Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika to nie tylko ekologiczne rozwiązanie. Ta wydajna i sprawdzona technologia znacząco zmniejsza rachunki za prąd.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na rozwój firmy, premie dla pracowników czy zainwestować w reklamę.


Nie czekaj i już teraz zainwestuj w instalację fotowoltaiczną!
zalety instalacji fotowoltaicznej w twojej firmie
Autor: Otovo

Korzyści z fotowoltaiki w firmie

Zmiana źródła energii to tylko jedna decyzja, ale może wpłynąć na wiele aspektów funkcjonowania firmy. Jak możesz skorzystać na fotowoltaice?

  • Oszczędność – obniżasz rachunki za energię elektryczną.
  • Przewaga na rynku - obniżenie kosztów produkcji pozwoli Ci na wybicie się spośród konkurencji.
  • Kontrola wydatków - własna instalacja fotowoltaiczna uniezależnia Cię od wahań cen energii elektrycznej, a tym samym pozwala na długofalowe planowanie i bardziej wiarygodne prognozy zysków i strat.
  • Budowa wizerunku – firma może zyskać nowych, świadomych ekologicznie konsumentów.

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej dla firm

Firmy zużywają zwykle więcej energii elektrycznej niż gospodarstwa domowe. Tym bardziej więc powinno im zależeć na tańszym prądzie. Podczas gdy budynkom jednorodzinnym zwykle wystarcza montaż instalacji o mocy 3-5 kW, przedsiębiorstwa najczęściej wybierają instalacje o mocy 10 kW wzwyż. Im większa instalacja, tym niższy jest koszt netto za kW. Okres zwrotu inwestycji jest zatem krótszy niż w przypadku instalacji dla domu i wynosi około 5 lat.


Kup fotowoltaike i oszczędzaj na rachunkach!

Panele słoneczne – prąd także w pochmurne dni

Bez względu na to, w jakiej branży pracujesz, Twoja firma potrzebuje niezawodnego źródła energii. Zanim więc dokonasz zmiany dostawcy prądu, z pewnością chcesz poznać ryzyko związane z odnawialnymi energiami.

Po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej, elektronika w biurze w pierwszej kolejności korzystać będzie z prądu wyprodukowanego przez panele słoneczne. Nie należy się jednak obawiać przerw w dostępie energii w pochmurne dni.

Nadwyżki prądu są odsyłane do sieci, gdzie można je magazynować. To, czego nie wykorzystasz w dni wolne od pracy czy w okresach o dużym nasłonecznieniu, nie przepada. Taka skumulowana energia przyda się w czasie obniżonej produkcji, np. zimą.

Co więcej, jeśli zapotrzebowanie na prąd przewyższy rezerwy z paneli PV, instalacja po prostu uzupełni resztę energią z sieci.

Dofinansowanie fotowoltaiki dla firm

Polscy przedsiębiorcy mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji fotowoltaicznej. Programy wspierające inwestycje w odnawialne źródła energii są skierowane zwłaszcza do przedsiębiorstw o wysokim zapotrzebowaniu na energię. O pieniądze można starać się, np. z Funduszy Europejskich w Regionalnych Programach Operacyjnych.

Dofinansowanie fotowoltaiki to nie jedyna opcja. Firmy mogą także skorzystać z uprzywilejowanych warunków kredytowych.


Nowe przepisy o odnawialnych źródłach energii dla firm.

W 2019 r. zmieniła się ustawa o odnawialnych źródłach energii. W nowelizacji ustawy uwzględniono przedsiębiorców wytwarzających energię elektryczną z odnawialnych źródeł na własne potrzeby. W myśl tej ustawy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o status prosumenta, co pozwala znacznie taniej niż dotychczas magazynować energię. Warunkiem jest, aby główna działalność firmy nie dotyczyła wytwarzania prądu. Dopuszczone do udziału w programie są instalacje fotowoltaiczne o wielkości maksymalnie 50 kW. Nowelizacja wydłużyła też czas na rozliczenie niewykorzystanej energii w ramach net-meteringu. Zamiast roku, jak to było do tej pory, przedsiębiorcy będą mieli aż dwa lata na zbilansowanie.

Panele PV a Twój PR

W przypadku firmy liczy się nie tylko oszczędność, ale i wizerunek. Świadomość ekologiczna wśród konsumentów stale rośnie. Chętniej więc skorzystają z usługi firmy, która może się pochwalić zasilaniem z odnawialnych źródeł energii. Taką informację możesz z powodzeniem umieścić na swojej stronie internetowej, aby wykreować wizerunek odpowiedzialnej firmy, która dba nie tylko o swoich klientów, lecz także o środowisko.

Jeśli i Ty chcesz zmodernizować swoją firmę, już dziś zamów bezpłatną konsultację z naszym doradcą.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę!

Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.