Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika dla Twojej firmy – co powiesz o takim rozwiązaniu? Czy nie byłoby przyjemnie obniżyć nieco comiesięczne koszty własnej działalności? Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i często także znacznym obciążeniem finansowym. Tym bardziej więc warto szukać najróżniejszych możliwości, które pozwolą na oszczędność, a jednocześnie przyniosą dodatkowe korzyści. Fotowoltaika zdecydowanie jest jednym z takich narzędzi. Sprawdźmy, jak wiele możesz zyskać i dlaczego to rzeczywiście aż tak się opłaca!


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na instalację PV dla Firm.


Co Twoja firma może zyskać dzięki zainstalowaniu fotowoltaiki?

Stale rosnące ceny prądu z pewnością nikogo nie napawają zbytnim optymizmem. Już w skali gospodarstwa domowego jesteśmy w stanie znacząco odczuć różnicę, a co dopiero w przypadku firmy, gdzie ilość zużywanej energii elektrycznej jest często nawet kilkukrotnie wyższa. Ogrzewanie, oświetlenie, zasilenie komputerów i innych sprzętów biurowych, klimatyzacji generuje ogromne koszty, które mogą być źródłem sporego stresu. Dzięki nowoczesnej fotowoltaice każdy biznesmen będzie w stanie znacznie je zmniejszyć, bez konieczności obniżania standardów i przy zachowaniu komfortowych warunków dla swoich pracowników. Kolejna ważna kwestia to fakt, że dzięki czerpaniu energii wprost ze słońca, firma staje się bardziej niezależna i samowystarczalna. Nie będziesz musiał przejmować się ani wahaniami stawek za energię elektryczną, jakie narzuca zewnętrzny dostawca, ani ewentualnymi przerwami w jego dostawie na skutek awarii na przykład podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. A na pewno sam wiesz, jak wielkie może to przysporzyć problemy, straty finansowe, a nawet całkowicie paraliżować dalszą pracę i funkcjonowanie firmy. Fotowoltaika dla firm = opłacalność, to jest niepodważalne na wielu płaszczyznach.

Nie tylko zaoszczędzisz, a nawet zarobisz

Przeciętnie koszt instalacji fotowoltaicznej zwraca się po okresie od 5 do 7 pierwszych lat użytkowania, w kolejnych generując już wyłącznie zyski. A panele fotowoltaiczne będą sprawnie funkcjonować przynajmniej przez 25 lat albo i dłużej. Dodatkowo ewentualne nadwyżki prądu, na przykład zgromadzone podczas letnich miesięcy cechujących się szczególnie dużym nasłonecznieniem możesz odsprzedawać do sieci energetycznej, zyskując tym samym dodatkowy zastrzyk gotówki co jakiś czas. Inna ciekawa opcja to dodatkowa inwestycja we własny magazyn energii, w którym dodatkowa energia będzie składowana na później, z możliwością wykorzystania w razie zapotrzebowania – na przykład w miesiącach zimowych, kiedy produkcja prądu przez wzgląd na słabsze nasłonecznienie często przynosi gorsze efekty. Warto wiedzieć, że to rozwiązanie nie jest dedykowane wyłącznie dla dużych firm i korporacji – fotowoltaika dla małych firm także będzie bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

Podstaw na odpowiedzialny i modny wizerunek swojej firmy

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest także wizerunek firmy i sposób, w jaki odbierają ją klienci czy współpracownicy. Zainstalowanie na dachu swojej firmy paneli fotowoltaicznych stawia nasze przedsiębiorstwo w świetle idącego z duchem czasu, stawiającego na nowe technologie i odważne rozwiązania. Zdecydowanie pomoże to wyróżnić się na tle konkurencji i tworzyć pozytywne skojarzenia. Coraz większą wagę przywiązujemy także do ochrony środowiska. I bardzo dobrze! Dzięki fotowoltaice nasza firma będzie proekologiczna, dbająca o dobro przyrody, co u wielu osób może zyskać ogromne uznanie. Czerpanie prądu wprost ze słońca, czyli z odnawialnego i niewyczerpalnego źródła energii jest w pełni naturalne i nie powoduje hałasu oraz emisji do atmosfery dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji. Fotowoltaika zwiększy renomę firmy, doda prestiżu i polepszy ogólny wizerunek.

Czy posiadanie firmowej fotowoltaiki niesie ze sobą duże obowiązki?

Pewnie zastanawiasz się, jak to będzie z montażem i późniejszym użytkowaniem fotowoltaiki? Bez obaw, tego typu instalacja nie stanowi żadnego obciążenia dla funkcjonowania firmy. Sam montaż jest szybki i bezproblemowy, zwłaszcza jeśli skorzysta się z usług sprawdzonej i zaufanej ekipy monterskiej. Fotowoltaika działa bez konieczności wkładu jakiejkolwiek pracy, można śmiało powiedzieć, że jest bezobsługowa. Nie wymaga późniejszych dodatkowych nakładów finansowych poza regularnymi przeglądami raz na kilka lat. Czyści się praktycznie sama, gdyż wystawiona jest na opady deszczu. Nie musisz się bać, że taka inwestycja będzie wiązała się z jakimikolwiek trudnościami dla Ciebie jako właściciela firmy.


Wyceń swoją instalację dla firm w 2 minuty!

Czy w każdej firmie można zainstalować fotowoltaikę?

Zasadniczo tak. W odniesieniu do zagadnienia: “fotowoltaika dla firm”, zasady nie są zbyt skomplikowane. Oczywiście trzeba być prawnym właścicielem budynku oraz postarać się o pozwolenie na budowę, jeśli moc instalacji jest wyższa niż 50 kW. Budynek musi także wyróżniać dobry stan techniczny, a w szczególności konstrukcja dachu, powinna być taka, aby fotowoltaika nie stanowiła żadnego zagrożenia i była w 100% bezpieczna zarówno dla pracowników innych osób znajdujących się w siedzibie firmy, jak i dla ewentualnych przechodniów. Odpowiednie zaplecze techniczne sprawdzą fachowcy z doświadczeniem oraz posiadający niezbędne certyfikaty i uprawnienia w tym temacie. Optymalne warunki to dach skierowany na południe, bez bliskości wysokich drzew i krzewów powodujących zacienienie o nachyleniu około 35 stopni. Ważny jest także optymalny dobór w zakresie zarówno ilości paneli słonecznych, jak i mocy całej instalacji.

Czy mogę jeszcze więcej zaoszczędzić?

Choć zalety w zakresie finansowym z posiadania fotowoltaiki są niepodważalne, nie ukrywajmy, że jest to jednocześnie także spora inwestycja na samym początku. Na szczęście jednak istnieje wiele ciekawych sposobów, aby znacząco i odczuwalnie obniżyć koszty montażu. Przede wszystkim warto sięgać po dofinansowania dla firm i przedsiębiorstw. Każdego roku zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym (dla poszczególnych województw, powiatów i gmin) organizowane są przeróżne programy wspierające ekologiczne inicjatywy i dbanie o czystość powietrza. Biorąc w nich udział, można uzyskać znaczną dotację, która obniży sumę przedsięwzięcia. Warto na bieżąco śledzić informację na ten temat, aby złożyć wniosek w odpowiednim czasie. Sprawdzone źródła to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Inicjatywa Doradztwa Energetycznego, Wyszukiwarka EkoDotacje. Polecamy zapoznać się na przykład z inicjatywą Energia Plus albo OA Ochrona Atmosfery, kierowanymi właśnie do przedsiębiorców. Można w ten sposób uzyskać naprawdę znaczące wsparcie. Fotowoltaika dla firm 2022 umożliwia także skorzystanie z ulgi podatkowej, a konkretnie odliczenie podatku VAT. Warto wiedzieć, że w odniesieniu do tematu “fotowoltaika dla firm”: przepisy mają zmienić się od kwietnia 2022.

Finansowanie fotowoltaiki dla firm

Zakup fotowoltaiki za gotówkę to nie jedyna droga i możliwość jej nabycia. Jeśli nawet nie dysponujesz wystarczającą ilością środków już na starcie, śmiało możesz skorzystać z alternatywnych, często bardzo atrakcyjnych form finansowania. Możesz przykładowo wziąć kredyt na fotowoltaikę dla firm. Kredyty, pożyczki na ten cel często mają bardzo korzystne warunki w kwestii prowizji i oprocentowania. Ciekawą opcją może być także leasing fotowoltaiki dla firm, który działa podobnie jak popularny leasing samochodowy i polega na spłacaniu regularnych comiesięcznych rat leasingowych. Nie wymaga wielu formalności, a wysokość raty oraz czas trwania całej umowy łatwo można dopasować do indywidualnych potrzeb swojej firmy i posiadanego budżetu, dlatego tak wielu przedsiębiorców właśnie z tej formy często korzysta.

Fotowoltaika dla firm rozwija się dynamicznie, wciąż zyskując coraz szersze grono inwestorów wśród właścicieli swojej działalności gospodarczej. Nie ma się co temu dziwić. Niesie ze sobą praktycznie same zalety i ogromne finansowe korzyści. Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć nieco ten temat i rozwiać Twoje ewentualne wątpliwości. Na koniec chcielibyśmy także zachęcić Cię do korzystania z wygodnych narzędzi, jakie są dostępne online, czyli kalkulatory fotowoltaiki. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób można oszacować optymalną moc fotowoltaiki, wysokość prognozowanych oszczędności i opłacalności albo rat leasingowych. Kalkulator fotowoltaiki dla firm to aplikacja, dzięki której bez wychodzenia z domu sprawdzisz, jakie masz możliwości.


Wyceń swoją instalację dla firm w 2 minuty!
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.