Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

JA Solar jest jedną z wiodących firm produkujących panele fotowoltaiczne na całym świecie. Jest to jeden z producentów paneli fotowoltaicznych, które w Otovo możemy zaoferować swoim klientom. Fotowoltaika to przyszłość! Zainwestuj już teraz.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na panele Ja Solar


Wiedząc już, czym są i jak działają panele fotowoltaiczne, wiele osób zastanawia się jakie panele fotowoltaiczne wybrać. Na rynku istnieje wiele firm. Jednak w Otovo współpracujemy z najlepszymi producentami paneli fotowoltaicznych. Jeżeli chcesz stworzyć swój ekologiczny dom, to zapoznaj się z kompendium wiedzy na temat paneli fotowoltaicznych Ja Solar.

JA Solar to producent paneli fotowoltaicznych pochodzenia chińskiego, powstała w 2005 roku. Jego ekspansja przebiegała bardzo szybko, wyróżniając się patentem technologii PERC. Historia firmy jest bardzo bogata. JA Solar może pochwalić się liczbą 33 000 klientów na całym świecie i zatrudnia około 22 000 pracowników na wszystkich rynkach, na których działa.

Poniżej przedstawiamy rodzaje paneli fotowoltaicznych, jakie produkuje JA Solar, charakterystykę każdego z nich i jakich używamy w Otovo.
W Otovo współpracujemy z JA Solar w zakresie wysokiej jakości produktów, które dają nam wieloletnie gwarancje, solidnych osiągnięć, ciągłych innowacji i zaangażowania w ochronę środowiska.

Czym jest technologia PERC paneli słonecznych?

Technologia PERC ma na celu zwiększenie produkcji energii z paneli fotowoltaicznych. Polega to na dodaniu warstwy odbijającej światło od spodu ogniw słonecznych. W ten sposób można wykorzystać fotony przechodzące przez panel, uzyskując w ten sposób większą wydajność.

Technologia półogniwowa

Oprócz technologii PERC firma JA Solar produkuje moduły „półogniwowe”. Oznacza to, że powierzchnia z ogniwami jest podzielona na pół, a prąd na dwie części połączone szeregowo. Dzięki temu straty systemowe są mniejsze i zapewniona jest ciągła produkcja w przypadku częściowego wpływu cieni na moduły. Dzielenie ma wpływ tylko na zacienioną część, a nie na całą wydajność panelu.

Główne produkty które oferuje firma Ja Solar

JA Solar oferuje szeroką gamę modeli paneli słonecznych.

Producent paneli fotowoltaicznych klasyfikuje je według zastosowanej technologii:

 • Dwuskładnikowe panele słoneczne PERC
 • Szklane panele słoneczne Half-Cell
 • Panele słoneczne z całym unikalnym zestawem szkła
 • Panele słoneczne z podwójnymi elementami szklanymi i szkłem PERC

Dwuskładnikowy PERC

JA Solar oferuje monokrystaliczne dwuskładnikowe moduły PERC z 60 lub 72 ogniwami słonecznymi. Są dwustronnie, z warstwą szkła w dolnej części ogniw, która umożliwia produkcję fotowoltaiczną po obu stronach panelu, choć oczywiście produkcja dolnej części będzie mniejsza.


Wyceń swoją instalację w 3 minuty na panele Ja Solar

Chociaż może się wydawać, że moduł 72-ogniwowy może wytwarzać więcej mocy ze względu na wyższą moc, jeśli obliczymy całkowitą moc, którą można uzyskać w tej samej przestrzeni dla każdego z rozmiarów paneli, to panele 60-ogniwowe posiadają więcej mocy niż 72-ogniowe.

Szkło półkomorowe

Inną gamą JA Solar są panele Half-Cell . Jak wspomnieliśmy wcześniej, technologia ta pozwala na większą produkcję, zapewniając większą wydajność w zacienionych lub brudnych warunkach na panelu fotowoltaicznym.

panel fotowoltaiczny half cell
źródło: Ja Solar

JA Solar produkuje w tej technologii moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne z 60 i 72 ogniwami.


Wyceń swoją instalację w 3 minuty!

Pojedynczy zestaw paneli fotowoltaicznych

Tego typu modułów nie mają technologii Half-Cell, ale mają PERC.

Możesz wybrać moduły polikrystaliczne lub monokrystaliczne, z ogniwami 60 lub 72. Według producenta jedną z głównych cech tych modułów jest to, że oferują niższy „Levelized Cost of Energy” (LCOE) (LCOE to akronim w języku angielskim do wskazania kosztu wytwarzania energii).

Wskaźnik ten mierzy całkowite koszty generowane przez instalację fotowoltaiczną w okresie jego użytkowania i jest podzielony przez energię wytworzoną w tym samym przedziale czasowym.

Elementy ze szkła podwójnego i PERC

Wreszcie moduły z podwójną warstwą szkła i technologią PERC mają wyższą wydajność produkcyjną w sytuacjach niskiego napromieniowania słonecznego. Ponieważ w Hiszpanii mamy jedne z najwyższych napromieniowań słonecznych w całej Europie, jest niewiele sytuacji, w których tego typu panele słoneczne są wymagane.

Ta gama oferuje również moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne z 60 lub 72 ogniwami słonecznymi.

Panele słoneczne JA Solar: modele Otovo

W Otovo sprzedajemy następujące modele paneli JA Solar:

 • JA Solar 60S20-380/MR
 • JA Solar 60S20-385/MR
 • JA Solar 72S20-450/MR
 • JA Solar 72S20-460/MR

JA Solar 60S20-380/MR

Model JAM60S20, moduł monokrystaliczny z 60 ogniwami (120, wliczając w to podział na 2 połówki) i mocą 380W .


Posiada technologie PERC i Half-Cell , co prowadzi do większej optymalizacji produkcji fotowoltaicznej, zapewnia niższy LCOE, a tym samym wyższą rentowność paneli fotowoltaicznych.

JA Solar 60S20-385/MR

Z drugiej strony model 60S20-385/MR ma te same funkcje co 60S20-380/MR, ale oferuje o 5 W więcej mocy na moduł.

JA Solar 72S20-450/460/MR

Moduły te mają większą moc Kolejną różnicą w porównaniu z pozostałymi 2 zaprezentowanymi do tej pory modelami jest rozmiar, moduły te mają 6 rzędów po 24 ogniwa i wymiary około 2,1m x 1m.

Gwarancje paneli słonecznych Ja Solar

Panele Ja Solar posiadają 12-letnią gwarancję na produkt. Choć nie jest to producent z najlepszymi gwarancjami na panele słoneczne producentów, z którymi współpracujemy, należy zauważyć, że przewyższa on wiele innych w branży, które nie przekraczają 10 lat. Dodatkowo udzielają 25-letniej gwarancji produkcji.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na panele Ja Solar!


Dlaczego współpracujemy z JA Solar?

W Otovo nieustannie poszukujemy najlepszych producentów i najnowocześniejszych technologii.

Stawiamy na panele JA Solar , ponieważ:

 • To długoletnia firma o sprawdzonej wypłacalności. Daje nam to pewność, że mogą spełnić oferowane przez siebie gwarancje.
 • Nieustannie wprowadzają innowacje: technologia PERC była dla branży przed i po
 • Mają silne zaangażowanie społeczne i środowiskowe.

Inni producenci, na których stawiamy

Oprócz JA Solar w Otovo współpracujemy również z producentami paneli słonecznych SunPower i LONGiSolar.

Z drugiej strony SunPower pojawił się na rynku w 1985 roku i od tego czasu jego rozwój jest szybki i ciągły. Amerykańska firma jest uważana za bardzo wysokiej klasy linię w branży fotowoltaicznej.

LONGiSolar to marka chińskiego pochodzenia, która posiada najnowocześniejsze technologie i jest pozycjonowana jako jeden z największych producentów paneli słonecznych na świecie.

Wreszcie, Trina Solar to także firma pochodzenia chińskiego, która szybko rozwinęła się na całym świecie, a obecnie jest obecna w ponad 100 krajach.

O JA Solar

JA Solar jest jedną z najsilniejszych firm w chińskiej gospodarce , od kilku lat znajduje się na liście Fortune China 500 National Strongest Companies , a także znajduje się wśród 500 największych światowych firm energetycznych.

Jest obecna ze swoimi biurami w takich krajach jak: Chiny, Japonia, Niemcy, Australia, Meksyk czy Brazylia. W Polsce współpracujemy z nimi, ponieważ mają oni również szeroką obecność i doskonały serwis posprzedażny oraz sieć, aby zapewnić ich prawidłowe działanie przez cały okres ich użytkowania.

Oprócz innowacji przy użyciu najnowocześniejszych technologii, takich jak technologia PERC, są zaangażowani w zrównoważony rozwój, zawsze dbając o środowisko i kierując się powiedzeniem: „Zielone góry i czysta woda to prawdziwe źródła bogactwa”. Ponadto JA Solar angażuje się również w sprawy społeczne, inwestując w edukację na obszarach trudno dostępnych.

Pamiętaj! Same panele fotowoltaiczne to nie wszystko. Kupując fotowoltaikę, musisz również posiadać inwerter, który jest sercem instalacji. Dodatkowo możesz zakupić magazyn energii czy akumulator fotowoltaiczny. Dodatkowo możesz skorzystać z licznych dotacji, które przysługują na instalację fotowoltaiczną m. in. ulga termomodernizacyjna, która pozwala na odliczenie fotowoltaiki od podatku.

Jeżeli przeczytałeś artykuł i nadal jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną, to sprawdź nasz szybki kalkulator online i wyceń swoją instalację.


Wyceń swoją instalację w 3 minuty!
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.