne, czujniki wykrywające takie rzeczy, jak temperatura otoczenia, transformatory, akumulatory fotowoltaiczne i adaptery. Produkują również rozwiązania monitorujące dla inwestorów zewnętrznych.

Dlaczego współpracujemy z SolarEdge?

SolarEdge jest jednym z wiodących światowych producentów materiałów fotowoltaicznych. Jedną z jego głównych cech jest innowacyjność. Firma Solaredge posiada ponad 300 uznanych na całym świecie patentów. Ponadto, podobnie jak Otovo, są silnie zaangażowani w zrównoważony rozwój.

Jej wysokiej jakości produkty zwiększają opłacalność systemów fotowoltaicznych na własny użytek. Dodatkowo długa historia firmy gwarantuje przedłużone gwarancje, jakie oferuje na swoje produkty.

Inni producenci, z którymi współpracujemy

Oprócz SolarEdge dajemy naszym klientom możliwość wyboru inwerterów lub mikroinwerterów innych marek do własnego systemu zużycia.

Dziś współpracujemy również z:

Wszystkie te firmy należą do największych światowych producentów i oferują bardzo wysokiej jakości produkty, usługi i usługi techniczne.

Zastanawiasz się nad zakupem falownika do swojej instalacji fotowoltaicznej? Najpierw sprawdź, czy znasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat falowników!


Wyceń swoją instalację + falownik Solaredge w 2 minuty!
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.