Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Inflacja sprawia, że wszystko drożeje, w tym również rachunki za prąd. Jednak możesz uniknąć dużego ubytku w domowym budżecie, montując fotowoltaikę. Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę na terenie Lublina lub okolic i chcesz płacić mniej za prąd, możesz zamówić u nas profesjonalny montaż paneli oraz całej instalacji fotowoltaicznej.

Zajmujemy się wszystkim – stworzeniem projektu, dostarczeniem sprzętu i w końcu samym montażem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług - fotowoltaika w Polsce dla każdego!

Rewolucja energetyczna nabiera rozpędu na terenie Polski. Osoby decydujące się na modernizację domowej instalacji mogą czerpać wymierne korzyści z nowoczesnej technologii.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pociąga za sobą niezależność i mniejsze wydatki na prąd. Z drugiej strony przemiana oznacza też korzystny wpływ na kondycję środowiska naturalnego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że z całą pewnością warto poważnie rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w swoim domu.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na instalację PV w Lublinie!


Lublin fotowoltaika – cena

Przy formułowaniu pełnego kosztorysu należy uwzględnić moc instalacji, lokalizację, rodzaj połaci dachowej, a także szereg innych czynników. Można jednak przedstawić poglądowe ceny. Stanowią one średnią opartą na kosztach dotychczasowych realizacji w Lublinie i okolicy. Przybliżone stawki prezentują się następująco:

 • instalacja o mocy 4,6 kWp (12 paneli): 23 627 zł,
 • instalacja o mocy 6,5 kWp (16 paneli): 29 570 zł,
 • instalacja o mocy 6,8 kWp (17 paneli): 32 020 zł.

Fotowoltaika dofinansowanie - Lublin

Nie musisz pokrywać wszystkich kosztów inwestycji z własnej kieszeni. Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie, aby znacząco odciążyć swój domowy budżet. Aktualnie masz do dyspozycji następujące inicjatywy.

Mój Prąd 5.0

Mój Prąd 5.0- Możesz ubiegać się o dotację z tego programu, gdy instalujesz fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii, a także HEMS/EMS. Dla osób decydujących się na panele solarne przygotowano dofinansowanie sięgające 4 tysięcy złotych. Jeżeli wymieniasz więcej urządzeń, suma uzyskanych świadczeń może być wyższa.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga Termomodernizacyna- W tym przypadku należy wspomnieć o podjętych działaniach podczas wypełniania oświadczenia PIT. Po pomyślnym rozpatrzeniu deklaracji możesz otrzymać zwrot części poniesionych kosztów. Górna granica wartości przydzielanych świadczeń wynosi 53 tysiące złotych.

Czyste powietrze

Czyste powietrze- To projekt, który został stworzony w służbie ekologii. Celem jest zwiększenie liczby zeroemisyjnych instalacji na terenie Polski. Inwestycje sklasyfikowane w najniższym progu mogą uzyskać kwoty sięgające maksymalnie 30 tysięcy złotych. Jeżeli realizacja przybiera większe rozmiary, istnieje szansa na otrzymanie nawet do 79 tysięcy złotych.

Jak dużo energii wyprodukuje fotowoltaika? Lubelskie

Roczne napromieniowanie słoneczne w Lublinie i okolicy wynosi około 1 331,7 kWh/m². Lokatorzy standardowego domu jednorodzinnego korzystają z instalacji o mocy 4,6 kWp. W takich warunkach można spodziewać wygenerowania się średnio 4 568,01 kWh w ciągu roku. Ilość energii produkowanej w poszczególnych miesiącach kształtuje się następująco:

miesieczny wykres słupkowy energii pobieranej misięcznie przez instalację PV
(źródło: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/ )

Ceny za prąd – Lublin

Od kwietnia 2022 w Polsce funkcjonuje formuła net-billing, która warunkuje wysokość stawek za sprzedaż i zakup energii elektrycznej. Koszty mogą ulegać dynamicznym zmianom. Bieżące dane są dostępne na witrynie giełdy energii. Na ten moment status prezentuje się następująco:

 • cena sprzedaży energii: około 0,56 zł/ kWh,
 • cena kupna energii: około 0,94- 01,03 zł/ kWh.

Jaką orientację i kąt nachylenia powinna mieć fotowoltaika? Lubelska ziemia

Skierowanie paneli na południe stanowi najkorzystniejszą konfigurację. Taka opcja może być jednak niedostępna w niektórych miejscach. Wówczas specjaliści decydują się na orientację zachodnią oraz wschodnią. Baterie w Lublinie i okolicy powinny być pochylone pod kątem 39 stopni.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na instalację PV w Lublinie!


Kiedy zwrócą się panele fotowoltaiczne? Lublin i okolice

Tempo zwrotu z inwestycji stanowi jedną z najbardziej nurtujących kwestii w kontekście fotowoltaiki. W celu rozwiania wątpliwości warto przytoczyć dane zaczerpnięte z realizacji wykonanej na terenie Lublina. Rzuć okiem na poniższe parametry.

 • instalacja o mocy 4,6 kWp,
 • cena
 • 23 627 zł bez baterii,
 • 14 500 zł za baterię z pojemnością 5 kWh,
 • 5 300-14 500 zł netto za montaż,
 • średnia ilość energii wytwarzanej przez rok za pomocą starego układu: 5 500 kWh,
 • roczna produkcja z paneli fotowoltaicznych: 4 568 kWh,
 • autokonsumpcja:
 • 25% z wygenerowanych zasobów bez baterii,
 • 60% z baterią,
 • maksymalne obciążenie: 80%,
 • energia odsprzedawana do sieci:
 • 75% bez baterii,
 • 40% z baterią,
 • średnia cena zakupu energii elektrycznej: 0,96 zł/kWh,
 • średnia cena sprzedaży energii do sieci: 0,77 zł/kWh.

Dzięki powyższym danym dowiesz się, kiedy inwestycja zwróci się w różnych okolicznościach. Zapoznaj się z wynikami:

 • bez baterii i bez dotacji: 6,5 roku,
zwrot z fotowoltaiki bez baterii i bez dotacji
 • bez baterii i z dotacją 5,3 roku,
zwrot z fotowoltaiki bez baterii z dotacją
 • z baterią i bez dotacji 8,5 roku,
zwrot z fotowoltaiki zbaterią bez dotacji
 • z baterią i z dotacjami 7,4 roku.
zwrot z fotowoltaiki z baterią i z dotacjami

Fotowoltaika w Lublinie – czy to się opłaca?

Wiele osób chciałoby zainstalować fotowoltaikę, ale brakuje im na to środków. Jest to drogie, ale warto wydać te pieniądze, by później móc cieszyć się niższymi rachunkami za prąd i pełniejszym portfelem.

Ponadto właściciele instalacji PV mają również możliwość odsprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej, a także odbierania jej w innym terminie. To daje energetyczną niezależność. Koszty montażu natomiast można obniżyć dzięki naprawdę wysokim dotacjom.

Do dyspozycji w Lublinie jest m.in ulga termomodernizacyjna. Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podatku pozostałej kwoty kosztów, czyli tej, którą musisz zapłacić sam, bo nie pokrywają jej dofinansowania. Maksymalnie odliczyć można 53 000 złotych.

Ulga termomodernizacyjna przysługuje osobom posiadającym w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i opłacającym podatek PIT według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem.

Oczywiście starania się o dotacje wymagają spełnienia szeregu warunków oraz złożenia wniosków wraz z wieloma załącznikami. Nie musisz jednak się tym martwić. We wszystkim możemy Ci pomóc.


Wyceń swoją instalację w Lublinie!

Fotowoltaika Lublin – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej w Lublinie jest zależny od pory roku. Średnio wynosi od 2 do 4 tygodni. Latem z powodu zwiększonego zapotrzebowania na komponenty, a także zwiększoną liczbę zakupionych instalacji, czas oczekiwania jest najdłuższy, czyli do 4 tygodni.

Natomiast zimą jest to 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Oczywiście, jeśli złożysz zamówienie, będziemy w stałym kontakcie i ustalimy termin montażu, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Montaż instalacji i paneli zajmuje około 2-3 dni w przypadku domu jednorodzinnego i nawet około 1-2 tygodnie w przypadku firm. Wszystko zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym dłużej potrwa montaż.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy profesjonalną firmą międzynarodową z wieloletnim doświadczeniem. Zatrudniamy tylko certyfikowanych instalatorów, od których wymagamy posiadania kompletu wymaganych certyfikatów oraz udzielania 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż.

Regularnie przeprowadzamy także audyty, podczas których kontrolujemy prawidłowość wykonania i działania instalacji, a także zadowolenie klientów z wykonanej usługi. Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, zapraszamy do kontaktu.

Na podstawie przekazanych nam przez Ciebie dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia sporządzimy projekt instalacji, a następnie ustalimy dogodny dla Ciebie termin i zamontujemy instalację. Na tym nasza współpraca się nie kończy. Pozostaniesz pod naszą opieką.

Możesz pytać w razie wątpliwości o wszystko i wezwać nas, jeśli instalacja ulegnie awarii.

Oferta Otovo – instalacje fotowoltaiczne Lublin

Komfort klientów stanowi dla nas priorytetową kwestię. W związku z tym zapewniamy dostęp do różnych form rozliczenia, aby każdy dobrał sobie najdogodniejszą opcję. Aktualnie możesz sfinansować instalację fotowoltaiczną przy pomocy następujących metod:

 • gotówka,
 • kredyt,
 • leasing konsumencki dla osób fizycznych.

Jeżeli jesteś ciekawy jak wyglądają ceny w innych miastach, to sprawdź nasze inne artykuły. Dzięki temu dowiesz się jaka jest różnica między Twoim miastem a:


Wyceń swoją instalację w Lublinie w 2 minuty
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.