Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Wiele mówi się na temat zalet instalacji fotowoltaicznej, jej pozytywnego wpływu zarówno dla indywidualnej jednostki, jak i dla całego środowiska. Część osób wciąż może mieć jednak wątpliwości i zastanawiać się, czy to rzeczywiście tak bardzo się opłaca? A jeśli faktycznie tak jest, to jakie w praktyce oszczędności można dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskać? Pora sprawdzić, czy fotowoltaika się opłaca.


Wpisz swój adres, a nasz kalkulator poda ci cenę Twojej instalacji!


Kalkulator fotowoltaiki – sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Sprawdź opcję, jaką jest kalkulator fotowoltaiki online. Poprzez użycie tego narzędzia w błyskawiczny sposób dowiesz się, jakie możesz mieć szacunkowe oszczędności, które wygeneruje dla Ciebie Twoja własna domowa fabryka prądu, czyli fotowoltaika.

Co trzeba zrobić?

  • wprowadź wartość miesięcznego rachunku za prąd
  • otrzymasz szacunkowe parametry dotyczące: najkorzystniejszej wielkości całej instalacji, rocznej produkcji prądu, który dzięki niej uzyskasz, koszt brutto inwestycji oraz nade wszystko: wysokość oszczędności uzyskiwaną przez 25 lat.

W wielu przypadkach otrzymasz także bezpłatną analizę (audyt) lub zupełnie za darmo skonsultujesz się z fachowcem nawet drogą online, który przedstawi Ci dokładne wyliczenia oraz udzieli profesjonalnej porady.

Fotowoltaika kalkulator to dogodna metoda na to, by bezpośrednio przez internet upewnić się, że nowoczesna instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Fotowoltaika - kalkulator kosztów to doskonałe narzędzie, aby obliczyć zyski, jakie daje montaż osobistej elektrowni słonecznej. W internecie jest dostępnych wiele opcji, które pozwalają wyliczyć szacunkowe parametry:

  • kalkulator fotowoltaiki i pompy ciepła, dzięki temu możesz się dowiedzieć, jaka będzie potencjalna cena za Twoją instalację fotowoltaiczną, a także jakie korzyści są związane z montażem tego rodzaju źródła ciepła.
  • fotowoltaika na raty - kalkulator, umożliwia obliczenie miesięcznej raty kredytu i szacowanej ceny instalacji
  • fotowoltaika - kalkulator nasłonecznienia, kalkulator fotowoltaiki wygeneruje dla Ciebie zindywidualizowane informacje oraz dokładne

liczby dotyczącej inwestycji

  • kalkulator kredytowy na fotowoltaikę, w kilka minut dowiesz się, jaka instalacja fotowoltaiczna na kredyt jest najbardziej odpowiednia do warunków i potrzeb dla Ciebie jako klienta.

Skorzystaj z naszgo kalkulatora i wyceń instalacje w 2 minuty!

Od czego zależy koszt i szybkość zwrotu inwestycji?

Sam koszt instalacji jest zależny od różnych czynników zewnętrznych, to znaczy:

  • wysokości dofinansowania, drogi zakupu, czyli sposobu finansowania
  • wyboru konkretnej firmy montażowej,
  • rodzaju marki i ilości komponentów tego typu jak: panele słoneczne, falownik oraz elementy dodatkowe
  • powierzchnia montażu – czy będzie to dach, czy może grunt oraz w jakim metrażu.

Często ceny mogą też wahać się w zależności od województwa, a nawet danego miasta. Jeśli zaś chodzi o czas, po jakim fotowoltaika zwraca się i zaczyna przynosić wyłącznie zyski, na ogół mówi się o okresie od 5 do 7 lat.

Duże znaczenie ma tutaj przede wszystkim lokalizacja – najlepsze efekty uzyskasz, jeśli panele usytuowane będą od strony południowej, gdzie dociera w ciągu dnia najwięcej promieni słonecznych. Nie bez znaczenia jest też sam kąt nachylenia dachu oraz ewentualne zacienienie, które może wpływać niekorzystnie.

Podsumowując, fotowoltaika to spora inwestycja wymagająca środków finansowych. Dlatego warto więc zainteresować się zarówno licznymi dofinansowaniami, które każdego roku wspierają inwestorów w odnawialne źródła energii, jak i rozważyć alternatywne sposoby finansowania, w szczególności zaś leasing, który jest bardzo korzystną i wygodną opcją w szczególności dla firm.

Jeśli chcesz zweryfikować wstępny koszt fotowoltaiki, kalkulator online zdecydowanie może Ci się przydać, a następnym krokiem niech stanie się nawiązanie kontaktu z firmą, z którą współpraca będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.


Otrzymaj wycenę w 3 prostych krokach z Otovo!
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.