Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych
plusy leasnigu instalacji fotowoltaicznej
Autor: Otovo

Leasing na instalację fotowoltaiczną, jest nowym rozwiązaniem na rynku Polskim. My jako firma Otovo jesteśmy pionierami, jeżeli chodzi o tego typu rozwiązania w Polsce. Leasing jest bardzo atrakcyjną formą finansowania dla wielu osób ze względu na jego poszczególne cechy. Czym jest leasing? Dla kogo jest leasing? Czy leasing się opłaca? Jeżeli jeszcze nie wiesz, to zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę!


Na czym polega leasing instalacji fotowoltaicznej?

Leasing jest to forma wypożyczenia instalacji przez firmę Otovo. Dokładniej mówiąc, leasing jest umową, gdzie jedna ze stron (klient) zgadza się na wypożyczenie sprzętu na czas określony w umowie. Do tego momentu, instalacja fotowoltaiczna należy do firmy EDEA (jedna z grup finansowych z grupy Otovo).

Ile trwa leasing instalacji fotowoltaicznej?

Jeżeli zdecydujesz się na opcję wynajmu instalacji PV, zobowiązujesz się do spłaty raty leasingowej przez 20 lat.

Dzięki temu, że czas trwania umowy jest wydłużony, rata leasingowa obniża się nawet dwukrotnie w porównaniu do oferty kredytowej. Oczywiście możesz wykupić swoją instalację fotowoltaiczną podczas trwania, oraz po zakończeniu umowy. Wtedy wykup instalacji PV kosztuje tyle samo ile miesięczna rata

Dla kogo jest leasing instalacji fotowoltaicznej?

Leasing jest dla osób, dla których nie jest najważniejszy czas zwrotu z inwestycji, a komfort życia i brak zmartwień dotyczących działania paneli fotowoltaicznych.

W naszej ofercie wynajmu, podczas trwania umowy osoby, które wypożyczają panele solarne, są objęci 20- letnią gwarancją na uzysk oraz niepożądane uszkodzenia. Fotowoltaika w ratach, wygodnie i rozsądnie finansowo.

Nasza oferta zaczyna się już od 129 zł miesięcznie, co czyni nas firmą z najlepszą ofertą na rynku. Taka cena zdecydowanie obniży twoje miesięczne wydatki za prąd! Instalacja fotowoltaiczna zmniejszy twoje wydatki za prąd całkowicie do zera (oprócz wydatków stałych).

Decydując się na taką opcję, możesz liczyć na instalację o wielkości 3 kWp. Oczywiście wszystko zależy, czy instalacja PV o takiej mocy pokryje twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną.


Wyceń instalację FV klikająć tutaj!

Jakie warunki trzeba spełniać, aby uzyskać leasing na instalację fotowoltaiczną?

Nasza oferta jest leasingiem dla osób fizycznych (leasing konsumencki), o który każdy może się ubiegać.

Dodatkowo klient, aby uzyskać zgodę na udzielenie leasingu potrzebne jest uzupełnienie i przesłanie do doradcy handlowego upoważnienia do weryfikacji w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) oraz w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Na podstawie otrzymanych informacji w ciągu kilku minut rozpatrzymy Twój wniosek i poinformujemy Cię o decyzji o przyznaniu leasingu.

Następnie dokument dotyczący weryfikacji kredytowej jest przesyłany do BIK (Biura Informacji Kredytowej), gdzie następnie jest rozpatrywany wniosek o udzielenie pozwolenia na spłatę leasingu w przeciągu kilku minut!

Dlaczego warto wybrać leasing instalacji fotowoltaicznej?

  • Jeżeli zdecydujesz się na wynajem instalacji fotowoltaicznej, warto pamiętać, że nie potrzebna jest opłata początkowa! Już od samego początku możesz spłacać tylko raty miesięczne.
  • 20-letnia umowa sprawia, że rata miesięczna jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku zwykłego kredytu na instalacje PV.
  • Podczas trwania umowy klient posiada gwarancję serwisową na cały sprzęt wraz z okablowaniem i zabezpieczeniami, montaż oraz uzysk energii. Dzięki temu nie musisz martwić się o nie działającą instalację fotowoltaiczną
  • Jeżeli zdecydujesz się na wykup instalacji PV możesz zrobić to w trakcie lub po zakończeniu leasingu. Koszt takiego wykupu po zakończeniu umowy, wynosi tyle, co pojedyncza rata miesięczna.
  • Podczas trwania umowy, istnieje możliwość zwiększenia mocy swojej instalacji fotowoltaicznej w bardzo korzystnych cenach.
  • Dzięki nowoczesnej aplikacji Otovo będziesz mógł monitorować na bieżąco uzyski ze swojej instalacji PV.

Przygotowaliśmy również przykładową kalkulację leasingową, aby uzmysłowić wam, jakie są koszty miesięczne przy umowie leasingowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, to skontaktuj się z nami. Następnie dobierzemy instalację do twoich potrzeb, wykonamy profesjonalny projekt, oraz zlecimy wykonanie projektu naszej ekipy montażowej, abyś jak najszybciej mógł się cieszyć darmową energią ze słońca! Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaiki.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Obejrzyj wywiad Pauliny Ackermann, na którym, opowiada czym dokładnie jest leasing instalacji fotowoltaicznym.


Wybierz niską rate miesięczną i ciesz sie z darmowej energiiPomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.