Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Wybór paneli to jedna z pierwszych decyzji, którą należy podjąć, planując montaż instalacji fotowoltaicznej. Chociaż wiele osób wie, czym są i jak działają panele fotowoltaiczne, nie wszyscy znają wszystkie dostępne na rynku opcje. Jedną z bardziej interesujących są panele Full Black.

Warto żebyś wybrał panele fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy i wielkości, które nie tylko pokryją Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale bez trudu zmieszczą się na dachu, czy innej zaplanowanej konstrukcji.

Jeśli do tego zwracasz szczególną uwagę na estetykę i wydajność, to wówczas panele Full Black, czyli czarne panele fotowoltaiczne z segmentu PREMIUM mogą wydać się idealnym wyborem.

Czym właściwie są te moduły? Czy są opłacalne? I czym panele monokrystaliczne Full Black różnią się od standardowych, tańszych odpowiedników? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę!


dlaczego warto wybrać panele full black?
Autor: Otovo

Panele Full Black- podstawowa charakterystyka

Instalację fotowoltaiczną można zbudować z kilku możliwych rodzajów modułów fotowoltaicznych, przy czym najważniejsze rozróżnienie dzieli panele PV na moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne.

Te pierwsze są czarne, drugie niebieskie. Panele Full Black należą do grupy modułów monokrystalicznych. Oznacza to, że każde ogniwo wykonane jest z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki temu ich wydajność jest większa - efektywniej wychwytują promienie słoneczne, więc można z nich uzyskać więcej energii elektrycznej.

W panelach polikrystalicznych na ogniwa składa się kilka kryształów krzemu - ich produkcja jest tańsza, a cena niższa, ale odbija się to na ich efektywności. Zazwyczaj są mniej sprawne o ok. 4%, co jest sporą różnicą.

W czym panele monokrystaliczne Full Black różnią się od innych monokrystalicznych?

Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka: panele Full Black to gładkie, ciemne, niemal czarne moduły fotowoltaiczne bez wyraźnych odznaczeń i linii podziałów. Zwykłe panele monokrystaliczne, choć również są czarne, mają widoczne białe kropki i cień siatki rozdzielający poszczególne płytki.

Są nieco mniejsze rozmiarowo od standardowych paneli i doskonale komponują się z kolorystyką ciemnych pokryć dachowych, tworząc efekt jednolitej całości. Prawdopodobnie nie raz widziałeś je już na dachach polskich domów, doceniając ich elegancję. Instalacja fotowoltaiczna z paneli Full Black wygląda nowocześnie, w niczym nie szpecąc dachu.

Najważniejsze zalety paneli Full Black

Czarne panele Full Black:

  • To eleganckie panele PV, które są estetyczne i jednolite. Cieszą oko, szczególnie na ciemnej dachówce.
  • Montaż instalacji fotowoltaicznej z paneli Full Black nadaje budynkowi nowoczesny i bardziej atrakcyjny wygląd, przez co w przypadku ewentualnej sprzedaży, cena nieruchomości jest znacznie wyższa.
  • Są mniejsze i lżejsze niż standardowe moduły, dlatego są doskonałym wyborem, kiedy powierzchnia dachu nie jest zbyt duża. W przypadku paneli monokrystalicznych, do których zaliczamy właśnie panele Full Black, wystarczy mniejsza ilość modułów. Dzięki temu zaoszczędzamy miejsce, nie narażając się na niższe uzyski.
  • Moduły Full Black to panele fotowoltaiczne segmentu PREMIUM dzięki estetyce wykonania, ale też z powodu rygorystycznych norm, które muszą zostać spełnione przy ich produkcji. Panele te uzyskują najbardziej wymagające certyfikaty jakości i trwałości.
  • Gwarantują wysoką wydajność instalacji fotowoltaicznej. Cechuje je sprawność na poziomie 19-25%.
  • Panele monokrystaliczne Full Black mają bardzo dobrą żywotność. Darmową energią elektryczną pozwalają się cieszyć przez min. 25 lat.
  • Bezproblemowo współpracują ze wszystkimi typami inwerterów

Dlaczego warto wybrać panele Full Black?


1. Doskonała estetyka: w pełni czarne panele fotowoltaiczne są bardzo eleganckie

Mówi się, że panele Full Black zostały stworzone dla użytkowników, dla których liczy się nie tylko oszczędność na rachunkach za energię elektryczną, ale również estetyka.

Właśnie to słowo najlepiej oddaje bowiem charakterystykę tych paneli. Panele Full Black to doskonałe połączenie jakości i elegancji.

Trendy w branży nieruchomości nieustannie się zmieniają, jednak od kilku lat widać wyraźną tendencję zmierzającą w stronę minimalistycznych rozwiązań – i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. Nowe nieruchomości są proste i dość jednolite, budowane tak, by zachwycać praktycznością i nienachalną elegancją. Pokrycia dachowe, głównie w ciemnych kolorach, są nieodłącznym elementem tego stylu.

Ciemne panele fotowoltaiczne Full Black korzystnie zmieniają wygląd zadaszenia, zarówno czarnego, jak i w innych kolorach.

Ich prosta, gładka struktura bez widocznego obramowania sprawia, że urzekają niemal każdego, a ich popularność na rynku stale rośnie. Producenci standardowych modułów (które również są dobrym wyborem!) starają się korygować ich stronę wizualną, jednak w kategorii estetyki, panele Full Black wciąż pozostają liderem.


Panele Full Black w cenie paneli premium. Sprawdź teraz!

2. Większa wydajność: panele fotowoltaiczne Full Black to produkty z wysokiej półki

Panele fotowoltaiczne Full Black to zdecydowanie coś więcej niż estetyka wykonania. Oprócz niewątpliwej przewagi od strony wizualnej czerń modułów niesie ze sobą również wiele innych korzyści, które wpływają na efektywność działania Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Nowoczesna technologia użyta do produkcji monokrystalicznych paneli PV Full Black sprawia, że są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też bardzo wydajne. Instalacja fotowoltaiczna zbudowana z paneli Full Black pracuje nawet przy słabszym nasłonecznieniu i niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wszystko dzięki zastosowaniu w ogniwach najwyższej jakości krzemu.

3. Imponująca trwałość: panele Full Black są bardzo odporne na anomalia pogodowe

W odniesieniu do paneli fotowoltaicznych Full Black sprawdza się powiedzenie, że większe, nie znaczy lepsze. Te stosunkowo małe panele, cieszą się bowiem ogromną popularnością, między innymi ze względu na swoją trwałość.

Doskonale sprawdzają się w miejscach wystawionych na intensywne działanie zmiennych warunków atmosferycznych i wykazują znacznie większą wytrzymałość na wszelkie anomalia pogodowe, dlatego nie grożą im uszkodzenia w czasie nawałnic, ani z powodu zalegającego śniegu zimą.

Większość producentów paneli Full Black zapewnia też 25 -letnią gwarancję na uzysk, dzięki czemu inwestycja w panele fotowoltaiczne jest nie tylko opłacalna, ale i bezpieczna.

4. Nowoczesność: panele Full Black to technologia PREMIUM

O panelach fotowoltaicznych Full Black często mówi się w kontekście fotowoltaiki PREMIUM. Jeśli zależy Ci na sprawnie działającej instalacji PV, która skutecznie obniży Twoje rachunki za prąd i będzie przynosić Ci zysk przez kolejne lata, śmiało możesz zdecydować się na standardowe modele paneli dostępne w naszej ofercie. Jeśli jednak zależy Ci zarówno na wysokiej jakości, jak i względach estetycznych – panele fotowoltaiczne Full Black będą dla Ciebie idealne. To kombinacja estetyki, najnowszej technologii i niezawodności. Moduły Full Black to wartościowa opcja dla wymagających klientów.

Panele Full Black doskonale sprawdzają się do pokrywania konsumpcji własnej w gospodarstwach domowych, jak i w przypadku większych, przemysłowych instalacji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwalają one uzyskać maksymalną moc na metr kwadratowy.

Coraz częściej na ten rodzaj paneli fotowoltaicznych decydują się również firmy – nowocześnie wyglądająca instalacja nie wpływa negatywnie na estetykę budynku i jednocześnie generuje wysokie uzyski. Fotowoltaika dla firm znacznie obniża rachunki za prąd.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę


Panele Full Black pod względem ceny

Panele PV Full Black są droższe od innych paneli o tej samej mocy, wynika to jednak z zastosowania w ich produkcji lepszych jakościowo ogniw. Dzięki temu pozwalają one na osiągnięcie wysokich uzysków generowania energii elektrycznej nawet na niewielkiej powierzchni, przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Pamiętaj przy tym, że w obniżeniu kosztu ich zakupu pomóc może dofinansowanie do fotowoltaiki.

W Otovo wierzymy, że rozwój napędza postęp, dlatego teraz w naszej ofercie możesz znaleźć wysokiej jakości monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Full Black w atrakcyjnych cenach.

Cenę Twojej instalacji PV składającej się paneli Full black możesz sprawdzić za pomocą naszego kalkulatora fotowoltaicznego. W ofercie mamy też magazyny energii, inwertery, optymalizatory i usługę montażu - śmiało skorzystaj z naszego czatu z ekspertem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Panele Full Black - czy warto je wybrać? Podsumowanie

Fotowoltaika w Polsce i na świecie wciąż ma w sobie ogromny, niewykorzystany potencjał, jednak producenci paneli nieustannie wprowadzają nowe rozwiązania i innowacje, dzięki czemu wybór paneli fotowoltaicznych już teraz jest naprawdę duży.

Ta różnorodność sprawia, że możliwe jest dopasowanie modułów do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów, stąd też rosnąca popularność paneli Full Black – łączą one w sobie estetykę i jakość.

Panele z segmentu PREMIUM dostępne są dla każdego, dzięki atrakcyjnym opcjom finansowania oraz gwarancji zwrotu inwestycji. Dzięki nim pozyskiwanie energii ze słońca i czerpanie korzyści z odnawialnych źródeł energii jest nie tylko efektywne, ale też estetyczne.

Owszem, jednostkowo moduły Full Black są droższe od standardowych paneli, jednak w przeliczeniu, ta inwestycja okazuje się być niejednokrotnie o wiele bardziej opłacalna.

Dzięki większej wydajności paneli Full Black, potrzeba mniejszej powierzchni do otrzymania instalacji fotowoltaicznej o takiej samej mocy, jak przy odpowiednikach z niższej półki. Połączenie wszystkich zalet i możliwości paneli Full Black sprawia, że to najbardziej atrakcyjny produkt dostępny na rynku fotowoltaiki.

Panele fotowoltaiczne Full Black - FAQ

Czy panele Full Black to panele monokrystaliczne?

Tak, czarne panele Full Black są zbudowane z monokrystalicznych ogniw fotowoltaicznych. Oznacza to, że każde ogniwo składa się z pojedynczego kryształu krzemu, a nie wielu połączonych jak to ma miejsce w przypadku paneli polikrystalicznych.

Czy panele full black można wybrać w leasingu od Otovo?

Oczywiście, że tak. Wszystkie komponenty które oferujemy naszym klientom można wziąć na leasing konsumencki dla osób prywatnych.

Czy panele Full Black są lepsze od standardowych paneli?

Jeśli chodzi o wydajność, to panele Full Black są lepsze niż panele polikrystaliczne średnio o ok. 4%. Co więcej, jak w przypadku większości paneli monokrystalicznych spadki wydajności na przestrzeni czasu są w nich niewielkie. Gwarantuje to wysokie uzyski przez cały rok i długą żywotność.

Czy panele Full Black są droższe niż tradycyjne panele monokrystaliczne?

Tak, w przypadku w pełni czarnych paneli solarnych należy spodziewać się nieco wyższej ceny. Jest tak z racji wyższych wymagań technologicznych wobec tego produktu. Na idealnie czarnym podłożu szybciej dochodzi do absorpcji podczerwieni - panele monokrystaliczne Full Black mogłyby więc nadmiernie się nagrzać, gdyby nie stosowano w nich wyższej jakości półprzewodników.

Jakie są główne zalety paneli Full Black?

Eleganckie panele monokrystaliczne Full Black to doskonała opcja dla wielbicieli estetyki połączonej z jakością. Imponująco prezentują się na każdym rodzaju dachówki, są wydajniejsze jeśli chodzi o produkcję energii elektrycznej i trwalsze niż panele polikrystaliczne.


Wycena instalacji w 3 minuty
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.