Wiedza na temat fotowoltaiki i instalacji fotowoltaicznych

Coraz wyższe rachunki za prąd sprawiają, że dostajesz gęsiej skórki na samą myśl? Możesz przestać się tym martwić dzięki instalacji fotowoltaicznej. Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę w Rzeszowie, lub okolicach i zależy Ci na niższych opłatach za energię, zapoznaj się z naszą ofertą profesjonalnego montażu paneli oraz całej instalacji fotowoltaicznej. Robimy wszystko, zaczynając od projektu, przez dostarczenie sprzętu, na montażu kończąc. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług - fotowoltaika z Otovo.


Wyceń swoją instalację w 2 minuty!

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę w Rzeszowie?

Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego. Leży na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej nad rzeką Wisłok. Niedaleko rozpościerają się jedne z najbardziej lubianych polskich gór – Bieszczady. Średnia roczna temperatura w Rzeszowie wynosi 9,4 stopni Celsjusza, nasłonecznienie 1141,8 kWh/m2. Średnia wysokość terenu wynosi 209 m n.p.m. Optymalny kąt nachylenia modułów PV to 37/180 stopni. Warunki dla naprawdę korzystnej instalacji fotowoltaicznej są na tym terenie bardzo dobre. Fotowoltaika to nie tylko niższe opłaty za prąd. Średnie roczne uzyski z instalacji PV są najwyższe od maja do sierpnia, a więc w okresie letnim, kiedy jest najcieplej oraz najwięcej słońca. Zimą jednak też fotowoltaika się sprawdza.

Fotowoltaika w Rzeszowie – czy to się opłaca?

Duże koszty montażu sprawiają, że wiele osób nie jest do tego przekonanych. Jednak mimo wydatku można liczyć później na więcej w portfelu. Ponadto właściciele instalacji PV mogą także odsprzedać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci publicznej lub też odbierać ją w innym terminie, a więc być energetycznie niezależni. Można też uzyskać dotacje na montaż fotowoltaiki. Na terenie Rzeszowa i okolic dostępna jest głównie ulga termomodernizacyjna. Ulga termomodernizacyjna daje możliwość odliczenia od podatku reszty kosztów, które musisz pokryć sam, czyli tych, które nie zostały pokryte przez dofinansowanie. Maksymalnie odliczyć można 53 000 złotych. Z ulgi termomodernizacyjnej mogą korzystać osoby, które posiadają w domu jednorodzinnym własną mikroelektrownię i płacą podatek PIT według skali podatkowej 17% i 32%, stawki liniowej 19% lub ryczałtem. Niebawem także ruszy czwarta odsłona rządowego programu Mój Prąd 4.0. W sprawie formalności związanymi ze staraniem się o dofinansowania możesz liczyć na naszą pomoc.


Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę!


Fotowoltaika Rzeszów – jak długo trzeba czekać?

Czas oczekiwania na montaż instalacji fotowoltaicznej w Rzeszowie zależy od pory roku. Przeciętnie czekać trzeba od 2 do 4 tygodni. Latem zwiększa się zapotrzebowanie na komponenty oraz większa jest liczba kupowanych instalacji, więc wtedy trzeba czekać najdłużej, czyli do 4 tygodni. Zimą zaś czekania jest mniej, 2-3 tygodnie, w zależności od dostępności wszystkich komponentów na rynku. Kiedy złożysz zamówienie, ustalimy odpowiadający Ci termin montażu. Musisz pamiętać, że montaż instalacji i paneli trwa zazwyczaj około 2-3 dni w domu jednorodzinnym i nawet około 1-2 tygodnie w firmie. Czas trwania prac zależy od rodzaju dachu, powierzchni i wielkości instalacji. Im większa instalacja, tym montaż będzie trwał dłużej.

Dlaczego Otovo?

Jesteśmy międzynarodową firmą specjalizującą się w branży fotowoltaicznej. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instalatorzy muszą spełniać szereg naszych wymagań, w tym posiadać komplet wymaganych certyfikatów oraz udzielać 5-letniej gwarancji na wykonywany przez siebie montaż. Regularnie przeprowadzamy także kontrolujące prawidłowość przeprowadzanych przez naszych instalatorów prac audyty i badamy zadowolenie klientów z wykonania i działania całej instalacji. Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę w swoim domu lub firmie, skontaktuj się z nami. Na podstawie przekazanych nam przez Ciebie dokumentów i informacji na temat specyfiki domu, dachu i jego otoczenia sporządzimy cały projekt instalacji, po czym ustalimy pasujący Ci termin montażu i zamontujemy wtedy instalację wraz z panelami. Na tym jednak nie koniec naszej współpracy. Będziemy również do Twojej dyspozycji po zamontowaniu instalacji. Będziesz mógł uzyskać od nas różne informacje i porady. Wyjaśnimy Ci wszystko, co będzie budziło Twoje wątpliwości. Będziesz mógł też skontaktować się z nami i poprosić o pomoc w razie problemów z działaniem instalacji. Sprawdzimy, co się stało i sprawnie naprawimy usterkę.


Wyceń swoją instalację w 2 minuty!
Pomyślnie zasubskrybowałeś Blog - Wszystko o fotowoltaice | Otovo.pl
Witaj ponownie! Pomyślnie zalogowano.
Świetnie! Pomyślnie zarejestrowano.
Twój link wygasł
Sukces! Sprawdź swój e-mail i kliknij link, aby zakończyć logowanie.