Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Coraz wyższe rachunki za prąd przyprawiają Cię o gęsią skórkę? Możesz przestać się tym martwić dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę we Wrocławiu, lub okolicach i zależy Ci na niższych opłatach za energię, zobacz naszą ofertę profesjonalnego montażu paneli oraz całej instalacji fotowoltaicznej.

Robimy wszystko, zaczynając od projektu, przez dostarczenie sprzętu, na montażu kończąc. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług. Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla Ciebie!


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę instalacji we Wrocławiu


Profity wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii są nie do przecenienia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie są panele fotowoltaiczne. Dzięki nim możesz zyskać niezależność energetyczną i sporo zaoszczędzić w dłuższej perspektywie. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Poznaj szczegółowe informacje oparte na konkretnych danych.

Wrocław fotowoltaika – koszty

Kompleksowa wycena jest sporządzana na podstawie szeregu czynników. Do najważniejszych aspektów należy zaliczyć moc instalacji, typ połaci dachowej oraz lokalizację. Można jednak przedstawić poglądowe dane, które pozwolą Tobie na zorientowanie się w lokalnych realiach. Rzuć okiem na poniższe przykłady:

 • instalacja o mocy 4,6 kWp (12 paneli): 23 614 zł,
 • instalacja o mocy 6,5 kWp (16 paneli): 29 214 zł,
 • instalacja o mocy 6,8 kWp (17 paneli): 31 649 zł.

Fotowoltaika dofinansowanie – Wrocław

Finansowanie całej inwestycji z własnej kieszeni mogłoby być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Na szczęście nie musisz tego robić. Osoby przeprowadzające modernizację instalacji mogą ubiegać się o dofinansowanie. Poznaj dostępne rozwiązania w tym zakresie.

Mój Prąd 4.0

Mój Prąd 4.0- Program jest zarezerwowany dla osób przeprowadzających wymianę instalacji. Jeżeli zdecydujesz się na rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii, możesz liczyć na dotację. W przypadku paneli fotowoltaicznych wartość dofinansowania może wynieść nawet do 4 tysięcy złotych. Jeżeli zdecydujesz, się dodatkowo na magazyn energii możesz liczyć na dodatkowe 7 500 zł.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna- Chęć skorzystania z tego świadczenia można wyrazić podczas wypełniania deklaracji PIT. W wyznaczonym miejscu określ zakres przeprowadzonych działań. Po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji część poniesionych kosztów trafi do Ciebie w trybie zwrotu. Maksymalna wartość środków przyznawanych na rzecz jednej realizacji wynosi 53 tysiące złotych.

Czyste powietrze

Czyste powietrze- Program ma na celu podwyższenie ekologicznych standardów na terenie całej Polski. W rezultacie osoby wymieniające instalacje mogą ubiegać się o dotację. Jeżeli planujesz podstawowy zakres modernizacji, możesz uzyskać do 30 tysięcy złotych. W przypadku bardziej złożonych projektów kwoty sięgają nawet 79 tysięcy złotych.

Ile energii wyprodukują panele fotowoltaiczne? Wrocław i okolice

Roczne napromieniowanie słoneczne w sercu województwa dolnośląskiego sięga 1 364 kWh/m². Do przedstawienia potencjału modułów solarnych posłuży standardowy dom jednorodzinny. Lokatorzy korzystają z instalacji o mocy 4,6 kWp. W takiej sytuacji można wytworzyć średnio 4 674 kWh w skali roku. Podział na miesiące został przedstawiony na poniższym wykresie:

miesięczny wykres, uzysków z instalacji fotowoltaicznej w ciągu roku we Wrocławiu
(źródło: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/ )

Ceny zakupu i sprzedaży energii we Wrocławiu i okolicy

Od kwietnia 2022 roku rozliczenia są sporządzane według formuły net-billing. Stawki zmieniają się dynamicznie. Możesz je monitorować na stronie internetowej giełdy energii TGE Aktualne koszty prezentują się następująco:

 • cena sprzedaży energii: około 0,80 zł/kWh,
 • cena kupna energii: około 0,50 zł/kWh.

Jak ustawić panele fotowoltaiczne? Dolnośląskie

W sprzyjających okolicznościach baterie słoneczne są skierowane na południe. Czasem jednak warunki panujące w danym miejscu uniemożliwiają utworzenie takiej konfiguracji. Wówczas fachowcy decydują się na orientację zachodnią i wschodnią. W przypadku Wrocławia i pobliskich miejscowości idealny kąt nachylenia modułów wynosi 39 stopni.


Sprawdź cenę instalacji we Wrocławiu

Jak długo zwraca się fotowoltaika? Dolny Śląsk

Instalacja fotowoltaiczna stanowi inwestycję, która sukcesywnie zarabia na siebie. Dzięki temu w perspektywie kilku lat jesteś w stanie odzyskać całą kwotę w formie wygenerowanych oszczędności. Jak dokładnie przebiega ten proces? Zerknij na poniższy przykład:

 • instalacja o mocy 4,6 kWp,
 • koszty
 • 23 614 zł bez baterii,
 • 14 500 zł za baterię o pojemności 5 kWh,
 • 5 300-14 500 zł netto za montaż,
 • średnia produkcja energii elektrycznej przed montażem PV: 5 500 kWh,
 • roczna produkcja po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych: 4 545 kWh,
 • autokonsumpcja
 • 25% z wyprodukowanej energii bez baterii,
 • 60% z baterią,
 • maksymalne obciążenie: 80%,
 • energia sprzedawana do sieci:
 • 75% bez baterii,
 • 40% z baterią,
 • średnia cena zakupu energii elektrycznej: 0,96 zł/kWh,
 • średnia cena sprzedaży energii do sieci: 0,77 zł/kWh.

W przedstawionych okolicznościach okres zwrotu będzie kształtować się następująco:

 • bez baterii i bez dotacji: 6,5 roku,
zwrot z instalacji fotowoltaicznej bez dotacji
 • bez baterii i z dotacją: 5,2 roku,
zwrot z fotowoltaiki z dotacjąbez baterii we Wrocławiu
 • z baterią i bez dotacji: 8 lat,
Zwrot z instalacji fotowoltaicznej i baterią bez dotacji we Wrocławiu
 • z baterią i z dotacjami 6,5 roku.
Zwrot z instalacji fotowoltaicznej i baterią bez dotacji we Wrocławiu

Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę instalacji we Wrocławiu


Fotowoltaika we Wrocławiu – czy to się opłaca?

Duże koszty montażu sprawiają, że wiele osób nie jest do tego przekonanych. Jednak mimo wydatku można liczyć później na więcej w portfelu. Ponadto właściciele instalacji PV mogą także odsprzedać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej lub też odbierać ją w innym terminie, a więc być energetycznie niezależni.Można też uzyskać dotacje na montaż fotowoltaiki.

Niestety na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska nie ma specjalnych programów dotacji do montażu. Dostępna jest jedynie ulga termomodernizacyjna. Ulga termomodernizacyjna daje możliwość odliczenia od podatku kwoty pozostałej kosztów, czyli tej, która nie została pokryta przez dofinansowanie.Maksymalnie odliczyć można 53 000 złotych.

Z ulgi termomodernizacyjnej mogą korzystać osoby, które posiadają w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i płacą podatek PIT według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem. Niebawem także ruszy czwarta odsłona rządowego programu Mój Prąd 4.0. W sprawie formalności związanymi ze staraniem się o dofinansowania możesz liczyć na naszą pomoc.


Sprawdź cenę instalaacji fotowoltaicznej we Wrocławiu

Fotowoltaika Wrocław – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie Wrocławia zależy od pory roku. Przeciętnie czekać trzeba od 2 do 4 tygodni. Latem zwiększa się zapotrzebowanie na komponenty oraz większa jest liczba kupowanych instalacji, więc wtedy czas oczekiwania jest najdłuższy, czyli do 4 tygodni.Zimą jest to 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Kiedy złożysz zamówienie, ustalimy termin montażu, który będzie Ci najlepiej odpowiadał.

Montaż instalacji i paneli trwa zazwyczaj około 2-3 dni w domu jednorodzinnym i nawet około 1-2 tygodnie w budynku firmy.Czas trwania prac zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym montaż trwa dłużej.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy międzynarodową firmą specjalizującą się w branży fotowoltaicznej. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. Od naszych instalatorów wymagamy posiadania kompletu wymaganych certyfikatów oraz udzielania 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż.

Regularnie przeprowadzamy także kontrole prawidłowości przeprowadzanych przez naszych instalatorów prac i badamy zadowolenie klientów z wykonania i działania całej instalacji. Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, zapraszamy do kontaktu.

Na podstawie przekazanych nam przez Ciebie dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia przygotujemy cały projekt instalacji, po czym ustalimy termin montażu i zamontujemy instalację wraz z panelami.

Na tym nie koniec naszej współpracy. Zostaniemy i będziemy do Twojej dyspozycji również po zamontowaniu. Możesz uzyskać od nas różne informacje i porady.Wyjaśnimy Ci wszystko, co nie będzie dla Ciebie jasne. Będziesz mógł też skontaktować się z nami i poprosić o pomoc w razie awarii czy nieprawidłowego działania instalacji. Sprawdzimy, co się stało i naprawimy usterkę.

Finansowanie inwestycji w Otovo – fotowoltaika dolnośląskie

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewniać jak najwyższe standardy obsługi klienta. Twój komfort stanowi dla nas priorytetową kwestię. W związku z tym zapewniamy kilka dogodnych form rozliczenia. Dzięki temu jesteś w stanie dobrać opcję dopasowaną do swoich możliwości oraz preferencji. Do dyspozycji są następujące warianty:

 • płatność gotówką,
 • kredyt,
 • leasing konsumencki dla osób fizycznych.

Jeżeli jesteś ciekawy jak wyglądają ceny w innych miastach, to sprawdź nasze inne artykuły. Dzięki temu dowiesz się jaka jest różnica między Twoim miastem a:

Fotowoltaika Warszawa


Fotowoltaika Poznań

Fotowoltaika Łódź

Fotowoltaika Szczecin

Fotowoltaika Kraków

Fotowoltaika Olsztyn

Fotowoltaika Zielona Góra

Fotowoltaika Białystok

Fotowoltaika Katowice

Fotowoltaika Częstochowa

Fotowoltaika Gliwice

Fotowoltaika Zabrze

Fotowoltaika Lublin

Fotowoltaika Rzeszów

Fotowoltaika Bielsko Biała

Fotowoltaika Gdańsk

Fotowoltaika Kielce

Fotowoltaika Radom

Fotowoltaika Bydgoszcz

Fotowoltaika Opole

Fotowoltaika Toruń

Fotowoltaika Gdynia

Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski

Fotowoltaika Sosnowiec


Wyceń instalację PV we Wrocławiu w 2 minuty!
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.